َ

 info @ shiraz-tasfiye . ir

09176090035

 32424294 - ۰71

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه شیراز تصفیه

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه و نمایندگی تصفیه آب در شیراز

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

زمانی که تکنولوژی اسمزمعکوس تجاری شد ، همه افراد فکر کردند که دیگر مشکل کم آبی و آب پاکیزه در جهان از یاد خواهد رفت زیرا این دستگاهها توانایی تصفیه همه نوع آبی را دارند چه آب چشمه باشد و چه آب دریا و چه هر نوع آب دیگری با هر کیفیتی

اما در عمل اینگونه نشد چرا که این دستگاها یک ایراد بزرگ داشتند .

این سیستمها دارای یک پساب ( آب دورریز ) هستند .

سیستم تصفیه آب در حجم بالا

این پساب درواقع آبی با میزان املاح و آلودگی بسیار بیشتر از آب اولیه هست که معمولا دوباره به منبع آب اولیه بازگردانده میشود و این سبب آلودگی یا غلظت بالاتر منبع آب میشود ( همین امر سبب شده که آب خلیج فارس در سالهای اخیر کمی شورتر شود )

این پساب در تکنولوژی اسمزمعکوس یا RO جزئی جداناپذیر است و بزرگترین عیب این تکنولوژی محسوب میشود . بنابراین دستگاه تصفیه آب به روش RO که دورریز نداشته باشد ، وجود ندارد ( به صورت غیر استاندارد وجود دارد )

میزان این پساب در دستگاهای مختلف متفاوت است و با توجه به طراحی دستگاه و آب ورودی میتواند مقادیر متفاوتی از 20 تا 80 درصد باشد و حتی گاهی نیز خارج از این محدوده باشد .

در دستگاهای تصفیه اب خانگی عموما این مقدار ( مقدار پساب ) در حدود 60 الی 80 درصد میباشد یعنی اینکه مثلا اگر دستگاه تصفیه آب خانگی 10 لیتر آب تصفیه شده تولید کند ، حدود 15 الی 40 لیتر آب پساب خواهد داشت . انصافا این مقدار عدد بزرگیست و اگر در مقادیر کلان به آن توجه کنید، به اسرافی که در این زمینه میشود بیشتر پی خواهید برد و از طرف دیگر برای افزایش کیفیت زندگی و سلامتی بیشتر استفاده از دستگاه تصفیه آب امری ضروری به نظر میرسد . در شکل زیر محل اتصال لوله خروجی آب پساب به فاضلاب را مشاهده میکنید .

drin water

 

در اینجا برای اینکه از اسراف این مایه حیاتی تا حد امکان جلوگیری شود چند راهکار و نکته برای افزایش بازدهی دستگاه و کاهش پساب بیان میشود که از همه دوستان خواهش میکنیم به آن توجه کافی نمایند و تا حد امکان ، آنها را عملی سازند .

1- خراب بودن دستگاه

بسیاری از دستگاهای تصفیه آب خراب هستند و مصرف کننده از آن بی خبر است . یکی از این عیوب که معمولا مصرف کننده از آن نیز باخبر نیست ، قطع نشدن پساب در هنگام خاموش بودن دستگاه است .

چک کنید که وقتی دستگاه تصفیه آب مخزن را پر میکند و خاموش میشود ، آب پساب نیز قطع شود . برای این کار در زمان خاموشی دستگاه ، لوله ای که پساب را به فاضلاب میبرد را بیرون آورده و نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که پساب قطع شده است ( لوله نمایش داده شده در عکس بالا ).

اگر پساب قطع نشد، احتمالا مشکلی در دستگاه رخ داده است که بهتر است هرچه سریعتر یک متخصص را برای بازدید از دستگاه فرا بخوانید . ( معمولا شیر برقی یا چهارراهی معیوب است و یا شیرهای یک طرفه)

 

2- خاموش و روشن شدن پی در پی

یکی دیگر از عیوب دستگاه که معمولا مصرف کننده از آن بی خبر است ، خاموش و روشن شدنهای پی در پی است بدون اینکه مصرف کننده از دستگاه آبی را برداشت کند .

