فروش دستگاههای تصفیه آبrepair عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه اب خانگیدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

بنر تبلیغاتی تصفیه آب شیراز خانگی

فروش دستگاههای تصفیه آبعیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگیدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

بنر تبلیغاتی تصفیه آب شیراز خانگی

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

وضعیت آب شیراز از 2 جهت مورد بررسی قرار دارد . اول اینکه این شهر در معرض خشکسالی و کم آبی مفرط بوده و همچنین کیفیت آب این شهر که زیاد مناسب نمی باشد .

آب شیراز به شکل مشخص و زیادی دارای گچ می باشد و همچنین سختی بالا داشته که باعث بروز بیماریهای کلیوی و مثانیه و ... می گردد . سختی آب ( TDS ) آب این شهر بین مقدار 250 تا 850 متغییر می باشد که حدود 70% مناطق این شهر سختی آب بالای 500 داشته که بالاتر از استاندارد US EPA بوده و برای آب اشامیدنی مناسب نمی باشد .

طبق استاندارد شماره 1053 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ویرایش 5 مورخه 11/12/1388 میزان حداکثر مطلوب سختی در آب 200 میلی گرم در لیتر بر حسب کربنات کلسیم و حداکثر مجاز آن 500 میلی گرم در لیتر بر حسب کربنات کلسیم است. لازم به ذکر است سازمان بهداشت جهانی حدی برای سختی آب توصیه نکرده است و واحد مجاز اشاره شده در ان از نظر فنی مهندسی و اقتصادی است.

امروزه اکثر شهرهای جهان با مشکل آلودگی آب به مواد شیمیایی از جمله نیترات مواجه هستند و این را بدانید که در هیچ تصفیه خانه ی شهری و با روشهای معمول تصفیه نیترات و موارد مشابه را نمی توان از آب حذف کرد و نیترات همچنان در آب باقی می ماند . آلودگی آبها به مواد سمی همچون آفت کشها و سموم کشاورزی ، نیترات ، آرسنیک ، سختی بالاتر از حد استاندارد و ... همگی از جمله مواردی هستند که اکثر شهرهای بزرگ در جهان با آنها دست به گریبان بوده و این مواد به راحتی به آبهای زیرزمینی راه پیدا میکنند و به راحتی و با روشهای معمول تصفیه ، قابل حذف نیستند . همچنین برای گندزدایی از کلر استفاده میشود که امروزه خطرناک بودن و سرطان زا بودن آن اثبات شده است . جالب است بدانید که حدود 15% از آب مصرفی شهر شیراز از آبهای سطحی تهیه میشود و حدود 85 درصد بقیه از منابع آب زیرزمینی تامین میشود که همه میدانند آب چاهها در محدوده شهری چه کیفیتی دارد !!! و جالب تر اینکه این آبها تنها کلرزنی میشوند بدون انجام هیچ فرایند خاص تصفیه . آب شرب شیراز به علت کاهش چشمگیر سطح آب سد به علت خشکسالی های اخیر، از حدود 150 حلقه چاه آب که در مناطق مختلف شهری قرار دارد تامین میشود که تعداد آنها هر روز نیز بیشتر می شود و همچنین به علت بالا رفتن تعداد این چاهها ، حتی در تامین مکان و موفعیت یابی چاههای آب امروزه با مشکل موتجه هستیم . بعضی از این چاه های آب به ناچار در مسیر آبهای آبرفتی زیر زمینی قرار گرفته اند که از کیفیت پایین تری برخوردارند و همچنین میزان مواد خطرناک آنها معمولا بالاتر است .

در شهر شیراز هرچه  به سمت شرق حرکت میکنیم کیفیت آب کاهش پیدا می کند و در نواحی بلوار مدرس میتوان گفت پایین ترین کیفیت آب را داریم و در منطقه گلدشت حافظ نیز ، بالاترین کیفیت آب شهر را داریم . کیفیت آب در بخش های مختلف شهری با یکدیگر متفاوت است و در هر بخش حتی میتوان گفت ترکیب و میزان املاح محلول در آب ، با بخش های دیگر متفاوت است . گفته میشود که شیب آب های زیرزمینی و آبرفتی به سمت شرق شهر است و به همین علت در این مناطق سطح آب زیرزمینی بالاتر است و همچنین کیفیت آنها نیز کمتر از بقیه مناطق است . البته لوله کشی های آب شهری نیز بسیار تاثیر گذار است و به همین علت در مناطق قدیمی شهری ، معمولا کیفیت پایین آب شهری به چشم میخورد .

شهردار شیراز جناب پاک فطرت در جلسه علنی در شورای شهر شیراز در سال 92 اینگونه از کیفیت آب شهر شیراز انتقاد کرد : "به نظر من آنچه تحت عنوان آب شرب در لوله های شهر شیراز جریان دارد، آب شست و شو است که آبفا آن را با اضافه کردن کلر، بهداشتی کرده و به عنوان آب شرب به مردم عرضه می کند" . البته اداره آبفا این نظر را قبول ندانسته و معتقد است که آب آشامیدنی شیراز بسیار مطلوب می باشد و با استانداردهای ایران کاملا منطبق است .

با همه تفاسیر ، آب شهری شیراز دارای فاکتورهای معمول برای استاندارد دانستن آب را داراست ولی به هیچ عنوان نمیتوان این آب را آبی مطلوب جهت آشامیدن محسوب کرد .

