َ

 info @ shiraz-tasfiye . ir

09176090035

 32424294 - ۰71

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه شیراز تصفیه

فروش دستگاههای تصفیه آبمشاهده وضعیت فیلترها و گزارش دستگاهدرخواست عضویت در سیستم و بهرمندی از هدایا و تخفیفاتپرداخت آنلاین خرید و اقساطدرخواست استخدام و همکاری با شرکتجستجو در سایت و فروشگاهتماس با ما

فروشگاه و نمایندگی تصفیه آب در شیراز

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبانواع ابسردکنانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

جهت خرید و مشاهده محصولات ، یکی از دسته بندی های زیر را انتخاب کنید

انواع دستگاه تصفیه آبفروش انواع آبسردکن و تجهیزات وابسطهانواع فیلتر تصفیه آبانواع فیلتر یخچالانواع فیلتر لباسشویی و پکیجدستگاه تصفیه متفرقهپیش تصفیه و تصفیه ساختمانیتجهیزات و لوازم یدکیانواع جالیوانیفیلتر دوش حمام

چنانچه محصول مورد نظر خود را پیدا نمیکنید آنرا جستجو نمایید . ورود به بخش جستجو

معرفی محصولات

کلیه محصولات این فروشگاه را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید . جزییات تمامی محصولات به همراه عکس و قیمت به روز درج گردیده است .

محصولات

زمان تعویض فیلتر ها

یکی از مهمترین مسایل در سلامتی آب و عمر دستگاه ، تعویض به موقع فیلتر های دستگاه هست که باید در زمانهای تعیین شده و توسط افراد مجاز انجام گردد .

 زمان تعویض فیلترها

پاسخ به سوالات شما

بسیاری از همشهریان عزیز، سوالاتی در ذهن خود دارند که میتوانند در این قسمت مطرح نمایند و کارشناسان ما به زودی به آن پاسخ خواهند داد .

سوالات متداول

درباره ما و خدمات این گروه

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما از شما دعوت میشود با مطالعه این بخش ، درباره گروه تخصصی تصفیه آب شیراز و خدمات این گروه اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

درباره ما

 

شارژ باد مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از اجزاء بسیار مهم در دستگاههای تصفیه آب ، مخزن میباشد . مخزنها در 3 مدل موجود هستند . 1- مخزنهای فلزی   2-مخزنهای ترکیبی استیل و پلاستیک   3- مخزنهای تمام پلاستیک

پیشنهاد ما همواره استفاده از مخازن فلزی یا ترکیب پلاستیک و فلزی میباشد که از بهترین و رایج ترین نوع مخازن موجود در بازار ، مخازن با برند TANKPAC میباشد . بخش فروش مخزن

عملکرد همه مخازن ، هماهنند هم میباشد .در این نوع مخازن ، یک دیافراگرم در وسط مخزن وجود دارد و مخزن به 2 قسمت تقسیم میشود 1- بخش ذخیره آب  2- بخش هوای فشرده

دلیل طراحی مخازن به این شکل ، این است که مخزن بدون استفاده از مکانیزم های پیشرفته و بدون برق ، آب را تا آخرین قطره با فشار مناسب خارج نمایید .

همچنین زمان لازم برای پر شدن مخزن دستگاه تصفیه آب از حالت کاملا خالی ، در حالت بهینه باید کمتر از 40 دقیقه باشد . اگر این زمان بیشتر است اینجا را مطالعه کنید >>> زمان لازم برای پر شدن مخزن دستگاه تصفیه آب

 

طراحی و اجزا مختلف مخزن و تانک ذخیره آب

 

اما گاهی اوقات با گذشت زمان دیده میشود که فشار آب خروجی مانند قبل نیست و خیلی کاهش یافته است . دلیل آن چیست و چگونه باید آنرا اصلاح کنیم ؟

2 حالت ممکن است برای مخزن روی داده باشد :

1- دیافراگم پاره شده باشد و مخزن خراب شده است

در این حالت ، دیافراگم پاره شده است و آب به ناحیه ذخیره هوا وارد شده است . در حالی که مخزن پر از آب است و بسیار سنگین است ، قسمت ورود هوای آنرا چک کنید و با دست ( نوک ناخن یا یک شیء تیز )  فشار دهید تا کمی هوا خارج شود . اگر بجای هوا ، آب خارج شد دقیقا این حالت روی داده است . این مخزن به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست و باید مخزن جدیدی خریداری نمایید و جایگزین کنید .

