َ

 info @ shiraz-tasfiye . ir

09176090035

 32424294 - ۰71

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه شیراز تصفیه

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه و نمایندگی تصفیه آب در شیراز

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

 

TDS in water میزان آب

آب خوب و سالم جهت آشامیدن شاخصهای زیادی دارد از جمله سختی ، PH ، میزان دقیق هر کدام از یونهای خوب و بد ، طعم ، بو ، عدم آلودگی میکروبی و ...

یکی از فاکتور های اصلی و شاخص های مهم آب آشامیدنی ، میزان TDS آن است . TDS مجموع کل املاح موجود در آب را بیان میکند .در آب مقطر TDS برابر با صفر است و هرچه این عدد بالاتر رود میزان املاح بیشتر میشود و اصطلاحا آب سخت تر میشود .

شاخص های آب استاندارد جهت آشامیدن در استانداردهای مختلف به وضوح ذکرشده است (طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حداکثر مجاز TDS اب 1000 است ) .  اما آب مطلوب تقریبا در هیچ استانداردی به صراحت گفته نشده است به دلیل اینکه نسبی میباشد و همچنین نیاز به مطالعات و تحقیقات بسیار پیشرفته پزشکی داشته که تاکنون به انجام آن موفق نشده اند اما تقریبا در همگی استانداردها و مطالعات به پایین بودن TDS آب اشاره شده است .

آنچه واضح است تقریبا در اغلب استانداردها به خطرات ناشی از آب با TDS بالای 500 اشاره میشود و هیچکدام آشامیدن این آب را با وجود استاندارد بودن ،  توصیه نمیکنند .

حداقل میزان TDS مطلوب اب نیز 50 میباشد و کمتر از این مقدار توصیه نمیشود .

( توجه شود که مطلوب با استاندارد متفاوت است مثلا میزان PH مناسب آب 6.5 تا 9 میباشد ولی میزان مطلوب آن برای بدن 7.5 تا 8.5 است )

آبها در TDS بالای 170 دچار ایجاد رسوب میشوند و حداکثر TDS آب مطلوب جهت آشامیدن را حدود 150 ذکر میکنند .

لازم به ذکر است یکی از بهترین ملاک های ما میتواند آبهای چشمه های طبیعی باشد که TDS اکثر آنها در محدوده 80 تا 140 میباشد ( بجز موارد استثناء و چشمه های معدنی خاص )

همچنین بر طبق مطالعات مشخص شده که رابطه معنا داری بین سنگ کلیه و سنگ مثانه با سختی آب وجود دارد ( نظر پزشکان متخصص کلیه و مجاری ادراری ) و در آبهای سخت شدت آنها بالاتر میرود و تنها مزیت آبهای سخت ، تسریع بهبود شکستگی استخوانها به علت وجود کلسیم بالاست .

و همچنین اکثر متخصصان علم تغذیه و پزشکان بر این باورند که بدن بیشتر به ماهیت خود آب احتیاج دارد نه املاح آن . چراکه حیات بدن در آب است و تمام فعالیت شیمیایی بدن بدون آب مختل میشود و درواقع آب مورد نیاز بدن است نه املاح آن .

آبی که از دستگاه های تصفیه آب بدست می آید اگر سختی پایینی داشته باشد (کمتر از 50 ) کمی تلخ میشود و همچنین بخاطر از دست دادن قسمت اعظم املاح آن کمی اسیدی میشود .

میزان سختی دستگاههای تصفیه آب خانگی باید در محدوده استاندارد تنظیم شود که مطابق با این آموزش باید سختی آنرا تنظیم نمایید . >>> تنظیم سختی دستگاههای تصفیه اب خانگی

بنابراین بر اساس تجربه و مطالعات صورت گرفته ، ما میزان مطلوب TDS آب را در محدوده 50 تا 150 (ppm) اعلام میکنیم

 

منابع :

 TDS_in_Drinking_water.pdf

 https://en.wikipedia.org/wiki/Total_dissolved_solids

http://www.epa.gov

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید .

دیدگاه‌ها  

# سید جواد مقدم 1396-05-27 09:22
سلام و عرض ادب . دستگاه تصفیه آب سختی رو چند میاره ؟ استاندارد هست یا نه ؟ خداییش صادقانه جواب بدید و به فکر سود نباشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1396-05-28 20:56
به نقل از سید جواد مقدم:
سلام و عرض ادب . دستگاه تصفیه آب سختی رو چند میاره ؟ استاندارد هست یا نه ؟ خداییش صادقانه جواب بدید و به فکر سود نباشید

با سلام . دستگاهای تصفیه آب RO میتوانند حداکثر TDS تا تا حدود 10 پایین بیاورند ولی شما با استفاده از شیر تنظیم میتوانید TDS خروجی را در محدوده دلخواه تنظیم نمایید . همچنین میتوانید با استفاده از فیلترهای مواد معدنی ، املاح مفید را به آب اضافه نمایید که باعث بالا آمدن TDS میشود . هر دو روش TDS را در محدوده استاندارد قرار میدهد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1396-12-13 17:31
بهترین مقدار سختی آب روی درجه 80 است که من همیشه میگویم روی ان تنظیم کنند . بهترین مزه و بهتره کیفت اونجاست.مطالب شما واثعا خوب بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ali 1397-02-03 11:54
با سلام. بنده بعد از 18 ماه خرید دستگاه 6 مرحله ای RO اقدام به تعویض فیلترهای 4و5 نمودم و همچنین 3 فیلتر اول را بعد از 6 ماه تعویض کردم. همچنین باد مخزن را نیز چک نمودم. ولی بعد از راه اندازی دستگاه وقتی مخزن پر می شود پمپ خاموش شده و بعد از چند دقیقه(بدون اینکه از اب استفاده کنم) دستگاه روشن شده و دیگر خاموش نمی شود تا اینکه یک لحظه آب خروجی را باز کنم و ببندم تا خاموش شود. ولی باز هم بعد چند دقیقه روشن می شود. مشکل چیست؟ شیر حداکثر و حداقل فشار را با بستن شیر ورودی شهری و شیر مخزن چک کردم که پمپ خاموش شد.لطفا راهنمایی کنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-02-04 02:43
با سلام . شیر میکس را کاملا ببندید . در این حالت باز هم این اتفاق صورت میگیرد؟ دستگاه شما شیر برقی دارد یا چهارراهی ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-06-21 20:13
سلام خدمت همه دوستان
بنده پزشک هستم و یک آزمایش ساده روی اب انجام دادم که بر خود لازم دیدم به دوستان نیز اعلام کنم
وقتی TDS اب دستگاه تصفیه آب بنده در کمترین سطح خود بود و برابر با 20 بود ، در آزمایشگاه pH آنرا چک کردم و با کمال تعجب دیدم که pH آن 5 بود . این فاجعه هست و برای بدن خطرناک است
بنده یک تست دیگر انجام دادم و درحالی که TDS را روی 100 تنظیم کردم و مجددا تست کردم و این بار pH روی 6.8 بود که بهتر شده بود .
البته بعد از این ماجرا بنده یک فیلتر قلیایی بسیار باکیفیت روی دستگاه خود نصب کردم اما خواستم دوستان را در جریان قرار دهم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

مشتریان

ضمن تشکر و ارج نهادن به نظر مثبت مشتریان که خدمات این گروه را انتخاب کرده اند تعدادی از مشتریان که خدمات مارا انتخاب کرده اند به عموم معرفی میگردد.

معرفی برخی مشتریان