برای تست این حالت باید شیر روی مخزن را ببندید ، شیر روی سینک را باز کنید ، دستگاه شروع به کار کردن میکند ، و مقدار کمی از آب از شیرخروجی خارج میشود ، در این حالت شیر خروجی را ببندید . مشاهده میشود که دستگاه در کمتر از 1 دقیقه خاموش میشود . سپس مدتی را در این حالت مکث کنید و به دستگاه توجه کنید ، دستگاه نباید روشن شود مگر اینکه شیر برداشت را باز کنید .

نمایش شیر برداشت ، شیر مخزن

اگر روشن شد، نشان از خرابی یکی از شیر های یطرفه دستگاه دارد که باید تعویض شوند .

 

3- تولید بسیار کم آب تصفیه شده

چک کنید که آیا تولید آب دستگاه شما عدد منطقی هست و درواقع دستگاه راندمان مناسبی دارد ؟

شیر مخزن را ببندید و شیر روی سینک را باز کنید . یک ظرف 1 لیتری را زیر آن قرار دهید، این ظرف باید در مدت زمان کمتر از 6 دقیقه پر شود و هرچه این زمان کمتر باشد بهتر است

اگر بیش از 6 دقیقه به طول انجامید، میزان تولید آب دستگاه کم است و شما باید عیب آن را تشخیص دهید و رفع نمایید ، همچنین شما میتوانید خروجی پساب را نیز در ظرف دیگری مورد اندازه گیری قرار دهید و اگر ظرف 1 لیتری پر شد ، ظرف پساب نباید بیشتر از 3 لیتر شده باشد . اگر دستگاه تصفیه آب هرکدام از شرایط گفته شده را نداشت ، دستگاه مورد نظر دارای بازدهی مناسب نیست و احتمالا باید فیلتر ممبران ( مرحله 4 ) را تعویض نمایید . آموزش بررسی و تعویض فیلتر ممبران

 

4- فیلترهای بی کیفیت

در هنگام تعویض و خرید فیلتر ممبران دقت کافی را به خرج دهید و از فیلترهای مرغوب استفاده کنید . فیلترهای مرغوب هم کیفیت آب خروجی بهتری دارند و هم بازدهی بالاتری دارند و نسبت تولید آب به تولید پساب عدد بهتری است ( فیلتر ممبران قلب دستگاه تصفیه آب است ) . تعداد فیلترهای تقلبی و بدرد نخور در بازار بسیار بیشتر از فیلترهای مرغوب است . فیلترهای مرغوب کمی گرانتر هستند ولی ارزشش را دارد . 

5- در دستگاه تصفیه آب ، آب  پساب خروجی از فیلتر ممبران که به فاظلاب میرود از یک قطعه استوانه ای عبور میکند . این قطعه که محدود کننده جریان نامیده میشود ، میزان آبی را که به فاضلاب میرود را کنترل میکند . معمولا روی آن یک عدد نوشته شده است . چک کنید که این عدد برای دستگاه تصفیه آب خانگی عدد 300 باشد . ( توضیحات بیشتر و یافتن عدد مناسب )

flow drain

 