2- با گذشت زمان ، فشار هوا در ناحیه هوای فشرده کاهش یافته است .

در این حالت ، با گذشت زمان فشار هوای مخزن کاهش یافته و مخزن نیاز به شارژ مجدد دارد . از نشانه های این حالت این است که فشار آب خروجی با خالی شدن مقدار کمی ( در حد یک پارچ آب )  بسیار کم میشود . همچنین اگر آب ورودی به دستگاه را ببندید و شیر روی سینک را باز نمایید تا تمام آب مخزن خارج شود ، خواهید دید که تمام آب خارج نخواهد شد و اگر مخزن را تکان دهید میبینید که هنوز مقدار زیادی آب درون آن باقی مانده است ( مخزن سنگین است ) و مخزن نیز فشار لازم برای خارج کردن تمام آب را ندارد . در این حالت شما باید مخزن را با استفاده از یک تلمبه هوا مجددا شارژ نمایید . دقت کنید که در این حالت ، اگر قسمت ورودی هوا را فشار دهید ، ممکن است هوا بیرون آید یا نیاید اما به هیچ عنوان ، آب بیرون نمی آید . اگر آب بیرون بیاید ، نشان دهنده پارگی دیافراگم مخزن است که هیچ راه تعمیری نیز ندارد .

 

باد کردن و افزایش فشار آب تصفیه شده

طریقه باد کردن و شارژ باد مخزن :

بهتر است مخزن را از دستگاه تصفیه آب جدا کنید و این کار را در حمام یا محیط باز انجام دهید .

1- ابتدا شیر مخزن را باز نمایید و اجازه دهید تا تمام آب خارج شود تا زمانی که دیگر آب قطع شود .

2- تلمبه را به مجرای ورود هوای مخزن متصل کنید و شروع به تلمبه زدن کنید . خواهید دید که آب از مخزن با فشار خارج خواهد شد . حدود 15 دفعه تلمبه بزنید و صبر کنید تا آب خارج شود و دوباره قطع شود .

3- وقتی آب خروجی قطع شد ، مجددا 15 دفعه دیگر تلمبه بزنید تا هوا وارد مخزن شود و دوباره صبر کنید تا آب قطع شود و این سیکل را تا زمانی که کل آب مخزن خارج شود ( مخزن سبک می شود ) ادامه دهید . در این حالت به صورت تجربی و حدودی فشار لازم برای مخزن مهیا شده است و شما میتوانید از آن استفاده نمایید . همچنین اگر یک دستگاه فشار سنج داشته باشید خیلی بهتر و دقیق تر می توانید آنرا تنظیم نمایید و بهتر است فشار باد مخزن را در محدوده 6 الی 8 PSI قرار دهید . ( فشار مناسب مخزن روی برچسب آن نوشته شده است و همیشه در محدوده 6 الی 10PSI است و دقت کنید که این فشار را با فشار WORKING PRESSURE و یا OPERATION PRESSURE اشتباه نگیرید که همیشه در محدوده 50 الی 100PSI هستند)

 چند نکته ضروری :

اطلاعات فنی در مورد مخزنها>>> اصطلاحات و تعاریف مرتبط بامخزن ذخیره تصفیه آب خانگی

فشار مناسب برای باد کردن مخزن باید حدود 6 الی 10PSI و یا حدود 0.5bar باشد . به تفاوت واحدهای فشار( PSI و bar ) دقت کافی داشته باشید .

اول اینکه در هنگام باد کردن مخزن ، حتما شیر خروج آب مخزن باز باشد ، در صورت بسته بودن فشار کاذب ایجاد میشود که جوابگو نیست .

روش ارائه شده توسط ما ( 15 دفعه تلمبه و کمی صبر ) بسیار روش آسان و منطقی میباشد که هرکسی میتواند در منزل انجام دهد . اما سرویس کاران از روشهای با سرعت بالاتر و همچنین گیج فشار استفاده میکنند .

حتما نیاز به جدا کردن مخزن از دستگاه تصفیه آب نیست و شما میتواند در حالت متصل نیز این مراحل را انجام دهید فقط باز کردن شیر مخزن و شیر برداشت روی سینک فراموش نشود .

سعی کنید مخزن را هر 2 سال یکبار یا هر زمان که متوجه افت فشار شدید ، شارژ و تنظیم نمایید ، چراکه تنظیم نبودن فشار باد در دراز مدت ، باعث آسیب رسیدن به دیافراگم مخزن و خرابی آن میشود و شما را مجبور به خرید یک مخزن جدید میکند . معمولا نباید اجازه دهید که فشار باد مخزن در حالت خالی از آب ، کمتر از 2PSI شود .

 

دلایل دیگر افت فشار آب خروجی :

دلایل دیگری نیز میتوانند باعث افت فشار آب خروجی شوند که ممکن است ربطی به مخزن نداشته باشد . اگر افت فشار آب را مشاهده کردید ، شیر مخزن را ببندید و مخزن را از دستگاه تصفیه آب جدا کنید . در فضای باز یا حمام ، شیر مخزن را باز کنید . آیا در اینجا نیز فشار آب خروجی کم است ؟

اگر فشار آب خروجی در اینجا نیز کم بود بنابراین مخزن مطابق با توضیحات بالا نیاز به شارژ هوا دارد اما اگر در اینجا فشار خروجی مخزن بالا بود ، یکی از 3 حالت زیر رخ داده است :

1- بعضی از فیلترها همچون فیلترهای قلیایی افت فشار ایجاد میکنند تا آب با سرعت کمتری عبور کند و فیلتر فرصت کافی برای قلیایی کردن و ... آب را داشته باشد .
2- گاهی فیلترهای پست کربن نامرغوب دچار گرفتگی داخلی میشوند و سرعت جریان آب به شدت کم میشود . این حالت معمولا بیشتر رخ میدهد . فیلتر را بیرون بیاورید و تکان دهید و در جهت معکوس ببندید و آب از آن عبور دهید . ممکن است مشکل بر طرف شود .
3- گاهی اوقات اتصالات ورودی و خروجی فیلترها زیادتر از حد معمول پیچانده میشوند و اتصالات به درون فیلتر رفته و مسیر عبور آب مسدود میشود . اتصالات را باز کنید و مجددا ببندید . نیاز نیست تا آخر بسته شوند .
مشکل شما از 3 حالت بالا خارج نیست . آنها را امتحان کنید تا مشکل برطرف شود .

لطفا عیوب دیگر دستگاه تصفیه آب خود را در اینجا جستجو و بررسی کنید ( عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی ) و در صورت لزوم مشکلات خود را در بخش های مربوطه مطرح نمایید تا به شما پاسخ دهیم .

لطفا سوالات و تجربیات خود را که مرتبط با این موضوع هستند را با ما و دیگران در میان بگذارید .

