فروش دستگاههای تصفیه آبعیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگیدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

بنر تبلیغاتی تصفیه آب شیراز خانگی

بنر تبلیغاتی تصفیه آب شیراز خانگی

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

یکی از قطعات بسیار مهم در دستگاه تصفیه آب ، شیر قطع اتوماتیک است ( Auto Shut-Off Valve ) که در دستگاههای مختلف عموما از 2 قطعه برای آن استفاده میشود . وظیفه این شیرها در واقع قطع جریان آب است تا زمانی که مخزن پر شده و پمپ خاموش میشود ، آب وارد دستگاه نشود چرا که اگر آب وارد دستگاه شود به علت پر بودن مخزن ، همگی از خروجی فاضلاب خارج خواهند شد .

شیربرقی و چهارراهی

چهارراهی 4way Auto Shut-Off valve Switch :

این قطعه به صورت مکانیکی عمل قطع کردن آب را انجام میدهد . یک دیافراگم در وسط آن قرار گرفته است که وقتی فشار مخزن از فشار آب ورودی به دستگاه بیشتر میشود ، مسیر آب ورودی را مسدود میکند .

معایب و مزایای چهارراهی :

- دقت پایینی دارد

- دور ریز آب در آن زیاد است

- خرابی آن معمولا زیاد است

- عیب یابی دستگاه معمولا مشکل است

- مسیر لوله کشی دستگاه کمی شلوغ و پیچیده میشود

+ بدون برق قادر به انجام کار است و برای محل هایی که فشار آب بالاست میتوان بدون برق دستگاه را روشن کرد .

+ ارزان قیمت است

نشانه خرابی آن :

گاهی اوقات دیافراگم معیوب میشود و آب لوله با آب تصفیه شده قاطی میشود و سختی آب خروجی تصفیه شده بالا میرود .

در بسیاری از مواقع در زمانی که مخزن پر میشود و دستگاه خاموش میشود ، خروجی فاضلاب قطع نمی شود و آب یکسره به فاضلاب میرود .

گاهی اوقات سبب میشود که دستگاه خاموش و روشن شود .

شیر برقی SOLENOID VALVE:

این قطعه به صورت الکترونیکی عمل میکند و عملکرد آن با پمپ موازی میباشد بدین صورت که وقتی پمپ روشن است این قطعه نیز مسیر آب را باز میکند ( شیربرقی روشن میشود ) و وقتی مخزن پر میشود و پمپ خاموش میشود ، این قطعه نیز مسیر آب را مسدود میکند ( شیر برقی خاموش میشود ). بخش فروش شیربرقی >>> شیربرقی دستگاه تصفیه آب خانگی

معایب و مزایای شیر برقی :

- دستگاه برای انجام کار حتما نیاز به برق دارد

- قیمت بالا

+ دور ریز آب کمتر است

+ عمر بالاتر

+ دقت بالاتر

+ عیب یابی دستگاه بسیار راحت تر

+ مسیر لوله کشی های دستگاه بسیار کمتر و مرتب تر

نشانه خرابی آن :

دستگاه روشن میشود ولی هیچ آبی تصفیه نمیشود . درواقع شیربرقی مسیر آب را باز نمی کند .

در زمان خاموش بودن دستگاه ، آب به فاضلاب میریزد .

با توجه به معایب و مزایای این 2 قطعه ما اکیدا توصیه میکنیم که از شیر برقی در دستگاه خود استفاده کنید . برای تعویض شیربرقی بجای چهاراهی در دستگاه تصفیه آب ، آموزش زیر را دنبال کنید .

آموزش تعویض شیربرقی بجای چهارراهی :

این کار به نظر کمی مشکل است اما اگر دقت کافی را داشته باشید و مطابق با دستورالعمل زیر عمل کنید بسیار راحت خواهد بود .

برای اینکار شما به یک شیربرقی ، رشته سیم های برق شیر برقی ، حدود 30 سانتی متر لوله با سایز 1/4 نیاز دارید .

ابتدا باید چهارراهی را حدف کنیم . به مدار زیر دقت کنید تا مسیر لوله کشی های چهارراهی را متوجه شوید .

دیاگرام لوله کشی دستگاه تصفیه آب با چهارراهی

در ابتدا ما باید مسیرهایی که از چهارراهی را میگذرند را یکسره کنیم . برای اینکار در شکل بالا ، از نقطه 1 به نقطه 2 یک لوله مستقیم وصل کنید و همچنین از نقطه 3 به نقطه 4 نیز یک لوله مستقیم وصل کنید . تا اینجا چهاراهی از سیستم حدف شده است . اکنون نوبت به اضافه کردن شیر برقی به مسیرهای لوله کشی دستگاه میباشد . برای اینکار ، شما باید لوله ای که آب را از فیلتر سوم به پمپ منتقل می کند را پیدا کنید و شیر برقی را در آنجا قرار دهید ( در شکل بالا با موقعیت 5 مشخص شده است ) .  در دیاگرام زیر ، مدار لوله کشی دستگاه بعد از قرار دادن شیربرقی نمایش داده شده است .

دیاگرام مدار لوله کشی دستگاه تصفیه آب با شیر برقی

 

چند نکته :

در زمان نصب شیر برقی دقت کنید که آنرا در جهت درستش نصب کنید ( اگر به روی آن دقت کنید با یک فلش مسیر ورودی و خروجی مشخص شده است یا عبارت IN و OUT را خواهید دید) .

همچنین دقت کنید که احتمالا یک انشعاب برای شیر میکس در دستگاه وجود دارد که در دیاگرام بالا نمایش داده نشده است . مراقب باشید که حتما شیربرقی قبل از آن در مدار قرار داده شود .

همچنین ممکن است مسیر لوله کشی با دیاگرام بالا متفاوت باشد ( کمپانی های مختلف روشهای لوله کشی متفاوتی دارند ) اما در آن صورت نیز شما شیر برقی را قبل از پمپ قرار دهید .

سیم کشی برق :

بعد از طی کردن مراحل بالا ، اکنون باید مدار سیم کشی برق دستگاه را نیز تکمیل کنید . شیر برقی همیشه با پمپ به صورت موازی می باشد . اگر سیم کشی دستگاه شما دارای سوکت نیست ، 2 رشته سیم شیربرقی را با سیمهای پمپ موازی کنید . اگر سیم کشی دستگاه و شیر برقی سوکت دار هستند ، کافیست سوکت پمپ را باز کنید و سوکت شیر برقی را بجای آن وصل کنید و سوکت پمپ را نیز به سوکت دوم شیر برقی متصل کنید . نگران نباشید ، سوکت های اشتباه به هم متصل نخواهند شد . >>> سیم کشی برق دستگاه تصفیه آب خانگی

بعد از اتصال ، اکنون نیاز به تست سیستم است . در زمانی که پمپ دستگاه شروع به کار میکند، شیر برقی نیز مسیر عبور آب را باز خواهد کرد و بعد از خاموش شدن دستگاه ، مسیر خروجی لوله فاضلاب را چک کنید و خروج آب باید قطع شده باشد .

 

در مورد اکثر ایرادات دستگاه تصفیه آب در وبسایت مطلب نوشته شده است . لطفا در بخش عیب یابی آنرا پیدا کنید و یا در وبسایت آنرا جستجو کنید . چنانچه مشکل شما مرتبط با همین موضوع است و نوشته های ما به شما کمکی نکرد ، سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان " شیراز تصفیه " به شما پاسخ دهند .

دیدگاه‌ها  

# مجمدی 1397-06-24 21:01
ضمن تشکر از شما لطفا اعلام کنید که بعد از خاموش شدن دستگاه چند دقیقه طول خواهد کشید تا پساب فاضلاب قطع گردد؟ سپاسگذارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-06-28 07:46
با سلام
از زمانی که دستگاه خاموش میشود از حدود 10 ثانیه بعد فشار آب خروجی کاهش پیدا میکند و در حدود 1 دقیقه بعد به صورت قطره قطره خواهد شد . البته بستگی به نحوه لوله کشی دستگاه نیز دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فلاح 1397-07-27 21:50
فوق العاده هستید شما . سپاس فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1397-08-06 06:57
سلام
من شش مرحله فیلتر رو تعویض کردم بعداز ان آب مخزن رو چندین مرتبه خالی کردم بعد اب رو تست کردم 150 رو نشون میداد امکان داره چها راهی خراب باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-07 22:20
با سلام
شما از خروجی آب تصفیه شده از ممبران ، سختی را چک کنید . اگر در آنجا سختی پایین بود پس مشخص است که جایی از دستگاه خرابی و نشتی وجود دارد ولی اگر در آنجا نیز سختی بالا بود ، مشخص است که ممبران یا هوزینگ آن مشکل دارند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# جواد فاضلی 1397-08-25 11:55
سلام. خیلی خوب توضیح داده شده
لطفا نقشه های اتصال و اسمبل دستگاه تصفیه آب رو با درجه رو هم بزارید ممنون از سایت خوبتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-25 13:10
با سلام
نقشه های شماتیک مسیرهای لوله کشی آب و سیم کشی برق در سایت موجود است که آنها را جستجو و مطالعه کنید
گیج فشار یا درجه باید بعد از پمپ و قبل از فیلتر ممبران در سیستم قرار گیرد . محل دقیق قرارگیری آن مهم نیست ولی حتما باید در محدوده ذکر شده باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دهقانزهی 1397-08-27 03:50
با سلام
سویچ های فشار بالا و پایین عمل نمی کند مشکل از کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-27 21:02
با سلام
یعنی چی کار نمی کنند؟ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مشکل چیست ‌‌ ؟.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1402-10-27 14:51
سلام چطور تشخیص دادین کار نمیکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# قربان 1397-09-04 09:15
با سلام
گیج فشار از عدد 32psi بالاتر نمی رود قبلاً روی 70 بود ورودی ممبران را باز کردم و با انگشت مجکم گرفتم تا 70 بالا میرود ضمناً هر 5 فیلتر و ممبران را تازه عوض کرده ام و هواگیری هک کرده البته باک را پر می کند و خاموش هم می شود علت عدد پایین فشار چیست با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-09-04 22:46
با سلام
یک مطلب در خصوص عدم تامین فشار مناسب در بخش عیب یابی دستگاه تصفیه آب وجود دارد . این مطلب را ییدا کنید و کامل مطالعه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پاشا 1397-09-22 17:47
با سلام
لطفا در خصوص ایرادات پمپ و نحوه تشخیص عملکرد صحیح و شناسایی علایم خرابی پمپ هم مطلب بگذارید . ضمن تشکر فراوان از سایت بسیار خوب و آموزنده شما بزرگواران .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1397-09-22 21:42
با سلام
در قسمت فروش آنلاین / لوازم یدکی / موتور و پمپ توضیحات نسبتا کاملی داده شده است . مطالب را مورد مطالعه قرار دهید و اگر سوالی داشتید در قسمت مربوطه بیان فرمایید تا پاسخ شمارا دهیم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرشید 1397-09-22 17:52
باسلام دستگاهی رادیدم که دوشیر برقی داشت یکی برای اب ورودی یکی برای خروج فاضلاب ایا این صحیح است ودیگر اینکه محل شیر برقی بین فیلتر۱ بعد موتوروبعدفیلتر ۲ و۳ باشدیابین فیلتر۳ وموتورباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1397-09-22 21:54
با سلام
در بعضی از دستگاهها یک شیر برقی موازی با محدود کننده فاضلاب قرار مگیرد و در مواقع مورد نظر باز میشود که سبب عبور سریع آب از ممبران شده و فیلتر ممبران را مورد شستشو قرار میدهد ( فلش ) . البته این شیر برقی باید توسط یک کامپیوتر کنترل گردد که در دستگاههای مجهز به کامپیوتر این ترکیب را می‌بینید .وجود این شیر برقی در سیستم RO خانگی الزامی نیست .
محل شیر برقی در هرجایی میتواند باشد البته قبل از فیلتر ممبران . اما به نظر بنده حتما قبل از پمپ باشد و همچنین اگر پمپ و شیر برقی بعد از فیلتر سوم باشد بهتر است . نکته مهم دیگر اینکه انشعاب برای شیر میکس حتما بعد از شیر میکس باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرشید 1397-09-22 18:05
درپیامی خوندم که سختی اب درشروع باز کردن شیر برداشت یکعددو باگذشت چند دقیقه عددی دگر بود ونظر کارشناس محترم نحوه لوله کشی دستگاه بود خواهشمندم مسیر لوله کشی رامختصربهعدد بفرمایید مثلاورودی به فیلتریک ولو پریشه بعدفیلتردوبعدسه بعدشیر برقی بعدموتور بعدممبران بعدهایپریشه بعدفیلتر پنج ضمنا قبل ازممبران یک مسیرتابعدازهای پریشه برای شیر میکس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-09-23 19:54
با سلام
ترتیبی که خودتون گفتید بهترین عملکرد را دارد و کاملا درست است . شیر میکس حتما قبل از فیلتر 5 و بعد از های پرشر باشد بهتر است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-09-30 13:03
سلام خسته نباشید
مشکل دستگاه بنده اینه که با وجود شیر برقی دستگاه هر چند دقیقه خاموش و روشن میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-09-30 16:37
با سلام
یک آموزش در وبسایت در بخش عیب یابی در خصوص روشن و خاموش شدن دستگاه وجود دارد . آنرا پیدا کرده و مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین جعفری کارشناس ف 1402-09-25 20:36
۱_شیر یکطرفه دستگاه خراب میباشد،۲_دستگاه از جایی نشتی دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی -صادقی 1402-09-26 13:29
سلام
احتمالات دیگری نیز وجود دارد مثل خراب بودن شیر یکطرفه مربوط به شیرمیکس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیر کاظمی 1397-10-02 06:18
سلام آقای صبوری وقتتون بخیر
من جایی خوندم که سیستمی هست به نام فلاش کیت که میتونه باعث بالارفتن عمر مفید فیلتر ممبران بشه. این مطلبه درسته؟
اگر درسته چطور کار میکنه و کجا نصب میشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-02 21:06
با سلام
بله درسته و میتواند تا حدودی عمر ممبران را بالاتر ببرد و بیشتر در دستگاههای نیمه صنعتی و صنعتی کاربرد دارد .
یک شیر به صورت موازی با محدود کننده فاضلاب قرار میگیرد . زمانی که این شیر باز میشود ، محدود کننده از مدار خارج میشود و در واقع آب با سرعت زیادی به فاضلاب میریزد . وقتی این آب با سرعت زیاد از ممبران عبور میکند باعث شستشوی نسبی ممبران میشود . نصب آن راحت است و کافی است یک کیت مخصوص را بجای محدود کننده فاضلاب ببندید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شجاعی 1397-10-02 06:20
سلام کمی فشار اب پایین بود که من مخزن را که پر اب شده بود راباد زدم وتمامی اب موجود خارج شد ولی الان وقتی آب را باز میکنم هیچ آبی از شیر نمی اید ولی پمپ کار میکند در ضمن قبل از این کار هر لحظه شیر آب را باز میکردم پمپ در جا روشن میشود ولی قبلا تا با تاخیر روشن میشود ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-02 21:09
با سلام
من فکر میکنم شما مخزن را زیادی باد کرده اید . فشار مناسب مخزن حدود 8 PSI است . یک مطلب در مورد میزان باد مخزن و نحوه اعمال آن در سایت موجود است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1397-10-10 11:18
درجه فشار روی دستگاه کار نمیکند حالت نرمال باید روی چند باشد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-10 19:41
با سلام و احترام
احتمالا خراب شده است اما چنانچه همه چیز طبیعی است ، مشکلی بوجود نخواهد آمد . در حالت نرمال بین 60 تا 130 PSI است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمدجوادبحرانی 1397-10-11 19:28
سلام و مغذرت که دوباره مزاحم شدم
دستگاه من پنج فیلتر داره وگیج هم نداره،پمپ دایم روشنه اما آب خیلی کمی از شیر خارح میشه منبع هم سالمه،لوله هارو چک کردم آب تا قبل از ۴راهی با فشار میاد اما بعداز اون آبی خارج نمیشه،ضمنا خروجی فاضلاب هم ندارم
علت چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-11 21:52
با سلام
به نظر من در ابتدا چهارراهی را تعویض کنید و نتیجه را ببینید . بجای چهارراهی از شیر برقی استفاده کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-10-11 21:18
سلام واقعا از راهنمایی های شما ممنونم
مشکل دستگاه من اینکه از داخل سنسور فشار بالا آب چکه می‌کنه آیا باید اونو عوض کنم یا علت خرابی چهل راهی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-11 21:47
با سلام
اگر دقیقا از سنسور فشار بالا آب چکه میکنه ، این قطعه خراب شده و باید تعویض گردد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-10-11 21:20
میخواستم یک دستگاه tdsسنج بگیرم از کجا و چه مارکی باید تهیه کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-11 21:55
با سلام
2 نمونه از سختی سنج را در وبسایت موجود داریم
بهترین مارک سختی سنج HM می باشد و البته تقلبی آنها نیز در بازار زیاد است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# صادق 1397-10-14 04:41
خیلی خیلی ممنون هستم ؛ مطالبتون عالی بود؛ دستون درد نکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1397-11-03 22:05
آآیا بعد از پر شدن مخزن آب تصفیه کن برای برداشت آب پمپ باید کار کند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-04 21:00
با سلام و احترام
خیر، نیاز به پمپ نیست و شما اگر دستگاه را از برق بکشید ، تا آخرین قطره آب از دستگاه تصفیه آب خارج میشود . در واقع آب به وسیله پمپ از فیلتر ممبران میگذرد و در مخزن ذخیره می گردد . مخزنها دارای یک سیستم تحت فشار هستند و این سیستم تحت فشار ، آب را بدون کمک پمپ خارج میکند . البته ممکن است با بازکردن شیر برداشت ، پمپ نیز شروع به کار کند تا مخزن را دوباره پر کند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمدرضا کارشناس ابزا 1402-06-16 06:19
به نقل از کارشناس فنی - صادقی:
با سلام و احترام
خیر، نیاز به پمپ نیست و شما اگر دستگاه را از برق بکشید ، تا آخرین قطره آب از دستگاه تصفیه آب خارج میشود . در واقع آب به وسیله پمپ از فیلتر ممبران میگذرد و در مخزن ذخیره می گردد . مخزنها دارای یک سیستم تحت فشار هستند و این سیستم تحت فشار ، آب را بدون کمک پمپ خارج میکند . البته ممکن است با بازکردن شیر برداشت ، پمپ نیز شروع به کار کند تا مخزن را دوباره پر کند .

یه سوال، وقتی پمپ خاموشه، چطور میشه که در اثر فشار موجود در مخزن ، آب از سمت مخزن دوباره به سمت ممبران بر نمی گرده؟ آیا توی این مسیر شیر یک ژرفه ای موجوده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1402-06-16 06:25
با سلام
بله دقیقا شیر یکطرفه در مسیر قرار دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1397-11-08 08:20
سلام
در دستگاه آب شیرین کن ما پمپ بین فیلتر 1 و 2 قرار دارد، آیا اشکالی دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-09 20:44
با سلام
خیر مشکلی ندارد . بعضی از کمپانی ها از این روش لوله کشی استفاده میکنند که نسبت به روش معمول ، دارای مزایا و معایبی است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجید 1397-11-10 08:24
باسلام
من جهت جلوگیری از روشن وخاموش شدن مکرر پمپ زمانی که دستگاه به اندازه چند دقیقه روشن می شود ومخزن کمی پر می شود شیر ورودی اب را می بندم تاپمپ خاموش شود وزمانی که مخزن خالی شد مجددا شیر اب ورودی را باز می کنم ایاضرری برای دستگاه ندارد. ضمنا تازگی بعد از خاموش شدن پمپ از لوله خروجی فاضلاب اب خارج می شود تا مخزن کاملا خالی می شود می خواستم ببینم مشکل از کجاست. با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-11-10 20:54
با سلام
خیر مشکلی ندارد و برای عمر بیشتر دستگاه نیز موثر است و در مصرف آب نیز بسیار صرفه جویی میشود .
وارد بخش عیب یابی شوید . در آنجا این مشکل مورد بررسی قرار گرفته است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-11-16 14:41
با سلام
اگر شیر برقی را بعد از شیر میکس در مدار قرار دهیم چه اتفاقی میفتد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-17 05:07
با سلام
در زمان خاموش بودن دستگاه ، آب شهری از طریق شیر میکس وارد مخزن میشود و سختی آب درون مخزن بالا می رود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-11-17 05:52
حتی اگر شیر میکس کامل بسته باشد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-17 18:54
با سلام مجدد
اگر شیر بسته باشد ، خیر . در این حالت هیچ تاثیری ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# طهماسبی 1397-11-17 05:54
سلام
طبق نقشه مذکور پیش رفتم اما دستگاه روشن نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-17 18:57
با سلام
این نقشه هیچ مشکلی ندارد و احتمالا نقصی در یکی از سنسورها بوجود آمده است . در بخش عیب یابی یک مطلب با عنوان وقتی که دستگاه تصفیه آب روشن نمیشود وجود دارد . بهتر است آنرا مطالعه کنید و تمام موارد را کنترل کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمدغلامحسین زاده 1397-11-23 06:40
با سلام
دلیل اینکه دستگاه قطع نمیکند چیست لازم به ذکر است که سوییچ قطع کن را هم تعویض کردم و مشکل بر طرف نشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-23 09:59
با سلام
وارد بخش عیب یابی شوید و مطلب با عنوان ( خاموش نشدن و یکسره کار کردن دستگاه تصفیه آب ) را مطالعه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کاووس 1397-11-30 21:16
با سلام فشار آب کم بود و بعد چند لیوان دیگه خیلی کمتر میشد در صورتیکه مخزن پر آب بود مخزن و باد زدم الان خوب شده حدودا پر هم هست ولی با باز کردن شیرروی سینک دستگاه روشن میشود وبعد بستن تا حدود یک دقیقه کار میکند در صورتی که قبلا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-01 05:14
با سلام
باد مخزن را دقیقا روی 8psi تنظیم کنید . شرایط بهتر خواهد شد
این مشکل بحرانی نیست و ارزش وقت گذاشتن ندارد و راه حل مشخص هم برای آن وجود ندارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ابوالفضل 1397-12-06 09:05
سلام من آدپتور را بردم برای تعمیر اما یادم رفت سیمهای خروجی چگونه بودند اگر میشود من را رهنمایی کنید ودر ضمن سر سیمها سوکت نداشته وبا نوار چست به هم متصل بوده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-06 15:40
با سلام
سیم قرمز رنگ آداپتور ( مثبت ) را به قرمز رنگ پمپ متصل کنید
سیم مشکی آداپتور را به سنسور فشار پایین و سپس سیم سنسور فشار پایین را به سنسور فشار بالا و سپس به سیم مشکی پمپ متصل کنید .
اگر دستگاه شما شیر برقی دارد ، ۲ سیم آنرا با ۲ سیم پمپ موازی در نظر بگیرید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیر فرشید 1397-12-14 09:57
باسلام لطفا نشانه خرابی چهاراه ونحوه امتحان انررا توضیح دهید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-14 20:49
با سلام
چند نشانه خرابی برای چهارراهی وجود دارد که البته در متن بالا نیز ذکر شده است
گاهی اوقات آب فاضلاب قطع نمیشود و آب یکسره به فاضلاب میریزد
سختی آب خروجی بالا میرود
دستگاه خاموش و روشن میشود
روش تست آن در مطلب دیگر ذکر خواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدیی 1398-01-04 10:20
سلام روی تصویه اب من یه شیر وجود داره که زمانی که بازه اب مورده استفاده رو باز میکنممتور شروع به کار کردن میکنه وزمانی که بسته میشه موتور قطع میشه وزمانی که شیرو میبندم واب مصرفی رو باز میکنم موتور شروع به کار کردن میکنه وبعد از گذشت دو دقیقه موتور قطع میشه میخواستم بپرسم این شیر باید رو حالت باز باشه یا بسته ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-04 13:40
با سلام
این شیر باید در حالت بسته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-01-04 15:29
سلام اگر دستگاه قدیمی بود و سوکت نمیخورد سیم هارو موازی کنیم با پمپ حل میشه ؟ یا اگر سیم هارو جابه جا بزنیم به سیم هایه پمپ شیر برقی میسوزه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-04 18:45
با سلام
بله سیم ها موازی با سیم های پمپ باشد . برای شیر برقی سیم مثبت و منفی فرقی ندارد و مشکلی پیش نمی آید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-01-12 20:15
با سلام
من تمام فیلتر ها ی دستگاه رو عوض کردم اب شیرین نمیشه حتی شیر میکس هم چک کردم بسته بود شیر برقی هم درست کار میکنه ولی شیرین نمیشه لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-12 21:35
با سلام
لطفا وارد بخش عیب یابی شوید و در آنجا مطلب آموزشی با همین عنوان وجود دارد که راهنمایی های لازم در آن نوشته شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# . 1398-01-30 17:32
سلام امکان دارد کپسول فاضلاب بند هست یا شیر میکس معیوب هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1398-01-13 07:34
کارشناس محترم سلام.تمام فیلتر های دستگاه ۶فیلتره ی خانگی
بنده به تازگی تعویض شده اما آب خروجی دستگاه بو و طعم
جلبک داره بخصوص ابتدای آب خروجی.چند بار مخزن رو خالی
کدم.آب مخزن رو به تنهاییتست کردم کاملا" شیرین و بدون بو هست.لطفا" راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-13 14:58
با سلام
احتمالا مشکل از فیلتر ۵ و بخصوص فیلتر ۶ باشد . پیشنهاد میشود ابتدا فیلتر ۶ را از مدار خارج کنید و چنانچه مشکل هنوز پابرجا بود ، فیلتر ۵ را نیز از مدار خارج کنید . اگر مشکل برطرف نشد ، بفرمایید تا موارد دیگر را چک کنیم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی سلمانی 1398-01-21 01:15
سلام...
شیر برقی دستگاهم رسوب گرفته بود و آب رد نمی شد که سرویسش کردم و مشکل حل شد...اما بعد متوجه شدم که بعد از پر شدن مخزن .دستگاه خاموش نمیشه.(حتی با بستن شیر ورودی آب )و عقربه گیج از 2 به 4 و از 4 به 2 بر میگرده و همین روال ادامه داره....به قسمت آبی رنگ شیر برقی که سیم پیچ داخل اونه دست زدم و متوجه شدم که خیلی داغ کرده...البته بعده...دستگاه رو خاموش کردم و بعد از نیم ساعت که روشن کردم باز هم سیم پیچ شیر برقی زود گرم کرد...احتمال این هست که شیر برقی خراب شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-21 05:39
با سلام
شیر برقی در زمان کار داغ میشود و این طبیعی هست
خاموش نشدن دستگاه هیچ ربطی به شیر برقی ندارد .
اگر شیر برقی خراب باشد ، اجازه عبور آب را نمی دهد که دستگاه شما این مشکل را ندارد .
اینکه با بستن شیر ورودی ، دستگاه خاموش نمیشود ، مشکل از سنسور فشار پایین است که تشخیص نمی دهد و البته این مشکل جدی نیست و با خاموش نشدن در زمان پرکردن مخزن هم رابطه ای ندارد .
وارد بخش عیب یابی شوید . در آنجا در مورد خاموش نشدن و یکسره کار کردن دستگاه توضیحات داده شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# دلفيه 1398-01-30 13:01
سلام
تمام فيلترها (٦فيلتر)ومخزن اب را هم عوض كردم سختي اب هم حدود ٤٠رسيده ولي متاسفانه اب خروجي بوي خاصي ميدهد وقابل خوردن نيست لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-30 16:16
با سلام
تک تک فیلتر ها را باز کنید و تست کنید و ببینید کدامشان بوی نامطبوع دارند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1398-02-09 10:45
با سلام خدمت کارشناس محترم اگه سیم های پمپ و شیر برقی موازی وصل بشن اینطوری که در هنگام خاموش شدن پمپ باز هم برق در شیر برقی وجود داره و در سوییچ قطع فشار بالا و پایین که سری هستن برق نیست پس چطور مسیر اب رو قطع میکنه با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-09 10:53
با سلام
نقشه سیم کشی برق دستگاه در سایت موجود هست که میتوانید مشاهده کنید .
برق ابتدا از سوئیچ فشار بالا و پایین به صورت سری عبور میکند و بعد به پمپ و شیربرقی می‌رسد .
پمپ رو کی خاموش میکنه؟ پمپ نمی‌تواند خودش را خاموش کند . سوییچ های فشار بالا یا پایین ، مسیر جریان برق را قطع می‌کنند که سبب خاموش شدن پمپ و همینطور شیربرقی میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ضرغام پور 1398-02-20 04:55
سلام شیلنگ پسماند بکدام خروجی نصب میشکد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-20 11:17
با سلام
شیلنگ پسماند دستگاه تصفیه آب به یکی از خروجی های هوزینگ ممبران نصب میشود . عبارت " آموزش عیب یابی و تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی " را در سایت جستجو کنید . در این مطلب در تصویر مشخص شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# میلاد 1398-02-24 19:39
سلام مهندس
ممنون از اینکه پاسخ همه رو با اطلاعات خوبتون میدین
دستگاه ما so safe قدیمیه و پمپ آب بین فیلتر 1 و 2 قرار گرفته ،بخاطر اینکه آب اهواز خیلی گل و لای داره برای افزایش عمر پمپ به نظرتون پمپ بعد از فیلتر 3 قرار بگیره بهتر نیست? و اینکه معایب قرار گرفتن پمپ بعد از فیلتر 3 رو توضیح بدین،ممنون از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-25 10:49
با سلام
فیلتر دوم و سوم کلر و برخی فلزات سنگین را از آب حذف میکنند و بنابراین در افزایش طول عمر پمپ ، مکان آن نقشی ندارد .
اگر پمپ بعد از فیلتر 1 باشد ، آب با فشار بهتری از فیلتر های 2 و 3 عبور میکند اما دور ریز آب کمی بیشتر و همچنین ممکن است در آب بندی برای هوزینگ فیلترهای 2 و 3 مشکل بوجود آید . اگر پمپ بعد از فیلتر 3 نصب شود ، معایب بالا را نخواهید داشت و تنها مشکلش این است که اگر فشار آب ورودی ساختمان کم باشد ، آب به سختی از فیلتر های 2 و 3 عبور میکند و افت فشار خواهید داشت .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# وحید 1398-02-28 12:18
سلام و احترام
ایااشکالی دارد شیر برقی بعد از خروجی پمپ
نصب شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-28 16:38
با سلام
بهتر است قبل از پمپ نصب شود زیرا وقتی به یکباره پمپ و شیر برقی خاموش می‌شوند ، فشار بالایی درون لوله ها و پمپ وجود دارد . این فشار بالا وقتی شیر برقی مسیر را می‌بندد ، به شیر برقی فشار زیادی وارد میکند و ممکن است سبب آسیب رسیدن به شیر برقی شود . همچنین درون پمپ نیز فشار بالایی وجود خواهد داشت که در دراز مدت به کلگی پمپ آسیب می رساند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمید 1398-03-03 12:27
با سلام خسته نباشید .
دستگاهی داریم که شیر برقی آن خراب شد و سوخت عوضش کردیم . مجددا بعد از یکماه شیر برقی جدید سوخت و احتمال دادیم که شاید از اداپتور باشد و اداپتور و شیر برقی را نیز دوباره تعویض کردیم اما باز هم مجدد بعد از گذشت حدودا یکماه شیر برقی جدید سوخت یعنی تا حالا سه تا شیر برقی سوخته . دستگاه روشن میشود اما آبی به پمپ نمیرسد و تصفیه نمیشود
به نظر شما مشکل از کجا می تواند باشد ؟! راستی شیر برقی هم از نوع خوبش با مارک آکواجوی استفاده شده ممنون میشم راهنمایی کنین .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-03 19:47
با سلام
محل نصب شیربرقی در کجاست؟
آیا فشار آب ساختمان شما بالا میباشد؟
سختی آب منطقه شما چقدر است؟
آیا دستگاه به درستی خاموش و روشن میشود ؟ یا یکسره روشن میباشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمید 1398-03-04 05:30
سلام مجدد
شیر برقی بعد از هوزینگ اول ( خروجیش ) نصب و به پمپ وصل شده فشار آب ساختمون هم معمولیه و سختی آب شهری هم حدودا روی ۳۰۰ هستش دستگاه هم به طور عادی کار میکند و سختی آبش هم مناسبه و فقط زمانی که آب استفاده می شود دستگاه شروع به کار کردن میکند سیم کشی برقش هم سرویسکار چک کرده و هیچ میشکلی نداره اما ماهی یه دونه شیربرقی میسوزه !! به نظر شما بهتر نیست شیر برقی رو حذف کنم و بگم برام چهارراهی بزارن ؟ توی این هشت سالی که این دستگاهو داشتم همچین مشکلی نبوده تا حالا . ممنون از راهنماییتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-04 09:30
با سلام
به نظر میرسه همه چیز خوب باشه و نباید مشکلی داشته باشد . ولتاژ خروجی آداپتور رو چک کنید . گاهی اوقات وقتی پمپ شروع به کار میکند ، به علت ضعیف شدن آداپتور ، برق کافی به شیر برقی نمی رسد و عمل نمیکند . البته شما فرمودید که آداپتور قبلا تعویض شده ولی برای اطمینان بیشتر یکبار دیگر آنرا چک کنید . همچنین گاهی پمپ به علت فرسودگی ، برق بیشتری از آداپتور میگیرد ‌واجازه فعالیت دیگر قطعات را نمی‌دهد . کلا به نظر من ولتاژ برق را در حالت روشن بودن و خاموش بودن دستگاه کنترل کنید .
همچنین تست کنید که آیا شیر برقی سوخته یا قفل کرده است ؟
شیر برقی را باز کنید و درون سوپاپ آنرا روغن کاری کنید . قفل کردن شیربرقی های آبی رنگ اکواجوی زیاد دیده شده است .
اگر همچنان این مشکل وجود داشت و علت مشخص نشد ، شاید بهتر باشد که از چهارراهی استفاده کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رحمان 1398-03-04 15:00
سلام
چطور می تونیم بوسیله شیر برقی سختی اب رو کم وزیاد کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-04 19:59
با سلام
تنظیم سختی آب ربطی به شیربرقی ندارد و توسط شیر میکس یا شیر مخلوط انجام میشود . آموزش تنظیم آن در سایت موجود است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نیما 1398-03-14 11:28
با سلام در دستگاه من بلافاصله بعد نصب شیر برقی نو شیر برقی در عرض چند ثانیه بسیار داغ میکنه و میسوزه ممنون میشم بگید مشکل از کجاست؟
دستگاه بعد از 8 سال به این مشکل برخورد کرده و شیر برقی فابریک تازه سوخته و قبل از این اتفاق شیر برقی در زمان بسته شدن تق تق زیادی می‌کرد و به یکباره بسته نمیشد.
مرسی از راهنماییتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-03-14 12:48
با سلام
این مورد بسیار نادر هست و تاکنون برخورد نداشتیم
احتمال میدم از ولتاژ برق باشد . با یک ولت متر ، ولتاژ برق آداپتور رو تست بگیرید ببینید روی چند است . البته داغ شدن شیر برقی طبیعی هست اما سوختن آن خیر .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1398-03-24 13:31
با سلام.من دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر ۶ فیلتره دارم.اخیرا هر ۶ فیلتر را تعویض کردم.مشکلی که هست اینه که پس از باز کردن شیر آب تصفیه فقط چند ثانیه فشار آب خوبه و بعد بشکل آب باریکه میاد! با اینکه تا وقتی شیر بازه پمپ کار می‌کنه و ۱۰-۲۰ ثانیه پس از بستن شیر،پمپ قطع می‌کنه.فشار سنج هم مثل قبل درسته.لطفا بفرمایید اشکال از کجا میتونه باشه؟!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-25 08:32
با سلام
به احتمال زیاد مشکل از مخزن دستگاه تصفیه آب می باشد . مطلب ( علت افت فشار و باد کردن مخزن ) را در سایت جستجو و مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیری 1398-03-26 03:45
سلام
بسیاری از مطالب جامع و کامل وبسایت شما را مطالعه کردم و خدا قوت میگم به همه شما
من یه دستگاه قدیمی داشتم که شاسی اون زنگ زده بود. اخیرا با یه شاسی پلاستیکی تعویضش کردم و تصمیم گرفتم کل سیستم را مشابه دیاگرام وبسایت شما نصب کنم و با فیلترها و اتصالات جدید کار را انجام دادم و شیر برقی را جایگزین چهار راهی کردم.
الان یه درخواست دارم و اون اینکه در دیاگرام بالا محل پیشنهادی شیر میکس را هم نشون بدین. قبل از شیر hp باشه یا بعدش؟
ضمناً من دستگاه را بدون متصل کردن به آب ورودی به برق وصل کردم و پمپ مار می‌کرد. آیا باید کار کنه یا مثلاً شیر LP مشکل داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-26 08:06
با سلام
سپاس از شما
ورودی شیر میکس بهتر است از قبل از ممبران و بعد از پمپ و شیر برقی گرفته شود و خروجی آن بعد از سوئیچ hp و قبل از فیلتر پست کربن باشد .
دستگاه بدون آب نباید عمل کند و سوئیچ فشار پایین LP در واقع نباید اجازه عملکرد را بدهد . مشخص است که این سنسور بخوبی عمل نمی کند . البته چند بار دیگر نیز تست کنید ممکن است فشار هوا ایجاد شده باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-03-30 09:58
با سلام
دستگاه ما زمانی که منزل نبودیم خود به خود روشن شده و بیشا ز دو روز کار کرده. در زمان کار کردن وقتی خروجی فاضلاب را چک کردم هیچ خروجی نداشت. به محض اینکه شیر روی سینک را باز و بسته کردم پمپ خاموش شد. این اتفاق چند مرتبه افتاده است. علت چیست؟ چون باعث آسیب به کلگی پمپ می شود. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-03-30 13:31
با سلام
حدس میزنم که یکی از شیرهای یکطرفه دستگاه ، کمی مشکل دارد و همچنین سنسور فشار بالا بهتر است تعویض گردد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سیاوش 1398-04-17 10:58
سلام
یک سوال داشتم
من دیروز یه تصفیه آب 7 مرحله ای مدل اکوااسپرینگ (3 مرحله اول هوزینگ دارد)به ظاهر برند کانادایی و تولید تایوان خریدم
که مشخصا میشه گفت اسمبل شده داخله