6- فشار مناسب پمپ

آیا آب با فشار مناسب به فیلتر ممبران میرسد ؟ گیج روی دستگاه تصفیه آب را نگاه کنید . این گیج فشار آب پمپ شده به ممبران را نشان میدهد . این فشار هیچگاه نباید از 50 PSI کمتر باشد زیرا فیلتر ممبران در این فشار بازدهی کمی خواهد داشت و هر چه این فشار بالاتر باشد ، بازدهی دستگاه بیشتر میشود . طبق ادعای شرکت فیلمتک آمریکا DOW FILMTEC اگر فشار آب ورودی به ممبران دستگاهای خانگی TW-1812-50 ، از 50 به 100 PSI افزایش یابد ، تولید آب تصفیه شده بیش از 2 برابر خوهد شد . فشار 80 PSI مناسب میباشد . اگر فشار کمتر از 50 PSI بود و البته فشار آب ورودی به دستگاه از ساختمان مناسب بود ، پمپ ضعیف شده است و حتما باید فشار را بالا ببرید . ممکن است نیاز به تغییر کلگی پمپ و گاهی مواقع تعویض ترانس یا پمپ باشد . اگر دستگاه دارای گیج نیست ، لوله آب ورودی به ممبران را باز کنید و درحالی که دستگاه شروع به کار میکند با انگشت خود جلو بیرون آمدن آب را بگیرید . موفق شدن شما نشان دهنده این است که فشار پمپ کم است و اگر موفق نشدید یعنی اینکه فشار پمپ در حد مطلوب است . دقت کنید که در زمانی که دستگاه خاموش است این گیج عدد 0 را نمایش میدهد .

pressure gauge

موارد ذکر شده در بالا از مهم ترین مواردی هستند که در بازدهی بیشتر دستگاه تاثیر مثبت دارند و همچنین دور ریز آب را به حداقل میرسانند .همچنین ( اگر شرایط لازم را دارید ) شما میتوانید آب خروجی به فاضلاب را در یک بشکه جمع کنید و هروقت این بشکه پر شد از آب آن برای شستشو ، ابیاری باغچه و درختان و موارد دیگری که قابل استفاده است ، بهره ببرید . البته این کار به کمی دقت و حوصله نیاز دارد .

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما و دیگران در میان بگزارید .

دیدگاه‌ها  

# پدرام 1397-05-16 18:19
سلام، با تشكر از سايت كامل و مفيدتون
من يك دستگاه تصفيه آب امروز نصب كردم، همه چيز طبق برنامه و راهنمايي هاي شما به خوبي انجام شد، ولي فشار گيج در هر صورت عدد 0 رو نشون ميده، آب به اندازه كافي مياد و دستگاه به نظر نرمال كار ميكنه. با توجه به اينكه دستگاه نو هست، لطفا راهنمايي بفرماييد.
با تشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-17 21:48
با سلام . یا عقربه گیج خراب است ( احتمال آن کم است ) و یا شیر میکس کاملا باز است که باید آنرا ببندید ( آموزش کامل آن ذر سایت موجود است ) . لازم به ذکر است که عقربه گیج تنها زمانی بالا میرود که دستگاه روشن میشود و پمپ به کار می افتد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1397-07-24 09:56
سلام .سپاس از سایت آموزنده شما.
زمانی که دستگاه تسویه آب در حال کار نمیباشد
میروم شیر آب روشویی و یا حمام و...
ررا باز میکنم تسویه آب شرو به کار کردن میکند
که باعث تعجب اینجانب میشود
.خواهشمندم راهنمایی بفرمایید ایراد در کجاست.تشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-26 15:00
با سلام
ربطی بهم ندارند . گاهی اوقات که شیرهای آب ساختمان باز میشوند ، لوله های دستگاه تصفیه آب به علت تغییر فشار تکان میخورند و به دیواره برخورد میکنند . ممکن است این حالت روی داده باشد ولی دستگاه روشن نمی شود .
اگر واقعا دستگاه روشن میشود باید به یک تعمییرکار نشان دهید تا مسیرهای لوله کشی دستگاه را بررسی کند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

مشتریان

ضمن تشکر و ارج نهادن به نظر مثبت مشتریان که خدمات این گروه را انتخاب کرده اند تعدادی از مشتریان که خدمات مارا انتخاب کرده اند به عموم معرفی میگردد.

معرفی برخی مشتریان