َ

 info @ shiraz-tasfiye . ir

09176090035

 32424294 - ۰71

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

در دستگاههای تصفیه آب خانگی ، یک سنسور یا سوئیچ وجود دارد که فشار بالای آب را تشخیص میدهد و برق عبوری از خود را مانند یک کلید ، قطع و وصل میکند . HIGH Pressure Switch یا به اختصار HP نامیده میشود . در تصویر زیر چند نمونه از این سنسور را مشاهده می کنید .

high pressure switch سنسور فشار بالا

وظیفه این سنسور این است که وقتی مخزن پر میشود و فشار آب پشت ممبران بالا میرود ، این فشار را تشخیص میدهد و دستور به خاموش شدن پمپ می دهد . میزان این فشار معمولا در حدود 30PSI است . یک ویژگی خوب که این سنسور دارد این است که شما میتوانید میزان این فشار را تنظیم کنید . یک پیچ کوچک روی آن قرار دارد که با تنظیم آن میتوان این فشار را تغییر داد . در تصویر زیر این پیچ آلن خور را مشاهده میکنید . برای تنظیم این پیچ به یک آچار آلن نیاز دارید.

 تنظیم سنسور فشار با پیچ آلن

البته برای تنظیم این پیچ نیاز به یک فشار سنج دارید . بدون فشار سنج این کار را انجام ندهید زیرا سردرگم خواهید شد و در آخر نخواهید توانست میزان فشار را به درستی تنظیم کنید . همچنین مراقب باشید که فشار را در محدوده بالایی قرار ندهید ( بیش از 40PSI قرار ندهید ) زیرا اغلب مخزنهای پلاستیکی موجود در بازار ، تحمل فشار 50PSI را دارند و فشار بیشتر سبب منفجر شدن مخزن خواهد شد . اما اگر مخزن دستگاه شما از برند تانک پک است ، این مخزنها حد تحمل 100PSI را دارند و میتوان فشار بیشتری را اعمال کرد . در شکل زیر یک فشار سنج را مشاهده میکنید که در مدار لوله کشی قرار داده شده است . محل نصب این فشار سنج در هر جایی بعد از ممبران است .

 

چگونه فشار خاموش شدن را پیدا کنیم ؟

 اکنون میخواهیم فشار خاموش شدن را پیدا کنیم . در ابتدا فشار سنج را در مدار لوله کشی و در محل مناسبی قرار دهید . سپس شیر مخزن را ببندید و شیر برداشت را باز کنید . دستگاه شروع به کار خواهد کرد و یک باریکه آب از شیر برداشت خواهد ریخت . 

فشارسنج در این حالت عدد صفر را نشان میدهد . اکنون شیر برداشت را ببندید . فشار شروع به بالا رفتن میکند . وقتی به حد مشخص رسید ، خاموش خواهد شد . صبر کنید تا دستگاه شما خاموش شود . در این حالت فشار سنج را کنترل کنید . این فشار ، همان فشاری است که سوئیچ در آن خاموش میشود . مقدار این فشار چند است ؟ 

نصب فشار سنج دست ساز در مدار لوله کشی

 فشار خاموش شدن به چه درد میخورد ؟

هرچه فشار خاموش شدن بالاتر باشد ، آب بیشتری در مخزن ذخیره میشود و برعکس >>> میزان ذخیره آب درون مخزن  . اگر شما یک مخزن 19 لیتری داشته باشید ولی فشار خاموش شدن دستگاه در میزان کمی تنظیم شده باشد ، آب کمی در حدود 4 لیتر در مخزن دخیره میشود . بنابراین تنظیم این فشار بسیار مهم است . همچنین اگر فشار خاموش شدن زیادتر از حد معمول باشد ، ممکن است پمپ نتواند فشار آب را به حد نرمال برساند و در نتیجه دستگاه خاموش نخواهد شد . در این حالت باید تنظیم فشار سوئیچ را کاهش دهیم .

چگونه فشار خاموش شدن را کاهش یا تنظیم کنیم ؟

با استفاده از آچار آلن ، پیچ آلن را بچرخانید . چرخش در جهت ساعتگرد ، سبب کاهش فشار خواهد شد . وقتی دستگاه خاموش شد ، فشار جدید مشخص میشود . این کار را چندین بار تکرار کنید تا فشار بهینه را تنظیم کنید . 

تنظیم فشار سنسور فشار بالا

 

توجه :

در بعضی موارد که پمپ دستگاه ضعیف شده باشد و نتواند فشار مناسب برای خاموش شدن را فراهم کند ، تنظیم این سنسور لازم است >>> آموزش تشخیص و عیب یابی پمپ بدون فشار

جهت افزایش حجم ذخیره آب ، میتوان این سنسور را تنظیم کرد که در فشار بالاتری دستگاه خاموش شود .

بسیار مراقب باشید که اگر میزان فشار از حد مجاز بالاتر رود ، احتمال ترکیدن و منفجر شدن مخزن وجود دارد . این فشار برای مخزن فایبرگلاس 40PSI و برای مخازن تانک پک ( لایه داخلی استیل ) حدود 80PSI است .

 

در مورد اکثر ایرادات دستگاه تصفیه آب در وبسایت مطلب نوشته شده است . لطفا در بخش عیب یابی آنرا پیدا کنید و یا در وبسایت  آنرا جستجو کنید . چنانچه مشکل شما مرتبط با همین موضوع است و نوشته های ما به شما کمکی نکرد ، سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان " شیراز تصفیه " به شما پاسخ دهند .

دیدگاه‌ها  

# رستمی 1397-11-14 20:50
سلام
اون عقربه فشار را از کجا باید بگیریم .؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-11-26 21:07
با سلام
باید بصورت دستی آنرا بسازید یا اگر نیاز دارید بفرمایید تا برای شما آماده کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1398-01-18 21:46
سلام وقت بخیر
اگر امکانش هست روش ساختن فشار سنج جهت تنظیم کلیدفشار بالا را با تصویر توضیح دهید یا اجزای سازنده را جداگانه بفرمایید که تهیه و مونتاژکنم.
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-19 06:28
با سلام
یک فشار سنج تابلویی دستگاه تصفیه اب ، مقدار کمی لوله ، و یک سه راهه فیتینگ
چیز زیاد خاصی نیست . این فشار سنج را در مسیر لوله قرار دهید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-03-12 06:15
سلام. برای تنظیم پیچ سوییچ hp نوشتید در جهت ساعتگرد فشار کاهش پیدا میکند. ولی هرچقد پیچ سفت تر شود دستگاه پمپ کار میکند و زمان بیشتری برای استوپ سپری میکند. و هرچقد پیچ را باز کنیم پمپ زودتر استوپ میشود و فشار کمتری میسازد. فکر کنم اشتباه نوشتید. با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-03-12 16:28
با سلام
ممنون از شما ، این مورد را بررسی میکنیم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1398-03-22 20:02
کاملا حرف شما درست است،جهت ساعتگرد فشار دستگاه بالاتر می‌رود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# وحید بلوچ 1398-04-25 21:41
سلام وقتی شیر مخزن رو میبندم رو ۶۰خاموش میشه اما وقتی بازش می‌کنم که ذخیره کنه فشار میره رو ۷۵هنوز قطع نمیشه ممنون میشم کمک کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-04-26 03:56
با سلام
عقربه فشار سنج به طور مستقیم ربطی به فشار خاموش و روشن شدن دستگاه ندارد . در کل وقتی شیر مخزن باز است ، دستگاه خاموش میشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

مشتریان

ضمن تشکر و ارج نهادن به نظر مثبت مشتریان که خدمات این گروه را انتخاب کرده اند تعدادی از مشتریان که خدمات مارا انتخاب کرده اند به عموم معرفی میگردد.

معرفی برخی مشتریان