لذا به همه همشهریان توصیه میگردد که از دستگاههای تصفیه آب خانگی استفاده نمایند . البته دستگاه استاندارد و معتبر و همچنین نصب و راه اندازی توسط افراد مجرب

در نمودار پایین میتوانید به اختصار وضعیت آب شیراز را از لحاظ میزان TDS مشاهده نمایید و بعضی از مناطق شهری نیز نمایش داده شده است . معیار این نمودار استاندارد EPA آمریکا میباشد .

 

سختی آب شیراز

 

میزان مطلوب سختی آب برای آشامیدن

دیدگاه‌ها  

# Guest 1394-06-22 08:43
واقعا مسولین باید به فکر باشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهمان 1394-07-07 07:45
نیاز به این نمودار ها نیست ، کیفیت آب شیراز واقعا پایین هست و گچ زیاد داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمیدی 1394-07-15 10:48
به نظر من وضعیت اب شیراز مناسب نیست و اصلا مورد رضایت همشهریان نیست و من خودم از دستگاههای تصفیه آب استفاده میکنم و به بقیه هم توصیه میکنم ولی ای کاش بیشتر و واضح تر در مورد الودگی های اب شیراز توضیح داده بودید و خودم به شخصه معتقدم که وضعیت آب شیراز به این بدی که شما میگید هم نیست و شما برزگ نمایی کردید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمدی 1394-10-26 11:29
اگر این عدد زیاد باشه یعنی الودگی آب زیاده ؟ احتمال مریض شدن مثلا وبا هست ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1394-10-30 21:58
این عدد نشانگر سختی آب است ( سختی به عبارت ساده یعنی املاح محلول در آب )، این عدد نشانگر آلودگی میکروبی و ... نیست و هیچ ربطی به ایجاد بیماری های عفونی و ویروسی ندارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رمضانی 1395-10-17 22:46
روز به روز با این وضع خشکسالی وضعیت اب بدتر میشه و همه مسولین هم که نشستن و نگاه میکنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رونقی 1395-11-15 18:03
زنده باد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زارع 1397-07-23 04:08
قربون همون آب راه کشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# reza 1398-01-06 18:45
باسلام: اب شیراز از چاه های حوالی شهر کشیده میشه و فقط یه کلر بهش اضافه میکنن و مثل شهرهای دیگر نیست که اب رو توی استخرهای مخصوص چندین ساعت نگه میدارن تا املاح سنگین اب نشست کنه! اب شیراز از چاه گشیده میشه, گچ بالایی داره . اب روکه توی لیوان بریزی و بهش نگاه کنی انگار به اب توی لیوان شکر حل نشده اضافه کردن بسکه ابش املاح داره! من دستگاه تصفیه اب برای اشامیدن نصب کردم و سختی گیر نانو از اینهایی که از نوع فیلتر سیگار هستن و جرم اب رو به خودش میگیره برای اب کل مینزل نصب کردم و اگر شما هم یکی دوتا از این نوعی که میگم سر راه کنتور ابتون نصب کنید عالیه و جلوگیری میکنه از جرم گرفتگی لوله های اب و ابگرمکن و ... حتی میتونین از این اب که از فیلتر رد شده بنوشید! قیمتش از 200 هزار تومان تا 1 میلیون تومان شروع میشه بسه به سایز و دستمزد لوله کش و قطعاتش داره اما با ارزشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-07 16:43
با سلام
بله درسته
حدود ۱۴۰ حلقه چاه در سطح شهر وجود دارد که آب آشامیدنی را تامین می‌کنند و تقریبا هیچ فرایند تصفیه آب برای آنها انجام نمیشود .
سیستم پیشنهادی شما هم خوبه و موثر عمل میکنم ولی پیشنهاد میدیم برای آشامیدن از دستگاههای تصفیه آب خانگی استفاده شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ساراسادات 1398-06-12 13:26
سلام
من دیروز یه دستگاه 6 مرحله ای نصب کردم، سختی آب توی منطقه ی بلوار پاسداران یا حداقل توی خیابان فلاحی طبق چیزی که دیروز چک کردیم حدودا 500 بود، سختی آب تصفیه شده ی فروشگاهای تصفیه آب هم حدودا 120 بود. آبی که توی ظرف سرباز هم یکی دو روز مونده بود سختی حدود 370 داشت ولی آب جوشیده رو چک نکردم!
دستگاه تصفیه آب یه ایراد خیلی بزرگ داره و اون دورریز آب هست که از لوله ی فاضضلاب مقدار زیادی آب با سختی بالا رو دفع میکنه!
امروز چکش کردم، برای پر کردن مخزن آب که حدودا 16 لیتر هست بالای 30 لیتر آب دور ریز داشت که البته من توی دبه ای که باهاش سابقا از فروشگاه آب تصفیه شده میخریدم ریختم و برا لباسشویی ازش استفاده کردم، اما خوب این فرایند دردسرای خاص خودش رو داره و خیلیا حتی اصلا اینو نمیدونن! متاسفانه برای شیراز خشک ما این حجم از هدررفت آب خیلی دردناکه!!
کاش راههای استفاده از آب سنگین پسماند دستگاه رو هم آموزش میدادن و مستقیم شیر تخلیه رو به فاضلاب نمیفرستادن!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رسول زارع زاده 1399-08-20 07:18
متاسفانه اینجا ایرانه وهر کس به فکر سود خودش است و هیچ نظارتی هم بر هیچ بخشی بنیادگرایان مثل بودجه کشوری نسب اب تولیدی به باد فنا میره مثلً فشار اب رو میارن پایین بعد پمپاب چینی وارد کرده و با منبع به مردم بیچاره می اندازن و مصرف آب را بی نهایت بالا میبرند وبعد میگویند تقسیر مردمه خوب اینم تجارت دیگه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید