فروش دستگاههای تصفیه آبrepair عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه اب خانگیدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه شیراز تصفیه

فروش دستگاههای تصفیه آبعیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگیدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه و نمایندگی تصفیه آب در شیراز

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

امروزه یکی از بهترین و ارزانترین راههای تصفیه آب ، سیستم های اسمز معکوس هستند که حدود 80 سال پیش اختراع شده اند . این سیستم ها قادر به تصفیه هر آبی با کمترین هزینه هستند و قدرت تصفیه بسیار بالایی دارند به طوری که با استفاده از دستگاههای تصفیه آب ، به راحتی آب دریا شیرین خواهد شد . اما همه می دانیم که یکی از بزرگترین معایب سیستم های اسمز معکوس یا RO ، دور ریز بسیار زیاد این دستگاهها است که هنوز نیز برای رفع این مشکل ، راهکاری اصولی پیدا نشده است . همین نکته منفی سبب شده است که استفاده از این سیستم های تصفیه آب ، بسیار محدود و همراه با ملاحظات باشد .

در سیستم های تصفیه آب خانگی نیز همین قاعده وجود دارد . این دستگاه های تصفیه آب تنها میتوانند حدود 40 درصد آب را تصفیه کنند و مابقی این آب به صورت دورریز آب ، به فاضلاب سرازیر میباشد . >>> میزان دور ریز آب تصفیه شده چقدر است ؟

اما تعداد بسیاری از افراد ، این سوال را دارند که آیا این حجم از دور ریز آب ، باعث افزایش آب بها مصرفی نمی شود ؟

اول بیایید به طور خیلی خلاصه حساب کنیم که این دستگاه تصفیه آب در هر ماه چقدر آب را تصفیه می کند؟

مطابق با بررسی های ما ، یک خانواده معمولی نهایتا در روز حدود 5 لیتر آب تصفیه شده برای آشامیدن و تهیه چای و غذا مصرف می کند . 

جمع کل آب تصفیه شده و میزان پساب آب برابر است با :

اگر میزان آب مصرفی را حدود 5 لیتر در شبانه روز در نظر بگیریم ، بنابراین میزان پساب این دستگاه حدود 15 لیتر خواهد بود که جمع پساب و آب تصفیه شده جمعا برابر با 20 لیتر در شبانه روز خواهد بود . البته به علت جایگزینی آب تصفیه شده و کم شدن مصرف آب از آب لوله کشی شهری ، ما میزان تولید آب تصفیه شده که برابر با 5 لیتر بود را از مقدار کل کم میکنیم . بنابراین میزان مازاد آب تصفیه شده توسط دستگاه حدود 15 لیتر در شبانه روز خواهد بود . 

در یک بازه زمانی ۱ ماهه ، این عدد را در 30 روز ضرب میکنیم و مقدار آن حدود 450 لیتر خواهد بود . یعنی دستگاه تصفیه آب خانگی در ۱ ماه ، میزان 450 لیتر را به میزان مصرف کل واحد اضافه میکند .

میزان مصرف یک واحد ساختمان به طور ماهانه چقدر است ؟

در تصویر زیر ، یکی از قبوض ساده از یک خانواده معمولی برای شهر شیراز را مشاهده میکنید .

نمونه یک قبض آب شهری

 همانگونه که مشاهده میکنید ، این خانوار برای یک دوره 1 ماهه ، 17 هزار لیتر آب مصرف کرده اند . بنابراین با توجه به میزان مصرف کل دستگاه تصفیه آب که برای یک ماه عدد 450 لیتر شد ، میزان کل مصرف خانگی 17450 لیتر خواهد شد که در واقع 2.5 درصد افزایش مصرف را خواهیم داشت . و اگر این رقم را در محاسبات پولی قبض آب وارد کنیم ، افزایش بهاء مبلغ قبض حدود 290 تومان خواهد بود که رقم ناچیزی میشود . همچنین میزان مصرف برق دستگاه های تصفیه آب خانگی نیز بسیار پایین است و در محاسبات تغییری را ایجاد نخواهد کرد .

بنابراین با نصب دستگاه تصفیه آب خانگی در منزل ، قبض آب و برق تفاوت چندانی نخواهد داشت و مبلغ افزایش بهاء قبض ، بسیار ناچیز خواهد بود .

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که نحوه محاسبه بهاء آب و برق ، به صورت پلکانی می باشد . به عنوان مثال گاهی اگر شما مصرف آب خود را ۲ برابر کنید ، هزینه قبض شما 6 برابر خواهد شد . در جدول زیر میزان مصرف و قیمتها را در پلکان نشان داده ایم .

نحوه محاسبه پلکانی مصرف آب

 

نکته :

استفاده از دستگاههای تصفیه آب با توان تولید بالا مثل دستگاه تصفیه آب 400 گالنی نیمه صنعتی یا دستگاههای تصفیه آب صنعتی در یک واحد کوچک همچون یک منزل ، سبب افزایش بهاء آب به شکل چشمگیری خواهد شد . بنابراین در هنگام استفاده از اینگونه دستگاهها ، مراقب هزینه های بهاء آب باشید . 

نکته دیگر اینکه اگر شما دستگاه تصفیه آب خانگی معمولی استفاده میکنید و هزینه قبض آب به شدت بالا رفته است ، ممکن است دستگاه دچار مشکل شده باشد و همین مشکل سبب بالا رفتن قبض آب شده باشد . دستگاه های تصفیه آب در هنگام انجام عمل تصفیه آب ، مقداری آب وارد فاضلاب میکنند و این امری طبیعی است . اما به محض پر شدن مخزن دستگاه و خاموش شدن دستگاه ، ریزش آب به فاضلاب قطع خواهد شد . گاهی اوقات مشکلی در دستگاه روی میدهد و سبب میشد که دستگاه تصفیه آب بدون وقفه آب را وارد فاضلاب کند و جریانش قطع نشود که سبب بالا رفتن میزان مصرف آب و هزینه آب خواهد شد . بنابراین توصیه میکنیم که در زمانی که دستگاه تصفیه آب خاموش است ، لوله آب فاضلاب آنرا کنترل کنید که حتما هیچ جریانی به فاضلاب شهری وجود نداشته باشد . اگر این مشکل وجود داشت ، این مطلب را مطالعه بفرمایید >>> جریان آب فاضلاب به طور شبانه روزی ادامه دارد 

لطفا نظرات و دیدگاههای خود را با ما و دیگران در میان بگذارید .

دیدگاه‌ها  

# کاربر حرفه ای 1398-04-28 07:38
خیلی عالی و کامل و ممنونم جواب یکی از سوالات من را خیلی دقیق دادید . ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1399-07-10 18:29
مارکsater family چطوره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه