َ

 info @ shiraz-tasfiye . ir

09176090035

 32424294 - ۰71

فروش دستگاههای تصفیه آبrepair عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه اب خانگیدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه شیراز تصفیه

فروش دستگاههای تصفیه آبعیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگیدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه و نمایندگی تصفیه آب در شیراز

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

یکی دیگر از مشکلات شایع بین استفاده کنندگان از دستگاه تصفیه آب ، روشن شدن بسیار زودهنگام دستگاه تصفیه آب است . به این معنی که حتی با برداشت 1 لیوان از آب ، دستگاه شروع به کار میکند و گاهی اوقات بسیار دیر خاموش میشود . جالب اینجاست که بعد از گذشت چند دقیقه از کار کردن دستگاه ، اگر شیر برداشت را باز و بسته کنیم ، دستگاه خاموش میشود .

اگر با این مساله روبرو هستید ، این مشکل را نمیتوان یک ایراد از دستگاه دانست . در واقع دستگاه در حالت بهینه کار نمی کند اما همه چیز دستگاه خوب و بدون مشکل است و در واقع دستگاه مشکل ندارد . اگر تک تک قطعات را جداگانه تست کنید ، خواهید دید که همه آنها به تنهایی به خوبی عمل میکنند ولی در مجموعه ، به صورت بهینه نیستند . گاهی اوقات نیز این دسته از مشکلات حل نمی شوند و رفتار دستگاه با منطق جور در نمی آید که در این موارد بهتر است بیخیال شویم و خود را بیشتر از این اذیت نکنیم . این ایرادات را به چند بخش تقسیم میکنیم و تک تک آنها را بررسی میکنیم .

مشکل زود روشن شدن دستگاه تصفیه آب خانگی :

سنسور HP وظیفه سنجش فشار مخزن را به عهده دارد . اگر این سنسور تشخیص دهد که فشار کاهش یافته است ، دستور روشن شدن پمپ و پر کردن مخزن را صادر میکند . وقتی شیربرداشت باز میشود ، فشار درون لوله ها به یکباره کاهش پیدا میکند و این سنسور به اشتباه تشخیص میدهد که آب درون مخزن کاهش یافته است ( فشار استاتیک تبدیل به فشار داینامیک و برابر با صفر می شود ) . بنابراین دستگاه را روشن میکند . این مشکل میتواند ناشی از بهینه کار نکردن مخزن و سنسور HP و حتی فیلترهای 5 و 6 دانست . برای رفع این مشکل ، اولویت اول این است که فشار هوای درون مخزن تنظیم شود و در حالت 8PSI قرار گیرد . >>> آموزش تنظیم فشار هوای درون مخزن . معمولا با تنظیم فشار مخزن ، این مشکل برطرف میشود . اگر مشکل هنوز برقرار بود ، شما میتوانید سنسور HP جدیدی را جایگزین و تست نمایید . ممکن است مشکل برطرف شود و یا هنوز مشکل باقی بماند . اگر این 2 کار را انجام دادید و هنوز مشکل وجود داشت ، پیشنهاد میشود که بیخیال آن شوید و بیشتر از این خود را به زحمت نیندازید . زیرا نیاز به تست کردن موارد بسیار زیادی می باشد .

 

دیر خاموش شدن دستگاه تصفیه آب خانگی :

ابتدا شما شیر مخزن را ببندید و شیر برداشت را باز کنید . میزان آب خروجی از شیر برداشت چقدر است ؟

 اما اگر میزان آب خروجی کمتر از مقدار مشاهده شده در شکل زیر است و به صورت قطره قطره خارج میشود ، نشان دهنده این است که تولید آب دستگاه تصفیه شما کم است و باید این مشکل برطرف شود >>> میزان تولید آب دستگاه تصفیه اب کم است + عیب یابی + رفع عیب

اگر مطابق با شکل پایین باشد ، یعنی اینکه تولید آب دستگاه مناسب است و تولید دستگاه مشکلی ندارد .

میزان تولید مستقیم دستگاه تصفیه آب

در همین حالت که تولید آب مناسب است ، شیر برداشت را ببندید ( در این حالت شیر مخزن بسته است ) . باید در کمتر از 1 دقیقه دستگاه خاموش شود . 

اگر دستگاه بسیار زود خاموش میشود ( در کمتر از 4 ثانیه ) : سنسور HP تنظیم نیست >>> آموزش تنظیم سنسور HP . البته این مساله در اکثر مواقع نمیتوان مشکل برشمرد و پیشنهاد میشود چنانچه رفتار دستگاه تصفیه آب شما طبیعی است ، خود را درگیر آن نکنید .

اگر دستگاه دیرتر از 1 دقیقه خاموش میشود ۳ حالت ممکن است وجود داشته باشد :

الف : سنسور HP تنظیم نیست >>> آموزش تنظیم سنسور HP

ب : پمپ دچار مشکل است و وقتی زیر فشار قرار میگیرد ، عملکرد آن افت پیدا میکند .

ج : سنسور HP حساسیت خود را از دست داده است

البته معمولا دستگاه در زمان نرمال خاموش خواهد شد زیرا تولید آب مناسبی دارد . اگر در این تست دستگاه در تایم نرمال خاموش شد ، بنابراین مشکل از مخزن است و شما باید فشار هوای درون آنرا تنظیم کنید . اگر فشار هوای درون آنرا تنظیم کردید و مشکل هنوز پا برجا بود ، دیگر بیخیال آن شوید و بیشتر از این خود را درگیر این مساله نکنید .

 

خاموش شدن دستگاه تصفیه آب با باز و بسته کردن شیر برداشت

زمانی دیده میشود که مخزن پر از آب است و با برداشت مقدار کمی از آب ، شروع به کار میکند و چندین دقیقه کار میکند اما خاموش نمی شود و با باز و بسته کردن سریع شیر برداشت ، دستگاه خاموش میشود . این حالت زمانی رخ میدهد که سنسور فشار بالا HP ، بخوبی بالا رفتن فشار و پر شدن مخزن را تشخیص نمی دهد . وقتی شیر به سرعت باز و بسته میشود ، شوک فشاری ایجاد میشود و به یکباره فشار به صفر تنزل پیدا میکند و دوباره بالا میرود . این شوک سنسور فشار را تحریک میکند و این بار ، سنسور بخوبی عمل میکند . در برخورد با این مشکل ابتدا فشار باد مخزن را تنظیم کنید و سپس سنسور فشار را تعویض نمایید . ممکن است مشکل بر طرف شود و اگر مشکل برطرف نشد ، بیخیال آن شوید و بیشتر از این وقت و هزینه خود را صرف نکنید .

مشکلات بالا از پیچیده ترین مشکلاتی هستند که حتی تعمیرکاران حرفه ای نیز ، گاهی اوقات از تعمیر آنها عاجز هستند . زیرا این مشکلات بسیار ریز و علل بسیار زیادی میتوانند داشته باشد ( میتوانند از پمپ و کلگی پمپ و فیلتر ممبران و فیلتر های 5 و 6 و سنسور فشار و زانویی سوپاپ دار و حتی لوله کشی دستگاه باشند ) و همیشه در حالتی رخ میدهند که همه اجزاء به تنهایی بدرستی کار میکند اما مجموعه در حالت بهینه نیست و به همین دلیل تشخیص مشکل بسیار سخت خواهد بود . حتی گاهی اوقات مشکلات بالا را نمیتوان دقیقا مشکل برشمرد و بسیاری مواقع رفتار طبیعی دستگاه تصفیه آب خانگی ، محسوب میشود . بنابراین در مواجهه با چنین مشکلاتی ، پیشنهاد اول تنظیم فشار هوای درون مخزن و پیشنهاد دوم تعویض سنسور فشار بالا HP است و اگر هنوز مشکل پابرجا بود ، اصرار به ادامه و تعمییرات بیشتر نکنید .

در مورد اکثر ایرادات دستگاه تصفیه آب در وبسایت مطلب نوشته شده است . لطفا در بخش عیب یابی آنرا پیدا کنید و یا در وبسایت  آنرا جستجو کنید . چنانچه مشکل شما مرتبط با همین موضوع است و نوشته های ما به شما کمکی نکرد ، سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان " شیراز تصفیه " به شما پاسخ دهند .

دیدگاه‌ها  

# محمد 1398-01-24 09:51
باسلام وقت بخیر .دستگاه من دیر روشن میشه و خیلی خیلی طول میکشه تا خاموش بشه بعد 3لیتر اب برداشتن روشن میشه و 3ساعت روشن میمونه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-24 11:35
با سلام
دیر روشن شدن دستگاه عیب محسوب نمیشود و بلکه مزیت نیز هست ، زیرا استهلاک دستگاه کمتر میشود . اما دیر خاموش شدن باید اصلاح شود ، دستگاه شما حداکثر باید ظرف نیو ساعت خاموش شود
چک کنید که آیا تولید آب تصفیه شده توسط فیلتر ممبران به اندازه کافی است؟ آموزش آن در سایت هست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید 1398-02-06 15:59
سلام خدمت کارشناسان عزیز. من میخواهم زمان روشن شدن پمپ کمتر بشه، خیلی طول میکشه تا پمپ روشن بشه، فشار باد مخزن هم درسته و دیافراگم هم آسیب ندیده
آیا باید با آچار الن سنسور فشار بالا رو به چپ بپیچونم یا راست یا کار دیگه ای باید انجام بدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-06 18:12
با سلام
پیشنهاد میشود که به پیچ تنظیم دست نزنید چون از تنظیم خارج میشود و دردسرهای بیشتری دارد . همچنین تنظیم مجدد آن به شما کمکی نمی کند زیرا بازه خاموش و روشن شدن آن همان محدوده قبلی باقی خواهد ماند و عملا تفاوتی ایجاد نخواهد شد فقط میزان آب درون مخزن کمتر یا بیشتر خواهد شد . پیشنهاد میشود حساسیت روی این موضوع نداشته باشید . میتوانید وقتی مخزن کاملا پر شد ، دستگاه را از برق بکشید و زمانی که دوباره احساس کردید فشار آب مخزن کم شده است ، مجدد دستگاه به برق بزنید تا مخزن پر شود . احتمالا هر ۲ روز یکبار نیاز باشد که ۱ ساعت دستگاه را به برق متصل کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید 1398-02-06 18:45
با سلام مجدد، پس برای افزایش فشار خروجی فقط به مخزن ارتباط داره. چون برای پر کردن ۲ لیتر آب ۲.۵ دقیقه زمان میبره. فشار باد هم تقریبا ۸ الان. کار دیگه ای نمیشه کرد...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-07 12:27
با سلام
برای افزایش فشار باید باد مخزن در حد مناسب باشد ، فیلترهای ۵ و ۶ دارای گرفتگی و افت فشار نباشند و همچنین سنسور فشار بالا ، به درستی عمل کند . باد مخزن شما مناسب است . کل آبی که درون مخزن ذخیره میشود و حجم کلی مخزن شما چقدر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# م.صفا 1398-06-04 19:06
سلام.وقت بخیر.ممنون از راهنمایی هاتون.
دستگاه تصفیه منزل پدرم نشتی آب از شیر برقی داشت.همچنین با باز کردن شیر بلافاصله دستگاه روشن میشد.همچنین متوجه شدم که پس آب فاضلاب قطع نمیشه.کلیه فیلترها رو عوض کردم.شیر برقی و شیر محدودکننده فاضلاب و زانویی سوپاپدار حوزینگ ممبران رو عوض کردم.فشار باد مخزن میزان شد و دیافراگم هم سالمه.
همه چیز درسته جز اینکه با وجود مخزن پر از آب ، با بازکردن شیر بلافاصله دظگاه روشن میشه.و با زستن شیر دستگاه کمی کار میکنه و بعد قطع میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-06-05 05:27
با سلام
این مشکل نیست اما دستگاه به صورت بهینه کار نمیکند . یا فشار هوای مخزن مناسب نیست و شما کمی آنرا افزایش دهید و یا اینکه سنسور فشار بالا ( های پرشر ) نیاز به تنظیم مجدد دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مروتی 1398-10-13 08:03
با سلام
دستگاه من هم مشکل روشن شدن بدون برداشت آب رو داشتم و هم روشن شدن با برداشت کمی آب ، که با تعویض زانویی چک ولو ممبران هر دو مشکل برطرف شد.
به دوستان توصیه میکنم عیب یابی رو با قطعات ساده که تنظیم اونها نیاز به تهجیزات خاصی نداره شروع کنن و با صرف کمی وقت و حوصله مراحل رو پیش برن و همیشه از فیلتر های مرغوب و قطعات با کیفیت استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# جواد 1399-02-07 20:40
با سلام ، دستگاه من یه سالی خاموش بوده بعد امروز روشنش کردم ، میخواستم بپرسم که چطور ابی که تحویل ما میده ، سالم ؟ ایا درست تصفیه شده، مشکلی واسه ما ایجاد نمیکنه ، (البته دستگاه مال یه نفر دیگه بود استفاده نمیکرد من برداشتم عمر دستگاه هم شاید یه سال و خورده ایه چند ماه فقط روشن بوده یه سال هم بلا استفاده بود ...)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-02-08 20:26
با سلام
اگر بخواهیم دقیقا این موضوع را بفهمیم باید تست آزمایشگاهی دقیقی انجام شود . اما به طور خلاصه فیلترهای شماره 123 را حتما تعویض کنید . فیلترهای 5 و 6 را بررسی کنید و بو کنید و اگر مشکلی نداشت استفاده کنید . فیلتر چهارم نیز باید تست سختی با دستگاه سختی سنج انجام شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

مشتریان

ضمن تشکر و ارج نهادن به نظر مثبت مشتریان که خدمات این گروه را انتخاب کرده اند تعدادی از مشتریان که خدمات مارا انتخاب کرده اند به عموم معرفی میگردد.

معرفی برخی مشتریان