دیدگاه‌ها  

# ## سراج 1396-11-27 18:03
با سلام و عرض شب بخیر
دستگاه تصفیه آب خانه ما اوایل فشار آبش خیلی خوب و مناسب بود. حتی بشکه که باهاش پر میکردیم بسیار پر فشار بود و زود پر میشد . اما الان کم فشار شده و 1 لیوان آب که از آن خارج میشود دیگر هیچ فشاری ندارد و کلا آب قطع میشود . علتش چیست؟ البته من مطالب بسیار مفید شمارا کاملا خوانده ام ولی میترسم که آنرا باد کنم . میترسم خراب تر شود . تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1396-11-27 18:40
با سلام . مطابق با گفته های بالا ابتدا چک کنید که دیافراگم مخزن خراب نشده باشد و اگر نبود اقام به باد کردن آن کنید . هیچ ترسی نداشته باشید . اینکار بسیار آسان هست فقط کافیست مطابق با گفته های بالا عمل کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مصطفی 1397-01-09 18:14
با سلام,
دردستگاه تصفیه خانگی ,یک شیر قسمت وسط قرار دارد که ایا برای میزان سختی آب میباشد ویا این شیر باید بسته باشد, با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-01-11 06:42
با سلام . بله معمولا شیر تنظیم سختی آب میباشد .بهتره کاملا بسته نباشد و آموزش تنظیم این شیر در سایتمون هست که توصیه میکنم حتما نگاهش کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجید 1397-06-09 20:35
اخه مگه لولو داخلشه میترسی قربونه ترسیدنت بشم که از قم قمه هم میترسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-08-20 10:50
به نقل از کارشناس فروش - صبوری:
با سلام . مطابق با گفته های بالا ابتدا چک کنید که دیافراگم مخزن خراب نشده باشد و اگر نبود اقام به باد کردن آن کنید . هیچ ترسی نداشته باشید . اینکار بسیار آسان هست فقط کافیست مطابق با گفته های بالا عمل کنید .

سلام.
خیلی ممنون از راهنمائیتون،این ‌کار شما واقعا خدمت کردن به مردمه،وقتی خیلی ها برای هر راهنمائی توقع حق الزحمه دارن واقعا این لطف شما ستودنیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# یونس 1397-08-20 10:51
آیا با روش شهودی بادکردن،(بدون دستگاه تنظیم فشار)بایستی تمام آب مخزن تخلیه بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-20 21:01
با سلام
بله , تمام آب باید خالی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بیر جندی 1396-12-25 09:08
باتشکر از اطلاع رسانی تون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بيات پور 1397-01-14 15:49
سلام و بسيار ممنون از توضيحات كافي و كامل شما و تعهد جنابعالي با توجه به اينكه همكاران شما اعلام ميكردند بايد مخزن عوض شود و با راهنمايي شما احتياجي به اين كار نبود بسيار سپاسگزارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بزرگ نیا 1397-01-18 17:02
تشکر از توضیحات عالی و خالصانه شما. موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسن 1397-01-20 15:15
هر چقدر که باد میکنم اب داخل مخزن خالی نمیشه - چک کردم دیافراگم هم سوراخ نشده !! چه کار کنم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-01-20 19:35
با سلام
معمولا 2 حالت ممکن است رخ داده باشد
1- مخزن را بدرستی باد نمی کنید بدلیل اینکه تلمبه نمی توانند سوزن والف مخزن را فشرده کند. بهتر است مخزن را به درب مغازه پنچرگیری ببرید و با دستگاه آنها امتحان کنید
2- سوزن والف خراب شده و مخزن قابل باد شدن نیست درحالیکه دیافراگ سالم است . در این حالت باید مخزن را تعویض نمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1397-12-24 10:10
شاید شیر منبع اب رو بستی اونو یه چک بکن
بازش کن اگه بسته بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-01-22 11:53
عالی بود. مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امین 1397-02-08 20:44
عالی بود دمت گرم خودم با تلمبه مخزن باد کرم مشکل حل شد باد مخزن خالی شده بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# وحید 1397-02-22 21:53
با سلام
با تشکر از مطالب مفیدتون فشار خروجی تصفیه اب کم شده وعلاوه بر ان اب تصفیه شده گرم می باشد پمپ تصفیه هم داغ شده علتش چی میتونه باشه؟ ایا پمپ مشکل پیدا کرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-02-23 01:42
با سلام . بله ممکن است سیم پیچهای داخلی پمپ معیوب شده باشد که باعث افت فشار پمپ و داغ شدن پمپ میشود ویا کلگی پمپ معیوب شده باشد که فشار خروجی را کم کرده و پمپ مدت زمان بسیار زیادی روشن میماند که داغ خواهد شد . فشار گیج روی دستگاه چقدر است ؟ آیا پمپ خاموش میشود یا یکسره روشن است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# جاوید اکبری 1397-02-24 16:43
با سلام آقا من فیلتر های دستگاه عوض کردم فشار خروجی آب خیلی کم شده در حدی که یه قوری آب میگیریم آب دیگه قطره قطره میاد دستگاه هم نو هست 3ماه دارمش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-02-24 20:14
با سلام . تست های بالا را انجام داده اید تا مطمئن شوید که از مخزن است یا جای دیگر ؟ احتمالا مخزن خراب شده است . متن بالا را با دقت بخوانید و عمل کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ### #جمشید 1397-02-26 15:27
سلام ممبرام وفیلترها تعویض شد مخزن تنظیم باد شد اما آب داخل مخزن نمیره ممکن سیر برقی خراب یا فشار پمپ ضعیف باشد در ضمن خروجی دارد باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-02-27 21:37
با سلام . اگر خروجی دارید پس احتمالا فشار پمپ مناسب است و همچنین شیر برقی به درستی کار میکند . مخزن زیاد باد نشده است؟ چه کسی آنرا باد کرده است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ### جمشید 1397-02-26 15:35
بله تست کردم آبپشت دیافراگم نیست سالمه مخزن فقط مقداری آب میگیره دیگه پر نمیشه بردمش پنچرگیری هوا زدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-02-27 21:41
با سلام . معمولا پنچر گیری ها زیادی این مخازن را باد میکنند . باد مخزن باید 8 PSI باشد . کمی از باد داخل مخزن را خارج کنید و عملکرد آنرا بار دیگر ارزیابی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1397-02-27 21:42
سلام درجه گیج رو ددستگاه چند باید باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-02-27 21:56
با سلام . گیج روی دستگاه فشار پمپ را نشان میدهد و بیشتر جنبه تعمیراتی دارد . مقدار آن در حالی که دستگاه در حال کار است باید بین 50 الی 150 باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# یاشار 1397-03-03 10:26
با سلام و خسته نباشید
آب مخزن طعم کپک گرفته با چه محلولی میتوان شست. ممنون میشم مختصر توضیح دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-04 21:31
با سلام . شستشو برای مدت کوتاهی جوابگو هست و دوباره آن بو آغاز خواهد شد . همچنین شاید بو از بین برود ولی منشاء آلودگی که عوامل میکروبی هستن باقی خواهد ماند . بهتر است که حتما مخزن جدیدی جایگزین کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# vh 1397-03-07 05:27
با سلام
یه سوال داشتم از خدمتتون
مخزن آب تصفیه ام را همان طور که آموزش دادید بادش کردم
الان که نصبش کردم آب توی مخزن نمیرود . لطفا راهنمایی بفرمایید ؟؟
مشکل از کجاست ؟ تا قبل از باد کردن آب توی مخزن ذخیره میشد ولی الآن نه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-07 18:03
با سلام . احتمالا زیاد تر از حد معمول آنرا باد کرده اید ( 8 PSI ) . کمی از هوای آنرا خالی کنید و مجددا امتحان کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# vh 1397-03-08 10:19
با عرض سلام
میخواستم بدونم که آیا به محض باز کردن شیر خروجی آب تصفیه ،
دستگاه تصفیه باید روشن شود یا نه ؟
چون از زمانی که باد مخزن رو شارژ کردم به محض باز شدن شیر، دستگاه روشن نمیشود
زیاد هم آب برداشتم
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-08 18:42
با سلام . اگر فشار مخزن در حالت مناسب باشد و سنسور HP دستگاه نیز بدرستی کار کند با باز کردن شیر نباید دستگاه روشن شود و بعد از برداشت مقدار مشخصی از آب دستگاه روشن خواهد شد . دستگاه شما در حالت ایده آل است و مشکلی ندارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1397-03-11 08:58
سلام وخسته نباشید وممنون از مطالب مفیدتون من تصفیه منزل چند روز پیش فیلتر 123رو عوض کردم الان آب شیر رو سینگ قطره ای شده و فشار گیج کم دلیلش چیه لطفٱ راهنمایی کنید قبل از تعویض فیلتر خوب بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مسعود 1397-03-12 12:14
ممنون ازتوضیححات خوب شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-12 20:49
با سلام . والا علتهای زیادی میتونه باشه
1-کیفیت فیلترهای 123 خوب نبوده و شما هم آب سیاه فیلتر رو نگرفتید
2- فیلتر ممبران خراب شده است
3-پلاستیک های روی فیلترها را برداشته اید ؟
4- شیر ورودی به دستگاه تصفیه آب فشار کمی را به بیرون میدهد .
و ...
بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سلام 1397-03-13 15:05
دوهفته است دستگاه راخریدم
فشارآب روزهای اول خوب بودالان ضعیف شده،ضمناازجاوالف آن وقتی فشارمیدم آب بیرون میاد،مخزن هم سنگینه ،علتش چیه؟.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-14 17:33
با سلام
دیافراگم مخزن معیوب شده است و مخزن باید تعویض گردد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-03-15 14:46
باسلام
اوایل نصب دستگاه فشار گیج بعد از خاموش شدن اتوماتیک پمپ روی ۵۰ بود ولیکن بعد ازمدتی افت و با تعویض مخزن نو که مخزن قبل سوراخ شده بود الان فشار روی ۱۰ است
چه باید کرد؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-15 15:48
با سلام . بعد از اینکه پمپ به صورت اتوماتیک خاموش میشود ، گیج باید صفر شود و اینکه شما میفرمایید روی 50 میماند زیاد مطلوب نیست و احتمالا مسیر لوله کشی دستگاه باید تغییر کند .
این فشار ربطی به مخزن ندارد و در حال خاموشی احتمالا فشار آب منزل را نشان میدهد
شما حتما چک کنید که وقتی موتور دستگاه خاموش شده است ، آب دور ریز به فاضلاب قطع میشود . اگر اب دور ریز به فاضلاب قطع شده بود هیچ مشکلی ندارد اما اگر این آب قطع نشد ، حتما دستگاه را به یک تعمیر کار نشان دهید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعيد 1397-03-16 04:59
سلام با تشكر از راهنمايي هاي شما
حدود يك ماهي ميشه كه دستگاه تسويه رو خريدارم كرده ان ولي مخزن اب خيلي اب رو ذخيره نميكنه چند بار تعميركار اومد نگاش كرد و گفت مشكلي نداره و بعد از خاموش شدن پمپ حدود ٧ ليتر اب رو ازش خارج شد اما مرتبه بعد حتي اين قدر هم نميشه
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
البته فكر كنم خود مخزن هم خيلي بزرگ نباشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-16 08:24
با سلام . دستگاه را از برق بکشید و شیر آب ورودی به دستگاه را ببندید . اکنون شیر برداشت را باز کنید تا تمام آب خارج شود . اگر تمام آب موجود در مخزن با فشار مناسب خارج شد و بعد از خالی شدن هیچ آبی درون مخزن وجود نداشت ( مخزن سنگین نبود ) همه چیز طبیعی هست و مخزن مشکلی ندارد .اما اگر آب درون مخزن باقی ماند و مخزن سنگین بود ، مخزن مشکل دارد که یا باید باد شود و یا باید تعویض گردد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مسعود 1397-03-16 18:16
با سلام و تشکر فراوان از اطلاع رسانی شما عزیزان که من تونستم مشکل مخزن رو حل کنم.
اجرکم عندالله
یا علی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1397-03-18 06:09
سلام خسته نباشد
من تمام فیلتر ها رو عوض کردم جز ممبران که یکساله از عمرش میگذره
حالا که دستگاه رو روشن میکنیم فشار گیج بعد از سه ساعت کار از 10 بالاتر نمیره
مشکل از چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-18 13:51
با سلام
1 - چک کنید شیر میکس بسته باشد
2- شاید کلگی پمپ خراب باشد
3- ممکن است ترانس یا خود پمپ خراب شده باشند
4- ممکن است آب ورودی به دستگاه یا پمپ کم باشد
و ..
اینها چند نمونه مهم بودند ، موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که بهتر است یک متخصص حتما چک کند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1397-03-18 23:23
سلام من فیلتر ها عوض کردم ولی الان به هیچ وج اب تصفیه نمی کنه حتی برای اینکه مطمئن شوم اب تصفیه از مخزن جدا کردم که ببینم اب میاد یا نه ولی متاسفانه نیومد میشه علت اصلی رو بگید ممنون از تمام راهنماییتان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-19 19:00
با سلام
والا این جور عیبها نیاز به بررسی موارد زیاد دارد
شما لوله های آب را یکی یکی بعد از هر فیلتر باز کنید و آخرین محلی را که آب به آن میرسد را مشخص کنید و اعلام کنید . همچنین پمپ روشن میشود ؟ فشار آب ورودی مناسب است ؟ و ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کاویانی 1397-03-19 15:47
با سلام مدتی است که دستگاه ما بااینکه شیر روی مخزن را میبندیم از شیر روی مخزن بسته است از شیر مصرفی با فشار آب خارج میشود و پمپ هم کار میکند و درجه ی روی دستگاه هم از 25 به بالا نمی آید.فیلتر ممبران و سه فیلتر پایین هم تعویض شده است.باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-19 19:15
با سلام . به احتمال زیاد شیر تنظیم ( شیر میکس ) دستگاه باز است و شما باید آنرا ببندید ( شیر فلزی یا پلاستیکی در بالای دستگاه ) . آموزشش در سایت موجود است که میتوانید آنرا پیدا کنید . اگر مشکل از آن نبود بفرمایید تا چاره ای بیندیشیم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کاویانی 1397-03-20 06:27
خسته نباشید اتفاقا خودم شک کردم و اون شیر میکسر را هم بستم ولی باز هم درست نشد و شلنگی که به مخزن وصل شده را هم باز کردم آب با فشار زیاد میاد و جلو شلنگ را هم که میگیرم پمپ قطع میشه همه چیز عادی به نظر میاد ولی آب را تصفیه نمیکنه نمیدونم چرا ؟ تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-20 20:32
با سلام . احتمالا یا فیلتر ممبران خراب شده است و یا هوزینگ آن دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زکی پور 1397-03-20 14:13
سلام ورودی ای به مخزن کم است واحساس می کنم که فشار کم است چون شیلنگ ورودی را ازمخزن جدا کرده ودر یک ظرف گذاشتم مقدار اب خروجی کم است لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-20 20:44
با سلام . اگر میزان آبی که وارد مخزن خواهد شد را اندازه گیری کنید یا با چشم مشاهده کنید 0 در ساعت حدود 5 و ، در حالت معمولی میزان این آب کم است و باریکه ای از آب وجود دارد ( البته این آب پوسته است و نباید به حالت قطره قطره در آید . اگر میزان خروجی آب کم باشد نشان از فیلتر ممبران خراب دارد و باید یک جدید را جایگزین آن کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زکی پور 1397-03-21 13:46
سلام دیروز یک فیلتر ممبران ابی رنگ فلیم تک 50گرفتم وخودم نصب کردم موقعی که شییاگ را از مخزن جدا می کنم ودر یک ظرف یک لیتری می گزارم حدود سیزده دقیقه طول می کشد تا پر شود .ممکن فیلتر را خوب جا نیینداخته باشم در ضمن باد مخزن را تنظیم کرده حالا کم تر مخزن پر می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-21 20:16