درخواست راهنمایی دارم

مشکلی که موقع نصب متوجه شدم اینه که خط مدار تصفیه آب درست نبود
یعنی بعد از سنسور فشار پایین وصل میشه به شیر برقی و سپس موتور
و از موتور وصل میشه به فیلتر مرحله 2 و سپس فیلتر مرحله 3 و بعد دو راهی یکی میره برای شیر تنظیم سختی و یکی میره به فیلتر ممبران و بعد از فیلتر ممبران هم میره به سنسور فشار بالا
و بعد به فیلتر پست کربن (فیلتر مرحله 5 ) که با سه راهی یکی هم به مخزن میره
و شیر تنظیم سختی هم میره به بعد از فیلتر پست کربن (در نتیجه اب شیر تنظیم سختی از پست کربن عبور نمیکنه )


الان مشکلی که هست اینه
1_ فشار موتور عمل فیلتراسیون مرحله 2 و 3 رو خراب میکنه بخاطر جریان زیادی که ایجاد میکنه

2_ شیر تنظیم TDS هم متاثر از فشار پمپ نمیشه راحت تنظیم کرد بعد از یمدت هم احتمالا تنظیمش به هم میخوره بخاطر فشار پمپ
و اینکه اب شیر تنظیم TDS به مخزن نمیره و از فیلتر پست کربن هم عبور نمیکنه که میتونه در تابستان باعث بو گرفتن اب بشه

نظرم اینه شیر برقی همان بعد از فیلتر مرحله اول سر جایش بماند و بعد از فیلتر مرحله 3 یکی بره برای شیر تنظیم TDS و یکی بره به پمپ و از پمپ بره ممبران
و یک سه راهی هم اضافه تر بزارم پشت پست کربن (کربن اینلاین مرحله اخر) که ورودی هاش اینا میشه : یکی از ممبران _ یکی از شیر تنظیم TDS _ و یکی هم به مخزن میره

دوتا فیلتر اضافه هم دارد یکی فیلتر مینرال و یکی الکالاین که برای استفاده از این دوتا شک دارم مخصوصا مینرال که هیچ اعتمادی بش نیست


راهنمایی کنید ممنون میشم
و معذرت اگه زیاد شد و سپاس از شما که با صبر و شکیبایی مطالعه کردید

منتظر پاسختون هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-04-17 20:33
با سلام
خیلی خوبه که شما اینقدر حساس هستید و به مسایل اشراف دارید .
1- فشار پمپ عمل فیلتراسیون مرحله 2 و 3 را خراب نمیکند زیرا آب در هر ۲ حالت پمپ بعد از فیلتر ۳ یا پمپ قبل از فیلتر ۲ با یک میزان جریان ثابت از فیلترها عبور میکند که حدود 600 میلی لیتر در دقیقه است و در واقع سرعت عبور تغییری نداشته است بنابراین محل پمپ تغییری در روند تصفیه تاثیر چندانی ندارد .
2- شیر تنظیم اگر قبل از پمپ نیز باشد ، باز هم متاثر از فشار پمپ خواهد بود همچنین در محل خروج شیر تنظیم ( فیلتر 5 ) ، باید آب عبوری از شیر تنظیم دارای فشار کافی باشد تا بتواند بر فشار آن ناحیه غلبه کند و وارد مدار شود . بنابراین محل شیر میکس کاملا صحیح است .
3- با وجود اینکه محل خروج شیر میکس بعد از فیلتر پنجم است ، اما آب شیر میکس وارد مخزن خواهد شد و نگرانی از جانب تنظیم TDS نخواهید داشت اما اینکه محل خروجی شیر میکس به قبل از فیلتر پنجم منتقل شود نظری درست است و بهتر است انجام شود .
4- این دستگاه کاملا ایرانی است و کانادا و تایوانی نیست .
5- فیلترهای مینرال و قلیایی این دستگاه را استفاده و تست نکرده ایم اما در استفاده از هر فیلتر مینرال یا قلیایی حساس باشید چراکه واقعا بعضی از آنها برای سلامتی مضر هستند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1398-04-31 17:07
سلام.دستگاه آب تصفیه کن تقریبا یکسره کار میکنه...و مخزن هم آب رو به بیرون‌نمیده همون اولش اندازه نصف لیوان با فشار میاد بعدش قطع میشه...ممکنه از چهار راهی باشد ممنون میشم جواب بدین..خیلی ممنون که کامل و دقیق توضیح‌میدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-05-01 09:54
با سلام
آیا دستگاه تولید آب نرمال دارد؟
وارد بخش عیب یابی شوید و از آنجا هم طبق دستورالعمل تست های لازم را انجام دهید و آموزشهای لازم نیز وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عسکریان 1398-05-04 15:00
با سلام و تشکر
در مورد شیر برقی، بعنوان عیب ذکر شده که درصورت قطع برق و بدلیل عدم وصل جریان آب, دستگاه کار نمیکند، پیشنهاد میکنم جهت رفع این مشکل از یک شیر ساده دستی(مانند شیر تنظیم سختی) استفاده و بصورت موازی با شیر برقی نصب گردد. در صورت قطع برق یا حتی خرابی شیر برقی، میتوان با باز نمودن شیر دستی، جریان آب و کارکرد دستگاه رو برقرار نمود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-05-04 19:36
با سلام
بله درسته و پیشنهاد خوبی است اما دقت داشته باشید آب برای تصفیه شدن باید حتما با فشار بالا وارد ممبران شود که اینکار وظیفه پمپ دستگاه تصفیه آب است . اگر برق قطع شود پمپ نیز کار نخواهد کرد و فشار پایین خواهد بود . بنابراین این پیشنهاد برای مکانی مناسب است که فشار آب شهری زیاد باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید 1398-05-06 21:06
با سلام وعرض خسته نباشید
فشار آب منزل به واسطه پمپ اصلی خیلی بالا هست و وقتی پمپ خانه کار میکنه دستگاه تصفیه بدون روشن شدن شروع به عبور آب از خود میکنه و این مسئله باعث بد مزه شدن آب خروجی شده .لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-05-07 12:04
با سلام
بر روی دستگاه شیر برقی نصب کنید . انشعاب شیر میکس بعد از شیر برقی باشد . از فشار شکن برای اطمینان بیشتر استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نژادرضا 1398-05-16 08:15
سلام عالی بودفقط دستگاه ماپمپش سالمه ولی تصویه انجام نمیدهدعلتش چی هست؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-05-16 08:41
با سلام
از بخش عیب یابی وارد شوید و در آنجا تمام تست های فنی را مطابق با مطالب آموزشی انجام دهید تا مشکل را ریشه یابی و برطرف کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# صیاد منش 1398-05-18 10:05
سلام چگونه لوله متصل به شیر برقی را تعویض كنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-05-18 12:39
آموزش جداکردن لوله از اتصالات فیتینگ در سایت وجود دارد که بهتر است مشاهده کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شمس 1398-05-21 03:00
سلام جناب صبوری
در دستگاهی که چهارراهی دارد اگر در موقع تعویض چهارراهی اشتباها ورودی و خروجی را برعکس ببندیم یعنی آب بعد از پمپ از قسمت خروج وارد چهارراهی بشود و از قسمت ورود خارج شده و به ورودی ممبران متصل شود چه اتفاقی می افتد ؟ یا اینکه اتفاق خاصی نیفتاده و خیلی فرقی نخواهد داشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-05-21 08:58
با سلام
مشکل خاصی پیش نمیاد فقط آب فاضلاب کاملا بسته نمیشود و جریان فاضلاب با شدت کم ادامه خواهد داشت . جهت چهارراهی را درست کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# منصور 1398-06-07 14:29
سلام من تمامی فیلتر ها رو تعویض کردم مشکل من اینجاست که ممبران دو تا خروجی دارد یکی به تخلیه فاضلاب وصل میشه و یکی به چهار راه الان من فراموش کردم جای هرکدام کجاست آیا با هم فرق می کنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-06-07 18:21
با سلام
بله فرق دارد و بسیار مهم است مکان صحیح آنها که در صورت عدم رعایت باعث خرابی زودهنگام ممبران خواهد شد . خروجی که به مرکز نزدیک تر است ، خروجی تصفیه شده است و خروجی که به لبه نزدیک تر است ، خروجی فاضلاب است . یک مطلب آموزشی در سایت با عنوان آموزش عیب یابی و تعویض فیلتر ممبران در سایت وجود دارد که حتما آنرا مطالعه کنید و محل این خروجی ها هم در آن نمایش داده شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کاظمی 1398-06-09 16:17
سلام.از شیر برقی آب نشت میکند.باید تعویض شود.یا تعمیر میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-06-09 18:07
با سلام
4 پیچ روی آن وجود دارد . آنها را سفت کنید . کلا اگر آنرا باز و بسته کنید امکان دارد که نشتی از بین برود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# # کاظمی 1398-06-10 08:33
سلام.این کار انجام دادم ولی دوباره آب داد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-06-10 10:27
با سلام
خب پس دیگر آنرا باید تعویض کنید . در زمان نصب به جهت ورودی و خروجی آب روی شیر برقی دقت کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1398-06-10 07:05
با سلام بعد تعویض فیلتر موتور خاموش نمیشود و منبع پر شده است اما فشار اب کم می باشد مشکل از کجاست ؟تصفیه اب شش مرحله ای است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-06-10 10:25
با سلام
وارد بخش عیب یابی شوید و مطلب خود را پیگیری نمایید . احتمالا فیلتر شماره ۲ را کربن گیری نکرده اید که سبب کیپ شدن فیلتر شماره ۳ و یا خرابی ممبران شده است . در بخش عیب یابی توضیحات کاملی وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# # کاظمی 1398-06-10 08:38
سلام.استاد میشود شیر برقی را یکسره کرد.یا عملکرد خاصی داره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-06-10 10:29
با سلام
اگر شیر برقی روی دستگاه نباشد ، زمانی که مخزن پر میشود و دستگاه خاموش میشود ، جریان آب فاضلاب یا پساب قطع نمیشود و آب همیشه به فاضلاب میریزد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کاظمی 1398-06-10 11:02
ممنون از توضیح شما استاد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-06-24 12:34
سلام.چرا پمپ را بعد از مخزن نگذاشتن؟آب چطوری از مخزن میاد سر شیر؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-06-24 21:21
با سلام
مخزن ها تحت فشار هستند و با هوای فشرده داخلی و فشار آبی که در داخل آن قرار گرفته است ، کار میکنند
اطلاعات بیشتر در صفحه مربوط به مخزنها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-06-25 08:08
ممنون.متوجه شدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-06-28 19:46
سلام چند روز است که شیر برقی رو تعویض کردم ولی منبع آب پر نمیشه امکان داره که اشتباه بسته باشم با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-06-28 22:11
با سلام
شما ابتدا چک کنید که آیا دستگاه تولید آب دارد؟
وارد بخش عیب یابی شوید ، در آنجا مشکل خود را میتوانید پیدا کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهرداد پورخدادادی 1398-07-01 21:04
به علت فشار پایین اب منزل بنده از یک پمپ یک اسب برای منزل ویلایی استفاده کردم.هم اکنون پس از راه اندازه مشاهده میشه که پمپ تصفیه به صورت مدام کار میکنه و قطع نمیشه.مگر اینکه شیر ورودی اب و تا نصفه کم کنم.مشکل از کجاست؟ مگر نباید با هر فشار آبی سیستم به صورت اتومات قطع شود و پمپ خاموش گردد.لازم به ذکر است وقتی پمپ منزل و استاپ میکنم بدون مشکل سیستم تصفیه کار میکنه.فقط در زمان استفاده از پمپ منزل این مشکل پیش می‌آید.ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-07-02 04:50
با سلام
کارکرد دستگاه تصفیه آب ربطی به فشار آب ورودی ندارد فقط اگر فشار آب ورودی کمتر از ۱۰psi باشد ، سیستم خاموش میشود و روشن نخواهد شد . احتمالا شما نیز همین مشکل را دارید و فشار معمولی بسیار پایین است و دستگاه به همین دلیل خاموش میشود . بعد از اینکه پمپ روشن میشود ، چون فشار مناسب میشود ، دستگاه نیز شروع به کار میکند . شما چک کنید وقتی پمپ ساختمان روشن است ، دستگاه بعد از ۱ ساعت کارکرد ، باید خاموش نشود و تا زمانی که از آب آن استفاده نکرده آید ، روشن نشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عبدالکریم سبهانی 1398-07-12 20:17
باسلام
دستگاه تصفیه من هنگامی که یکی از شیر های ساختمان را باز میکنم خروجی فاضلاب آن شروع به کار میکند میخواستم ببینم علت چیست ؟ باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-07-13 10:06
با سلام
نباید این اتفاق صورت بگیرد و هیچ ارتباطی با هم ندارند . احتمالا در لوله کشی دستگاه ها مشکلی وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-07-13 06:37
سلام. خسته نباشید دستگاه من بعضی مواقع شیر برقی آب را قطع میکنه ولی دیگه باز نمیشه ودستگاه مرتب کار میکنه وقتی شیر ورودی روباز وبسته می کنی درست میشه ممنون میشم بفرمایید مشکل ازکجاست ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-07-13 10:01
با سلام
یا پیستون شیربرقی قفل کرده و یا در جهت نصب کرده آید .
شیر برقی را باز کنید و درون آنرا روغنکاری و سرویس کنید . احتمالا مشکل برطرف خواهد شد .
همچنین برخی مواقع ، به علت پایین بودن توان برق آداپتور ، شیر برقی قدرت کافی برای باز کردن مسیر را ندارد و یا سیم پیچ بوبین شیر برقی در حالت نیم سوز است که نمی تواند مسیر را باز کند . این موارد را نیز کنترل کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1398-07-14 09:04
مخزن که پر می‌شود دستگاه مداوم کار می‌کند وقطع نمی کند ولی مشکل از قطع کن فشار بالای برقی نیست چون وقتی شیر مخزن را می بند م اتومات کار خودش را انجام می‌دهد ولی وقتی شیر مخزن را باز میکنم دستگاه دوباره شروع بکار می کند بدون اینکه آب از آن گرفته شود احساس میکنم باد مخزن کم باشد وبه همین دلیل قدرت بسته شدن رانداره نظر شما چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-07-15 05:38
با سلام
چند حالت ممکن وجود داشته باشد . مهمترین علت میتواند تنظیم نبودن باد مخزن باشد که شما در ابتدا باید اقدام به تنظیم آن کنید . اگر با تنظیم آن مشکل برطرف نشد بفرمایید تا راههای دیگر را امتحان کنیم
آموزش تنظیم و باد کردن مخزن نیز در سایت وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# 123 1398-07-24 00:31
سلام دو سوال داشتم
اول اینکه پمپ ما بیشتر اوقات روشن می‌مونه و آب کمی هم تصفیه میشه چون منبع خیلی کم پر میشه،دستگاه دارای شیر برقیه

دوم اینکه من هر از گاهی از برق میکشیدم تا خیلی بهش فشار نیاد،اما امروز که به بذق میزنم،هیچ اتفاقی نمیوفته،مشکل کجاست؟پمپ نسوخته باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-07-24 04:38
با سلام
پمپ نباید زیاد از حد کار کنه ، نهایتا ۱.۵ ساعت باید مخزن خالی را پر کند . اگر مدت بیشتر را مشاهده کردید ، دستگاه مشکلی دارد که باید برطرف شود وگرنه آسیب به پمپ یا قسمت‌های دیگر وارد میشود . احتمال اینکه میزان خروجی ممبران کم باشد و مشکل از آن باشد ، بسیار زیاد است .
برای یافتن عدم روشن شدن دستگاه ، لطفا وارد بخش عیب یابی شوید. در آنجا مشکل ( روشن نشدن دستگاه را ) مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سید احمد 1398-08-13 02:37
سلام طبقه نقشه پیش رفتم . بنده باشیر برقی مشکل داشتم .با چارخان تعویض کردم . مشکل اینجاست که پمپ خاموش نمیشود مگر اینکه شیر مخزن رو ببندم. خروجی فاضلاب هم قطع نمیشود فثط کم میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1398-10-08 05:40
باسلام و خسته نباشید
دستگاه فیلتر ما مدتی هست که چه متصل به برق باشه و چه نباشه مخزنش پر هست وبا باز کردن شیر خروجی آب میاد
اینطور توضیح بدم .. قبلا وقتی برق قطع بود یا دوشاخه دستگاه به برق نبود از شیر خروجی تنها تازمانی که مخزن آب داشت میشد آب برداشت کرد و با خالی شدن مخزن دیگه آب نبود تا زمانی که دوباره به برق وصل بشه و آب تصفیه بشه در مخزن جمع بشه اما الان مدتی هست که چه برق باشه چه برق نباشه مدام داخل مخزن آب داره و فشار آب خروجی هم بالاست یعنی بالاتر از قبل و درواقع انگار هیچ وقت مخزن خالی نمیشه درست مثل شیر اب شهری
فیلتر ها رو تازه عوض کردیم مشکل از کجا میتونه باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-10-08 09:55
با سلام
دستگاه شما شیر برقی دارد یا چهارراهی ؟
اگر چهاراهی باشد ، که این امر کاملا طبیعی است و مشکلی ندارد .
اگر شیر برقی دارد ، در زمانی که دستگاه به برق متصل نیست ، لوله خروجی شیر برقی را بیرون بیاورید و ببینید که آب از شیر برقی رد میشود یا خیر ؟ اگر آب از شیر برقی رد میشود ، پس شیربرقی خراب شده است و اگر از شیر برقی رد نمیشود ، اطلاع دهید تا نکات بعدی را خدمت شما اعلام کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# یحیی 1398-10-27 19:04
با سلام و خسته نباشید لطفا همان طور که در نقشه بالا بسیار
زیبا توضیع داده اید که می توان چهار راهی را حذو کرد در
صورت امکان شکل یا نقشه سیم کشی را هم ترسیم کنید
باتشکر فراوان از شم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-10-28 04:48
با سلام
در مطلب بالا ، در بخش سیم‌کشی لینک مربوط به سیم‌کشی رو کلیک کنید . در مورد با آن توضیحات کامل به همراه عکس شماتیک وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-11-07 16:49
با سلام و عرض ادب، ممنون از مطالب مفیدتون که در اختیار همگان قرار داده اید.
ببخشید دستگاه روشن نمیشود، با تعویض آداپتور بازهم روشن نشد،
بنظرتون مشکل از کجاست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-11-07 20:59
با سلام
2 عدد سوئیچ فشار بالا و پایین در مسیر برق وجود دارد . سیمهای برق سوئیچ را به یکدیگر اتصال کوتاه کنید . ممکن است با اتصال کوتاه کردن آنها دستگاه روشن شود . در بخش آموزش/عیب یابی اطلاعات کامل به همراه عکس وجود دارد که بهتر است مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی حقی 1398-11-10 14:00
سلام ببخشید شیر آب چکه میکنه وقتی دستگاه رو روشن میکنیم . دلیلش چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-11-10 19:31
با سلام
مغزی شیر برداشت باید تعویض شود . آموزش تعویض به همراه فیلم در سایت وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1398-11-14 19:13
سلام
شیر برقی خیلی داغ میشه و حتی وقتی منبع پر میشه خروجی فاضلاب قطع نمیشه.
ولی آب برداشت شیرین هست
لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-11-14 21:29
با سلام
خب احتمالا که شیر برقی قفل کرده و باز و بسته نمیشود و در حالت باز ، قفل شده است . بنابراین باید تعویض شود یا میتوانید آنرا باز کنید و روغن کاری کنید و مجددا استفاده کنید . شیر برقی معمولا در حالت کار دستگاه ، داغ میشود اما در حالت خاموش بودن دستگاه ، سرد میشود و مسیر فاضلاب را نیز مسدود می‌کند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نیما 1398-11-15 21:47
سلام، چرا در عکس خروجی ممبران که وصل شده به سوییچ فشار بالا خورده به خروجی چهار راهی ، مگه نباید وصل بشه به ورودی چهارراه و بعد خروجی وصل بشه به تانکی؟
ممنون میشم نحوه نصب صحیح چهار راهی را توضیح دهید.

باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-11-16 06:02
با سلام
اون مسیر که پمپ وارد چهاراهی شده و بعد خارج شده و وارد ممبران شده ، ورودی و خروجی دارد . مسیر برگشت که از ممبران به مخزن است ، ورودی و خروجی ندارد و از هر طرف میتوان وصل کرد . عکس دقیقا درست است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1398-11-16 08:00
خیلی ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-11-24 20:45
ممنون از توضيحات شما و راهنمايي كاملتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Ipourali 1398-12-09 19:43
با سلام و تشکر از توضیحاتتان حداقل یکی از اشکالات عدم تطابق برخی عنواین با مطالب است مثلا" برای آگاهی از کل سیتسم ما باید به بخش تعوض شیر چهار راه مراجعه کنیم. و یا در بخش آموزش سیستم شما با مظلب علت ....مواجه میشود و بنا بر این کلی طول میکشد تا مظلب مورد نظر پیدا شود
با تشکر از کار خوبتان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهران محجوب 1399-02-11 13:23
باسلام
لطفأ اگه امکان داره درباره بکواش توضیح بدید .
معایب ومزایای آن وروش استفاده آن را توضیح بدید .ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-02-11 17:40
با سلام
بکواش یک شیر است که وقتی آنرا باز می کنید ، سبب عبور سریع آب از میان فیلتر ممبران میشود و اینکار ممبران را تا حدی شستشو می‌دهد . معایب خاصی ندارد . مزایای آن این است که سبب افزایش عمر ممبران میشود . البته در مصارف خانگی ، آنچنان تاثیری ندارد و بیشتر برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد . برای مصارف خانگی اگر هفته ای 2 دقیقه باز شود ، کافی می باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1399-02-27 18:05
سلام.علت خاموش نشدن دستگاه چی میتونه باشه.من حتی شیر برقی دستگاه رو عوض کردم ولی باز دستگاه یکسره کار میکنه .حتی شیر منبع رو بستم بازم خاموش نمیشه و اب بیشتر به فاضلاب میره.لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-02-29 20:36
با سلام
در بخش آموزش / عیب یابی تمام موارد مرتبط با این موضوع نوشته و بررسی شده است که بهتر است مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# MFD 1399-02-30 11:49
سلام خسته نباشید وقت بخیر دستگاه تصفیه اب پس از میزان برداشت کمی از اب خالی میشه
باد منبع را چک کردم درست بود لطفا راهنمایی بفر مایید متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-02-31 04:57
با سلام
آیا دستگاه روشن میشود؟
تولید آب دستگاه مناسب است؟
باد منبع حدود 7psi است؟
وزن منبع سبک است یا سنگین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1399-02-31 20:46
سلام
با برداشت مقداری اب از مخزن از خروجی فاضلاب نیز آب خارج می شود اما پمپ دستگاه روشن نمیشود ( در این حالت فشار حدودا 55psi است).تنها موقعیپمپ روشن میشود که میزان آب برداشتی از مخزن زیاد ( در حد یک دیگ) باشد که در این حالت فشار حدودا 95psi است.
در کل مشکل دیر روشن شدن پمپ است. ترانس سالم است و پمپ هم اخیرا تعویض شده
بنظرتون کجای سیستم مشکل داره؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-02-31 21:45
با سلام
فکر میکنم که سیم‌کشی برق دستگاه تصفیه آب مشکل داشته باشد . آیا سیم‌کشی کاملا درست است؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1399-02-31 21:59
سلام با تشکر از پاسختون
بله تمام سیم کشی ها بدون مشکل است چه از ترانس چه شیرهای کم فشار و زیاد.
نکته عجیب اینه که لوله اتصالی به مخزن رو که باز میکنم دستگاه درجا شروع به تصفیه میکند و پمپ نیز درجا روشن میشود.
فشار مخزن رو هم اخیرا روی 8psi ست کردم
ممنون میشم اگه راهی بنظرتون میرسه بم بگید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-03-02 00:28
با سلام
وقتی لوله متصل به مخزن را جدا می کنید ، طبیعی است که دستگاه شروع به کار کند و این اصلا عجیب نیست .
دقیقا مشکل دستگاه شما چیست؟ دیر روشن شدن پمپ ، مشکل محسوب نمی شود و حتی یک حسن است که از روشن شدن مکرر دستگاه جلوگیری می کند .
آیا مشکل شما خارج شدن مداوم آب از فاضلاب است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1399-03-03 01:58
خیر مشکل دیر روشن شدن پمپ است یعنی اکثر اوقات دستگاه با پمپ خاموش تصفیه میکنه (نشانه آن خارج شدن آب از درین فاضلاب) که این خود باعث خرابی ممبران ظرف مدت 5 ماه شده(تصفیه دستگاه با پمپ خاموش)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-03-04 11:46
با سلام
اگر دستگاه شما دارای چهار راهی است که احتمالا همینطور است ، خراب شده است و باید تعویض شود و بهتر است بجای آن شیر برقی نصب کنید . آموزش نصب شیر برقی بجای چهاراهی در سایت وجود دارد .
اگر دستگاه دارای شیر برقی است ، یا خراب شده است و یا سیم‌کشی برق آن مشکل دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عباس 1399-03-01 00:44
سلام.ممبران و فیلتر 123 راعوض کردم اب شرین شد مخزن خراب بود عوض کردم بعدازاینکار شیربرقی آب رد نمیکرد وتعویض کردم درست شد سوالم اینه که قبل تعویض اینها مشکلی نبود چرا اینطور شده و آیا احتما دوبار خراب شدن شیربرقی ممکنه یا طبیعی بوده و دیگه این خرابی تکرارنمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-03-02 00:31
با سلام
خراب شدن شیر برقی ربطی به فیلتر و مخزن ندارد و همینطور خراب شدن مخزن ربطی به موارد دیگر
تنها ممکن است به علت خراب بودن فیلترها ، دستگاه مدام روشن باشد و خاموش نشود و این باعث سوختن شیر برقی شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1399-03-04 19:34
سلام.دستگاه تصفیه در فاصله بسیار کمی از پمپ خانه نصب شده و گاهی اوقات که تصفیه کن خاموش است با روشن شذن پمپ خانه از خروجی فاضلاب نیز آب خارج میشود آیا مشکل از چهارراهی معیوب است؟ یا نزدیکی تصفیه کن به پمپ؟ فاصله لوله کمتر یک متر است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-03-04 20:22
با سلام
به طور کلی چهاراهی همینگونه است و بهتر است با شیر برقی آنرا تعویض کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پریا 1399-03-13 08:46
سلام امکان استفاده از شیر برقی برای دستگاه بدون پمپ هم هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-03-13 19:26
با سلام
بله اگر ممبران دارد ، میتوانید نصب کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محسن 1399-03-29 21:00
با سلام و سپاس فراوان از وقتی که برای پاشخ دادن میگذارید.
طبق راهنمایی و دستور عمل شما چهار راهی را به دلیل روشن و خاموش شدن مکرر دستگاه با شیر برقی عوض کردم ولی متاسفانه مشکل خاموش و روشن شدن دستگاه حل نشد و کماکان دستگاه روشن و خاموش میشود تقریبا هر یاعت دوبار این اتفاق می افتد.
حال برای رفع مشکل چیکار باید بکنم.
در ضمن اگر سیم های شیر برقی رو اشتباه بزنیم امکان دارد بسوزد و یا درست کار ندهد؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-03-30 08:58
با سلام
مشکل خاموش و روشن شدن دستگاه دو علت میتواند داشته باشد که یکی از آنها چهاراهی می باشد و شیرهای یکطرفه نیز نقش دارند . اکنون که چهاراهی تعویض شده ، شما باید شیر یکطرفه را چک کنید و در صورت نیاز تعویض کنید . برای اطلاعات بیشتر و بررسی بیشتر وارد بخش آموزش/عیب یابی شوید و در آنجا مطلب با عنوان خاموش و روشن شدن پیاپی دستگاه را بررسی کنید . همچنین سیم‌های شیر برقی اصلا مهم نیستند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عباس 1399-04-11 19:21
باسلام وخسته نباشید من یک تسویه اب دارم اب شربش شوره یعنی با اب لوله هیچ فرقی با اب لوله هیچ فرقی نداره بعد شیر اب شرب هر موقه باز کنیم اب با فشار میاد بدون اینکه به برق وصلش کنیم همیشه اب داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-04-11 19:37
با سلام
لطفا وارد بخش آموزش/عیب یابی شوید . در آنجا به طور کامل در مورد با این مشکل صحبت شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1399-04-13 00:40
سلام من ساکن ابادان هستم یک محل مناسب هم دارم ایا امکان اعطای نمایندگی فروش محصولات هست اگر وجود داره چه طور میتونم اقدام کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-04-13 07:28
با سلام
متاسفانه فعلا برنامه ای نداریم . برای اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1399-07-16 18:53
سلام از شير برقي اب چكه ميكند لطفن راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-07-16 21:19
با سلام
شیر برقی را باز کنید و اورینگ هارا چسب بزنید و در جای خود قرار دهید . احتمالا مشکل برطرف خواهد شد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1399-08-22 00:40
سلام وارادت
بنده میخواهم فیلتر یو وی به دستگاهم اضافه کنم فیلتر استیل را تهیه کردم که همراهش یک آداپتور هست بنده یک سوئیچ های پر شر هم تهیه کردم که فیلتر بصورت اتومات روشن و خاموش شود میخواستم خواهش کنم لطف بفرمایید نحوه برق رسانی به سوئیچ را توضیح دهید که چگونه از آداپتور فیلتر برق رسانی کنم
آیا برق سوئیچ ۲۲۰ است یا بعد از آداپتور باید برق داد؟
بعد از آداپتور دو عدد سوکت هست که هر کدام به یک طرف لامپ یو وی متصل میشود!
لطفا توضیح بفرمایید چگونه و از کدام قسمت برق رسانی کنم متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-08-23 11:41
با سلام
ولتاژ سوئیچ مهم نیست و هر ولتاژی را میتواند قطع و وصل کنید . از 1 ولت تا 220 ولت مشکلی ندارد . میتوانید آنرا قبل از اداپتور وصل کنید . مزیت این روش این است که اداپتور مدام روشن نیست و عمر آداپتور بیشتر می شود اما مشکلش این است که برق 220 ولت خطرناک است و در نصب و جایگزاری آن دقت داشته باشید . یکی از سیمهای برق ورودی را ( یکی از 2 رشته ) را از سوکت عبور دهید . روش دیگر این است که یکی از سیمهای خروجی را از سوئیچ عبور دهید . و سپس وارد لامپ شود .
انتخاب با خودتان است اما پیشنهاد بنده با رعایت نکات ایمنی ، روش اول است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امید 1399-09-13 09:03
سلام تانکر سریع پر میشود سختی آب باوجود عوض کردن ممبران و ۳ فیلتر اولی در حدود ۱۵۰ میباشد علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-09-13 20:04
با سلام
احتمال دارد هوزینگ ممبران شکستگی یا نشتی داخلی داشته باشد .
احتمال دارد شیر میکس آب رد کند .
احتمال دارد چهار راهی خراب باشد ( به شرط داشتن چهار راهی )
احتمال دارد فیلترهای مینرال یا پست کربن سختی را بالا ببرند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی از زواره 1399-09-19 16:57
سلام تشکر از امو زشهای مفید وعلمی وکاربردی و درعین حال ساده و قابل فهم انشالله که سالم و موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سیفی 1399-09-25 08:53
سلام، وقت بخیر
مدتی است از چهار راهی صدای وز وز زیادی میآید و وقتی به آن دست میزنم حالت ویبره دارد.
علت این اتفاق چیست؟
با تشکر ،
با آرزوی موفقیت روزافزون برای مجموعه شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-09-25 21:20
با سلام
چهاراهی خراب است و دیافراگم آن مشکل دارد و حتما باید تعویض شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حیدر اصغری از تبریز 1399-11-10 08:24
[quote name="کارشناسان محترم

درود بر شما من شیفته شیرازیها شدم چقدر با صبر و حوصله اطلاعات مورد نظر را ارائه میدهید موفق و موید باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-11-10 19:42
با سلام
ممنونم . شما لطف دارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علایی 1399-11-30 13:22
سلام وقت بخیر
دستگاه من عدد گیج فشار روی 30 است حتی در حالتیکه دستگاه خاموش است روی 30 است و به محض اینکه شیر برداشت آب تصفیه رو باز میکنم دستگاه روشن شده و عدد گیج روی همان عدد 30 حالت لرزشی دارد و و قتی شیر را میبندم طول میکشد تا دستگاه خاموش شود. ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-11-30 17:12
با سلام
اگر گیج فشار خراب نباشد ، مشکل دستگاه شما پایین بودن فشار است . این مشکل معمولا میتواند از آداپتور یا کلگی پمپ باشد . برای اطلاعات بیشتر مطلب با عنوان ( دستگاه فشار لازم را تامین نمی کند ) مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# من اکبرهستم. 1399-12-18 03:59
درودوخسته نباشی به کارشناسان محترم!من شیربرقی رانصب کردم.ولی هنگام روشن شدن.شیربرقی زیادداغ میشود.بطوریکه فوراًدستگاه راکامل قطع میکنم.علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-12-19 08:45
با سلام
مشکلی ندارد . شیر برقی همیشه در زمان کار ، داغ میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# من اکبرهستم. 1399-12-18 08:24
هنگام روشن شدن دستگاه تصفیه آب،شیربرقی داغ میشود.علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1399-12-19 08:42
با سلام
شیر برقی در زمان کارکرد ، داغ میشود و طبیعی است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بختیاری 1400-01-20 11:03
با سلام
خواستم ببینم که با حذف چهارراهی و نصب شیربرقی، اگر پمپ آب بین هوزینگ ۱ و ۲ باشد شیر برقی را کجا وصل کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-01-20 19:56
با سلام
شیر برقی را در بعد از هوزینگ اول و قبل از پمپ قرار دهید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسن 1400-01-28 19:50
سلام فروش کالا و سرویس دستگاه تصفیه در تهران هم دارید لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-01-28 21:06
با سلام
بله
فروش به صورت اینترنتی می باشد و از شیراز به صورت رایگان پست میشود به روش پرداخت در محل
سرویس و خدمات دستگاه در تهران نیز انجام میشود . تماس بگیرید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شیر احمد 1400-01-29 00:25
ببخشید چهار راهی تایوانی از هر طرفش باد کنیم هوا از مجرای مقابلش خارج میشه ولی یکی را دردست دارم که از یک مجرایش اگر باد کنیم هوا از مجرای مقابلش خارج میشه ولی مجرای دیگری اش بسته است وهوا خراج نمیشه در صورتی که از یک طرفش باد داده شود حالا این چهارا هه خرابه یاخیر؟ بلکع بعضی شان همین طوری می باشد البته اگر در دستگاه نصب شود آب از هردو مجرا داخل واز طرف مقابل شان خارج میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اسفندیارممبینی 1400-04-07 12:38
سلام اب تصفیه من بعد ازخاموش شدن حدود ۳دقیقه ازفاضلاب خروجی داردمشکل از کجاستایاشیربرقی خرابه یاچیزدیگه ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-04-08 04:42
با سلام
تا ۵ دقیقه بعد از خاموش شدن دستگاه ، ممکن است ریزش ادامه داشته باشد اما بعد از آن باید قطع شود .
محل قرار دادن شیربرقی نقش مهمی در میزان کم شدن این زمان دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1400-04-09 18:11
با سلام
برای تعویض شیر برقی طبق نقشه از فیلتر سوم ورودی شیر میشه اما دستگاه خونه ما از فیلتر اول میشه آب گرفت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-04-11 09:29
با سلام
در متن هم گفته شده که شرکتهای مختلف ممکن است از روشهای لوله کشی متفاوتی استفاده کنند که البته رایج ترین آنها همان است که در دیاگرام بالا نمایش داده شده است . یکی از دیگر روشهای رایج ، قرار دادن شیر برقی و پمپ بعد از فیلتر اول و قبل از فیلتر دوم است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سینا 1400-05-19 18:12
سلام خدمت اساتید بزرگ.دستگاه ایزی ول دارم فیلتر هاش از نوع پلمب هست یعنی مرحله ۱ و ۲ و ۳ هم پلمب هست ایا باید مثل خودش تهیه کنم نصب کنم و ایا در بازار موجود هست نمونه پلمب؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-05-21 14:26
با سلام
دستگاه دقیقا از چه مدلی می باشد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عباس 1400-05-22 17:50
ممنون از توضيحات خوبتون در سايت كامل و دقيق
تشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیرفرشید 1400-06-18 21:16
باتشکر ازراهنمایی های جنابعالی میخواستم بدونم اگر شیر برقی رااز یک دستگاه حذف کنیم وبجای انیک شیر یکطرفه بگذاریم چه میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-06-19 10:00
با سلام
شیر برقی و شیر یطرفه دو قطعه با عملکرد متفاوت هستند .
این کار شما سبب می شود که جریان آب فاضلاب قطع نشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کمال 1400-07-04 17:03
سلام وقت بخیر
چهار راهی عوض کردم
بعد که دستگاه فعال کردم متوجه شدم
سختی آب به سمت فاضلاب ۱۰۰ هستش و سختی خروجی آب تصفیه روی ۷۰۰ هستش
کجای کاغذ ایراد داره ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-07-05 08:21
با سلام
احتمالا شما خروجی فاضلاب ممبران را به چهار راهی وصل کرده اید . یک بررسی مجدد انجام دهید و مشکل را به راحتی پیدا کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرزاد 1400-07-15 20:32
سلام و خسته نباشید خدمت شما و سپاس از آموزش های بسیار مفید شما . مشکلی برای دستگاه من پیش اومده اونم اینه که پس از یک سرویس و تعویض کلیه فیلتر ها و برخی لوله ها که کثیف شده بود الان وقتی دستگاه رو به برق میزنم کار میکنه ولی بعد از افزایش فشار اصلا خاموش نمیشه و عقربه فشار به آخر میپره . با توجه به آموزش های شما حدس زدم مشکل از خرابی چهار راهی هست و با خرید شیر برقی تصمیم به تعویضش گرفتم . آیا ممکنه قطعه دیگری هم خراب باشه ؟ کلا خاموش نشدن پمپ از چی میتونه باشه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-07-16 20:14
با سلام
خاموش نشدن پمپ از موارد بسیار زیادی میتواند باشد که مهترین عوامل به ترتیب گزینه های زیر هستند
1- سوئیچ فشار بالا
2- ضعیف بودن پمپ
3- ضعیف بودن آداپتور
4- مشکل دار بودن ممبران
5- چهارراهی
6- مخزن
7- ....
مطلبی در مورد خاموش نشدن دستگاه در بخش عیب یابی وجود دارد که بهتر است مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مصطفی 1400-07-16 08:43
سلام با تشکر از شما اگر جای ولتاژ مثبت و منفی در دستگاه جابجا شود ایا در عملکرد دستگاه ت تاثیر منفی دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-07-16 20:23
با سلام
دستگاه کار نخواهد کرد .
مثبت و منفی فقط برای پمپ اهمیت دارد و اگر اشتباه متصل شود ، پمپ کار نخواهد کرد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# M..t 1400-10-05 09:14
با عرض سلام و خسته نباشید.
ترانس برق دستگاه تصفیه آب خانگی در صورت ضعیف شدن
قابل تعمیر هست یا باید تعویض گردد . در صورت تعویض
چه مدلی را پیشنهاد می کنید که کیفیت لازم رو داشته باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1400-10-07 05:51
با سلام
اگر خازن یا دیود آن مشکل پیدا کرده باشد ، میتوان با تعویض آنها ، دوباره از ترانس استفاده کرد . معمولا هم مشکل از آنهاست . البته بهتر است نزد یک الکترونیک کار ببرید .
اداپتورهای ساخت تایوان و سوئیچینگ OPOWER کیفیت مناسبی دارند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسن 1400-10-20 07:49
باسلام ببخشید شیرمکس برقی هست یادستی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-10-20 20:34
با سلام
یک شیر کوچک دستی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیرفرشید 1400-10-23 12:42
باسلام درحین کار بادستگاهی برخورد کردم که نه شیر برقی ونه چهار راهی داشت وکارکردن وخاموش شدن آن هم درشت انجام میشدفشار اب این ساختمان هم خیلی کم بود چه اشکالی می‌تواند داشته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1400-10-24 20:40
با سلام
حتما یکی از این دو قطعه باید بر روی دستگاه باشد . اگر نباشد ، جریان اب فاضلاب قطع نخواهد شد و مداوم جریان خواهد داشت .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1401-01-06 02:08
سلام میگم شما به افغانستان نمایندگی دارین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-01-06 20:43
با سلام
خیر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نوید 1401-02-27 12:14
با عرض سلام یک سوال دستگاه تصفیه آب وقتی شیر برقی را نصب کنم ورودی فاضلاب با خاموش شدن دستگاه قطع و برعکس ولی هیچ آب از شیر برداشت خارج نمیشه با اینکه شیر مخزن بسته و ورودی اب باز و اگر شیر برقی رو حذف کنم دستگاه به شکل عادی عمل میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-02-28 16:12
با سلام
یک جای کار شما مشکل دارد و احتمال دارد در ترتیب و مسیر شیلنگ ها اشتباهی ایجاد شده باشد و یا شاید شیر برقی به درستی باز و بسته نمی شود و برق آن مشکل دارد . حالتهای مختلف را تست کنید و بیان کنید و همچنین فاضلاب را نیز بیان کنید و همچنین مقدار گیج فشار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پیروزفام 1401-03-02 16:52
تصفیه اب گرفتم ونصب کردم نصاب نپرسید که اب ورودی ما ازپمپ اب است بعد از وصل کردن پمپ اب زود زود خاموش روشن میشه مشکل از چیست متشکرم جواب دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-03-02 20:10
با سلام
این مورد طبیعی است و اگر در ساختمان دستگاه تصفیه آب وجود داشته باشد ، پمپ آب خاموش و روشن خواهد شد . هیچ کاری ساده ای نیز نمیتوان انجام داد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# # سعید 1401-03-07 07:23
با سلام
بعد از اینکه فیلترهای دستگاه تصفیه خانگی رو عوض کردم، اولش از شیر برداشت آب میومد اما بعدآ دیگه اثری از آب نیست، در ضمن شیر برقی کار میکنه ولی بشدت داغ میشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-03-08 05:03
با سلام
داغ شدن شیر برقی طبیعی است .
برای رفع مشکل وارد بخش عیب یابی شوید و در آنجا موضوعات مرتبط با مشکل دستگاه را پیگیری کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پیکرستان 1401-03-09 20:48
سلام ورودی مخزن را بستم اگه شیر روی سینک را بازکنم پمپ شروع به کار میکند ولی با بستن این شیر باز هم پمپ کار میکند یعنی شیر پر فشار خراب است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-03-10 05:39
با سلام
ممکن است سنسور فشار بالا خراب باشد .
ممکن است فشار پمپ یا کلگی پمپ کم باشد و یا توان آداپتور کم باشد
ممکن است فیلتر ممبران ضعیف باشد
و .....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پیکرستان 1401-03-09 20:49
شیر پر فشار جهت دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-03-10 05:40
با سلام
خیر ، جهت ندارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید سعیدی 1401-03-12 15:54
با سلام و احترام ، ممنون از زحمات شما ، دستگاه تصفیه بنده از مدل کاملا مکانیکی هست و
شیر برقی و پمپ ندارد
شیر چهار راه و قطعه قبل از خروجی فاضلاب رو تعویض کردم . اما همچنان از خروجی فاضلاب بعد از تصویب اب جاری هست
فشار شکن هم قبل از ورود آب به دستگاه گذاشتم
اما مشکل حل نشد
وقتی شیر مخزن رو می‌بندم و شیر آب خروجی بسته است
دستگاه درست کار میکند و خروجی آب قطع میشود
زمانی که شیر مخزن رو باز میکنم خروجی آب فاضلاب قطع نمی‌شود
و زمان زیادی هم منتظر ماندم اما قطع نمی‌شود
حدس خودم خرابی مخزن هست که فشار آب رو تنظیم نمیکنه اما
مخزن باد دارد و سوراخ نیست
لطف می‌فرمایید راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ملک زاده 1401-03-20 02:53
سلام و خسته نباشید
سپاس از راهنماییهای فوق العادتون
جناب صبوری من یک دستگاه ro برای آکواریوم تهیه کردم ۶ مرحله ای هست میخواهم از بعد ممبران آب بگیرم و دو مرحله بعد را بردارم در ضمن مخزن هم ندارم میتوانم چهارراهی را بردارم و یک شلنگ یکسره از پمپ به ممبران بکشم و از خروجیه ممبران آب برداشت کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-03-20 06:34
با سلام
فیلترهای پنج و شش و مخزن را می توان حذف کرد اما چهاراهی را نمیتوان حذف کرد زیرا کنترل آب فاضلاب را بعهده دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ملک زاده 1401-03-20 12:37
سپاس
میتونم فقط رفت چهارراهی را استفاده کنم و از ممبران خارج شد آب بگیرم و برگشت چهارراهی را با بست ببندم؟اگر راهنمایی کنید چکار کنم ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-03-22 07:43
با سلام
بله میتوانید کلا چهاراهی را حذف کنید و فقط بر روی مسیر فاضلاب یک شیر نصب کنید و وقتی از دستگاه استفاده نمیکنید ، شیر را ببندید
شیر را میتوانید روی ورودی ممبران یا مسیر خروجی فاضلاب قرار دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ملک زاده 1401-03-29 13:12
به نقل از کارشناس فروش - صبوری:
با سلام
بله میتوانید کلا چهاراهی را حذف کنید و فقط بر روی مسیر فاضلاب یک شیر نصب کنید و وقتی از دستگاه استفاده نمیکنید ، شیر را ببندید
شیر را میتوانید روی ورودی ممبران یا مسیر خروجی فاضلاب قرار دهید

