َ

 info @ shiraz-tasfiye . ir

09176090035

 32424294 - ۰71

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

وقتی احساس میکنید طعم آب دستگاه تصفیه آب شور است و یا مانند آب لوله است ، نشانه این است که آب بخوبی تصفیه نمی شود .

 

در اکثر مواقع طعم شور یا آب لوله به علت کیفیت بسیار پایین آب ورودی به دستگاه تصفیه آب و یا خراب شدن فیلتر ممبران است . با این حال لازم است ما همه موارد را به دقت مورد بررسی قرار دهیم .

اگر دستگاه سختی سنج در اختیار ندارید ، به سراغ موارد ذکر شده در پایین بروید و آنها را مرحله به مرحله انجام دهید و اگر دستگاه سختی سنج در اختیار دارید یک کنترل ساده کنید و سختی آب را چک کنید . اگر سختی آب بالاتر از 150 باشد ممکن است حالت های شوری و یا طعم آب لوله احساس شود . در این حالت شما میتوانید با تنظیم شیر میکس سختی آب را پایین بیاورید تا طعم آب اصلاح شود . >>> آموزش تنظیم سختی آب با شیر میکس  . اگر موفق به تنظیم نشدید و همچنان سختی آب بالا بود ، مواردی را که در ادامه ذکر شده اند را دنبال کنید و همچنین اگر سختی آب پایین بود ( کمتر از 50 ppm ) و احتمالا طعم تلخی در آب وجود داشت ، شما باید با تنطیم شیر میکس ، سختی آب را بالا ببرید .آموزش رفع مزه تلخی آب تصفیه شده

 

مواردی که شما باید به ترتیب چک کنید 

1- چک کنید که شیر میکس باز نباشد . بویسله این شیر میزان سختی آب دستگاه تصفیه آب کنترل میگردد . اگر این شیر کاملا بسته باشد ، دستگاه آب با سختی پایین تولید میکند و اگر باز باشد ، سختی آب بالا میرود و به آب لوله نزدیک میشود ، از آنجا که آب کاملا تصفیه شده برای مصرف روزانه توصیه نمیشود ، لذا لازم است این شیر در مقدار مطلوب سختی آب تنظیم شود . گاهی اوقات تنظیم آن بهم می‌ریزد و یا به اشتباه کاملا باز میشود . چون اب دستگاه شما شور شده است ، این شیر را کاملا ببندید . 

دقت کنید که گاهی اوقات این شیر را شما می بندید ولی مغزی آن از داخل معیوب شده است و در حالت بسته نیز آب از آن رد میشود . بهتر است در حالی که دستگاه در حال کار است لوله خروجی از شیر را بیرون بیاورید و مطمئنی شوید که آب از شیر رد نمیشود .

mix valve شیر میکس

2- اگر دستگاه شما چهار راهی دارد ممکن است که این قطعه خراب شده باشد . درون چهارراهی آب تصفیه شده و آب لوله در کنار هم قرار دارند و تنها یک دیافراگم در بین آنها قرار دارد که آنها را از هم جدا میکند . گاهی اوقات دیافراگم پاره میشود و یا آببندی آن خراب میشود و آب ۲ طرف با هم قاطی میشود که سبب تغییر طعم آب تصفیه شده ( شور شدن و یا همانند لوله شدن طعم آب بر اساس آب ورودی به دستگاه ) میشود .

چهارراهی و شیربرقی

برای تشخیص خرابی آن ۲ راهکار وجود دارد

الف - اگر دستگاه سختی سنج در اختیار دارید ، از لوله خروجی آب تصفیه شده از هوزینگ ممبران یک نمونه گیری کنید و سختی آب را در آن نقطه چک کنید و یکبار دیگر لوله ممبران را در جای خود قرار دهید و از خروجی چهاراهی نمونه برداری کنید . اگر عددهای متفاوتی بدست آمد نشان از خرابی چهاراهی است که باید تعویض شود . >>> خرید دستگاه سختی سنج خانگی

ب - چهاراهی را موقتا از مدار خارج کنید . لوله آب ورودی به چهاراهی و لوله خروجی از آن را اتصال مستقیم کنید . در این حالت اجازه دهید دستگاه شروع به کار کند و کمی زمان نیز بگذرد . سپس طعم آنرا بچشید . اگر طعم آن مناسب شده بود ، بنابراین چهاراهی خراب شده است . پیشنهاد میشود مجددا چهاراهی در مدار قرار ندهید و بجای چهاراهی از شیر برقی استفاده کنید .

 

۳- ممکن است ممبران بدرستی در جای خود قرار نگرفته باشد و یا اصلا ممبران درون هوزینگ قرار داده نشده باشد و یا اورینگ های ته آن از جای خود خارج شده باشد و یا پاره شده باشند و یا حتی محل قرار گرفتن اورینگ ها در ته هوزینگ ممبران خراب شده باشد . بهتر است ممبران را خارج کنید و موارد بالا را کنترل کنید . >>> آمورش صحیح تعویض فیلتر ممبران

نحوه صحیح قرار دادن فیلتر ممبران

۴- اگر آب منطقه شما کیفیت بسیار پایینی دارد و سختی آن بالاست ، ممکن است آب تصفیه شده نیز هنوز کیفیت مطلوب مورد نظر شمارا نداشته باشد زیرا قدرت و توانایی دستگاه تصفیه آب محدود است . به عنوان مثال اگر سختی آب لوله کشی شما حدود ppm ۱۰۰۰ باشد ، آب خروجی از دستگاه تصفیه آب سختی حدود ۱۰۰ خواهد داشت که ممکن است طعم مطلوب را نداشته باشد . در این حالت بهتر است شما از فیلتر های ممبران بسیار با کیفیت تری استفاده کنید و همچنین در صورت بالا بودن سختی آب خروجی ، میتوانید دستگاه خود را ۲ مرحله ای کنید تا آب ۲ بار مورد تصفیه قرار گیرد . >>> حداکثر سختی که دستگاه تصفیه آب میتواند  تصفیه کند، چند است ؟

 ۵- در نهایت اگر موارد بالا مشکل شمارا حل نکرد ، به احتمال خیلی زیاد مشکل از فیلتر ممبران است که خراب شده است و باید تعویض شود . آموزش تشخیص دقیق زمان تعویض این فیلتر به همراه روش تعویض + فیلم آنرا در لینک مقابل مشابه کنید .>>>  آموزش تشخیص و روش تعویض فیلتر ممبران

 

توجه:

در مورد اکثر مطالب مرتبط با دستگاه تصفیه آب در سایت مطالب آموزشی نوشته شده است لذا خواهشمندیم قبل از پرسش و بیان مشکلات خود آنرا در وبسایت جستجو کنید و یا به صفحه مطالب عیب یابی مراجعه کنید و در صورتی که پاسخی دریافت نکردید ، آنرا مطرح کنید تا به شما پاسخ دهیم . همچنین خواهشمندیم سوالات خود را در صفحات مرتبط با موضوع بیان فرمایید .

دیدگاه‌ها  

# علی 1398-02-11 20:08
سلام چرا اب شرب تصفیه خونمون طعم فاضلاب میده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-12 11:37
با سلام
کیفیت پایین آبهای شهری ( ورود فاضلاب‌های صنعتی به درون رودخانه ها و آبهای زیر زمینی و ... ) سبب بروز این حالت شده است و در بسیاری از مناطق دیده میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سام 1398-03-06 18:27
همه فیلترها رو عوض کردم اب هنوز یکم شوری داره البته ابی که از ممبران میات بیرون کیفیتش بهتر اب شیر سینکه علتش چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-03-06 20:56
با سلام
دوست عزیز تمام موارد و احتمالات در مطلب بالا ذکر شده است . بهتر است با دقت مطالعه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

مشتریان

ضمن تشکر و ارج نهادن به نظر مثبت مشتریان که خدمات این گروه را انتخاب کرده اند تعدادی از مشتریان که خدمات مارا انتخاب کرده اند به عموم معرفی میگردد.

معرفی برخی مشتریان