سلام
بسیار سپاس از راهنماییه عالیتون موفق و سلامت باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیر 1401-03-23 18:56
سلام
خدا ازتون راضی باشه.شما با این اطلاعات که به مردم میدید توی این روزگار واقعا مخارج سنگینی از روی دوش مردم برمیدارید.خداوند سلامتی بهتون بده .اکبری از شهر زیبای ملایر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ملک زاده 1401-03-29 13:16
به نقل از امیر:
سلام
خدا ازتون راضی باشه.شما با این اطلاعات که به مردم میدید توی این روزگار واقعا مخارج سنگینی از روی دوش مردم برمیدارید.خداوند سلامتی بهتون بده .اکبری از شهر زیبای ملایر

سلام
دقیقا،کار بزرگی میکنن فقط بخش پاسخگوییشون یک دایرالمعارف در این زمینه است.آرزوی سلامتی و موفقیت براشون دارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1401-07-14 15:24
سلام. داغ شدن شیر برقی طبیعی هست؟ بحدی که نمیشه زیاد روش دست گذاشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-07-15 06:09
با سلام
بله طبیعی است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1401-07-15 13:32
با درود مجدد. من بتازگی یه نکته خیلی مهم کشف کردم. با اینکه فشار ورودی دستگاه عالی بود، آداپتور کاملا سالم و تست شده، ممبرین نو، تمام فیلترها نو، پمپ و کلگی تست شده عالی بود. تمام سیستم لوله کشی هم بدون مشکل بود. گیج هم سالم بود. اما در کمال تعجب افت فشار شدیدی رو داشتم. دستگاه بزور روی 40 پس اس آی میرفت. حتی سنسورها هم نو بود اما مشکل پابرجا بود. سوپاپ ممبرین هم نو کردم اما هیچ تغییری حاصل نشد. جرقه ای تو ذهنم ایجاد شد با خودم گفتم بزار شیر برقی رو هم باز کنم! پیچ هاشو باز کردم و در نهایت شگفتی دیدم بله! فیلتر فلزی ورودی کیپ شده بود! از الیاف های جدا شده فیلتر اول که بعد چند سال وارد شیر برقی شده بودند... خواهش میکنم این مطلب رو هم به سایت اضافه کنید که کسی درچار سردرگمی و یا خرید بیخود پمپ و.... نشه. ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمدی 1401-09-11 21:45
با سلام دستگاه ما با وجود تعویض شیر برقی هیچ آبی تصفیه نمی‌کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-09-12 07:06
با سلام
چک کنید که آب تا کجا هست و از کجا به بعد قطع میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1401-11-03 05:09
سپاسگزارم از دقت شما در پاسخ ب مشکلات ، برکت شما زیاد بشه و تندرست باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اسفندیاری 1401-11-09 15:03
سلام درود خدمت کارشناسان محترم
دستگاه من SO~SAFE قدیمی هست با چهارراهی پر دردسرش (هر چند تا امروز که 14 سال از خرید و استفاده از دستگاه میگذره فقط یکبار مجبور به تعویضش شدم)
امروز تصمیم گرفتم شیر برقی رو جایگزین چهارراهی کنم که به یه مشکل خوردم
سیستم دستگاه من به این شکل هست: ورود آب به هوزینگ 1_ ​دو تا خروجی یکی به سنسور کم فشار و دیگری به پمپ
پمپ به هوزینگ 2، هوزینگ 2 به هوزینگ 3_دو تا خروجی یکی به شیر میکس و دیگری به چهارراهی که چهارراهی به فیلتر ممبران وصل میشد ​و شیر میکس به فیلتر شماره 5
مشکل من دقیقا در همینجاست، چون باید قبل از پمپ که بین فیلتر 1 و 2 هست شیر برقی رو نصب کنم، عملا شیر میکس بی استفاده میشه، چون فقط تا زمانی که پمپ در حال کار کردن هست توی مدار شیر میکس آب در جریان هست.
اگر پمپ رو به بعد از هوزینگ 3ببرم چون مشکل فشار آب داریم به مشکل میخورم
اگر شیر میکس رو قبل از شیربرقی نصب کنم که از لحاظ سلامت آب به مشکل میخورم
لطف کنید یک راهکار مناسب به من پیشنهاد کنید تا از این سردرگمی نجات پیدا کنم
با سپاس فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1401-11-10 20:05
با سلام
شیر میکس حتما باید بعد از شیر برقی باشد . اگر قبل از شیر میکس باشد ، در زمان خاموش بودن دستگاه ، آب لوله وارد مخزن میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عباس 1401-11-21 17:05
تشکر از آموزشاتون.احسنت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نادر رحمانپور 1402-01-02 16:21
سلام من چهارراهی را حذف کردم و شیر برقی گذاشتم ولی سیستم قطع نمی شود سنسور فشار بالا را هم تعویز کردم باز هم سیستم قطع نمیشه بدون جدا کردن سیم برق شیر برقی فقط از مسیر اب خارجش کردم و سیستم درست شد لطفا راهنمایی فرمایید اشکال از چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1402-01-03 07:00
با سلام
محل اتصال دو سیم شیربرقی اشتباه است . شیر برقی باید با پمپ موازی باشد اما احتمالا شما سنسورها را میانبر زده اید و از مسیر درواقع خارج کرده اید . مجددا بصورت دقیق مسیر های برقی را چک کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرحبد 1402-02-15 11:47
دستگاه تصفیه آب منزل ما ازناحیه شیر برقی چکه میکرد شیر برقی را عوض کردم خوب شد اما حالا خوجی آب که به فاضلاب میره قبلا فقط موقع کار کردن پمپ باز بود ولی حالا بعد از خاتمه کار نپم همچنان با فشار کم هب رد مینکه ایراد از شیر برقی جدیده ویا مشکل دیگری وجود داره
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1402-02-15 14:11
با سلام
روی شیر برقی یک فلش وجود دارد که شیلنگ ورودی و خروجی را باید مطابق با آن وصل کنید . شیلنگهای ورودی و خروجی برعکس وصل شده اند و باید آنها را جا به جا کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرحبد 1402-02-15 17:41
ممنون از پاسگویی تان دو تا سوال دیگه دارم
۱.شیر برقی درحالت بدون برق باید از هر دو طرف با فوت کردن هوا را عبور دهد
۲. جهت فلش اینست که باید نوک پیکان فلش به پمپ وته فلش به فیلتر متصل شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1402-02-15 19:57
با سلام
فوت کردن ملاک نیست . باید جریان آب را به درون ان هدایت کنید . در زمانی که برق به شیر برقی نرسد ، جریان آب را عبور نمیدهد .
در هر دستگاه شیر برقی در جایی نصب میشود و گاهی حتی سرویسکار جای آنرا عوض میکند بنابراین محل ثابتی ندارد . شما دقت کنید که جریان آبی که قرار است از شیر برقی عبور کند ، در راستای فلش باشد نه خلاف جهت آن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین کیازاده 1402-03-11 17:11
سلام وقت بخیر تسویه اب ما شش مرحله ای دوسری هم فیلترهارو عوض کردم هر شش عدد ولی اب درست تسویه نمیکنه کتری خونه جرم میبنده مشکل از کجا میتونه باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1402-03-12 18:54
با سلام
لطفا وارد بخش عیب یابی شوید و مطلب با عنوان ( آب تصفیه شده دارای رسوب است ) را مطالعه فرمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# *محمدعلی احمدی 1402-03-30 12:17
سلام
خسته نباشید

مطالب واقعا عالی و مفید هستند

بحث دوره آموزشی . کتاب یا جزوه می خواستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسن شهاب نیا 1402-04-12 13:58
سلام دستگاه تصفیه اب خانگی ما مسیر خروجی اب به فاضلاب ام قطع نمیشود زانوی یکطرفه رو هم عوض کردم مشکل برطرف نشده امکان راهنمایی وجود داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1402-04-13 04:59
با سلام
در بخش عیب یابی مطلب مرتبط وجود دارد که بهتر است دقیق مطالعه بفرمایید .
دستگاه خاموش میشود یا یکسره روشن است ؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1402-08-24 19:54
باسلام
آیا میتوان شیر برقی را روی دستگاه اسمز معکوس بدون برق نصب کرد فقط شیر برقی با اداپتور زیاد اطلاعات راجع به این وضعیت ندارم ولی جهت اطلاع من در ترکیه زندگی میکنم و اینجا غالبا از این نوع دستگاه استفاده میکنند فشار آب خوب است ولی شیر مکانیکی خیلی زود مشکل پیدا میکند و باعث هدر رفت آب میشود و آب بها اینجا خیلی زیاده.
ممنون میشم اگر راهنمائی کامل کنید.
در صورت عدم امکان استفاده از شیر برقی تنها لطفا لوازم مورد نیاز را هم بفرمائید.
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی -صادقی 1402-08-25 05:17
با سلام
بله میتوانید و البته دستگاه باید سوئیچ فشار بالا و پایین نیز داشته باشد .
آداپتور ، شیربرقی ، سوییچ فشار بالا و فشار پایین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسینی 1402-09-10 08:58
سلام اب شیرین کن شیر میکس نداره یک چیز مثل شیر برقی داره اب شوره شیر برقی رو چیکار کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی -صادقی 1402-09-12 22:05
سلام
ربطی به شیر برقی ندارد . در بخش عیب یابی مطلب با عنوان شور بودن آب تصفیه را مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پورمحمود 1403-04-27 07:35
سلام شیربرقی خراب بودتعویص کردم حالا ازخروجی آب نمیده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشتریان

ضمن تشکر و ارج نهادن به نظر مثبت مشتریان که خدمات این گروه را انتخاب کرده اند تعدادی از مشتریان که خدمات مارا انتخاب کرده اند به عموم معرفی میگردد.

معرفی برخی مشتریان