با سلام . در حالت معمول وقتی ممبران نو باشد 1 لیتر آب را باید در حدود 8 دقیقه تحویل دهد .میزانی که شما میفرمایید کمی پایین است و اگر ممبران را اشتباه جا انداخته باشید این عدد بیشتر خواهد شد نه کمتر
چند نکته
1- فشار پمپ چند است ؟ فشار باید حداقل 50 باشد
2- از ممبرانهای فیلمتک استفاده نکنید چون اکثرا تقلبی هستند
3- سختی خروجی از ممبران چند است ؟
بله ، وقتی مخزن به درستی تنظیم شود ، میزان فضای ذخیره سازی آن کی کاهش میابد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# زکی پور 1397-03-21 21:04
سلام فشار پمپ را تست نکردم چون ابزار تست کردن ندارم اما سختی اب را بردم بیرون تست کردم گفت 150 می باشد برای تست فشار پمپ چکار باید کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-22 21:04
با سلام
احتمالا ممبران نامرغوب است و مشکل از آن است
لوله ورودی به ممبران را باز کنید و سعی کنید انگشت خود را روی لوله آب قرار دهید و جلوی خروج آب را بگیرید . اگر توانستید ، فشار پمپ کم است و باید تقویت گردد .
همچنین چند روز دیگر حتما مجددا آب را برای تست ببرید و نتیجه را ارسال کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ادریسی 1397-03-25 09:32
با سلام من فیلتر های ۱۲۳رو عوض کردم اما الان دستگاه روی فشار ۴ بار خاموش میشه و وقتی هم فشار به نیم بار میرسه دوباره روشن میشه و دوباره وقتی به ۴ بار میرسه خاموش میشه و این وضعیت همینطور مرتب تکرار میشه به نظرتون چکار باید بکنم متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-25 21:32
با سلام. شیر تنظیم دستگاه بسته هست ؟ اگر نیست آنرا ببندید و نتیجه را اعلام فرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1397-03-26 08:09
با سلام من فیلتر شماره یک رو در آوردم بعد بستم اما دیدم که کامل پرنشده و کمی آنرا شل کردم تا هوای داخل آن خالی شد و پر آن شد اما الان دستگاه یکسره ابرو داخل فاضلاب میریزد و فک کنم پمپ دستگاه نیز یکسره کار میکند و آب رو تصویه می کند و اصلا خاموش نمی شود . ممنون میشم راهنمایی کنید.درضمن من دستگاه رو سه ماه است که خریده ام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-26 20:41
با سلام . اولا که نیاز به هواگیری نیست .
شیر مخزن را ببندید و شیر روی سینک را باز کنید . آیا آبی از آن خارج میشود ؟ آیا در حالتی که مخزن بسته است باز هم پمپ خاموش نمی شود ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرهاد 1397-03-26 14:32
با سلام. ایا گیج فشار مخزن را نشان میده یا مربوط به فشار مخرن نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-26 20:44
با سلام. خیر فشار مخزن را نشان نمیدهد بلکه فشار آب ناشی از پمپ برای عبور آب از فیلتر ممبران را نشان میدهد . مطلب آموزش در مورد گیج در سایت موجود است که بهتر است مطالعه فرمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمدرضا 1397-03-28 18:33
سلام میشه توضیح بدین نحوه تست دیافگرام چگونه است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-03-28 19:57
با سلام . روش خاصی ندارد . وقتی مخزن پر از آب است ، قسمت ورود هوا را فشار دهید و مطمئن شوید که آب خارج نمیشود . در این حالت دیافراگم سالم هست و فقط باید میزان فشار هوای داخل آن تنظیم شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید 1397-04-01 23:03
سلام دستگاه تصفیه اب ما ه بعد از پر شدن یه لیوان شروع میکنه به افت فشار طبق راهنمایی های شما قسمت ورود هوا را فشار دادم ولی نه اب اومد بیرون نه هوا میخواستم بدونم معنیش چیه ؟ فقط باید فشار رو تنظیم کنم یا مخزن باید تعویض بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-05 03:46
با سلام . مهم اینه که آب بیرون نیاد . شما شروع کنید به باد کردنش طبق آموزش ، همه چیز درست میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# جواد 1397-04-03 07:15
سلام ممنون از راهنماییهای با ارزشتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محسن شکوه 1397-04-05 04:17
سلام . بعد از تعویص هر شش فیلتر دستگاه تصفیه آب سیاه رنگ از خروجی روی سینک بیرون میاد و خروجی پساب شفافه علت چیست . دقیقا مراحل تعویض فیلتر ها رو انجام دادم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-11 12:42
با سلام . فیلتر مرحله 5 در ابتدا آب سیاه از خود بیرون میدهد . چند بار که مخزن پر شد آنرا خالی نمایید تا رفع شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Majid 1397-04-06 13:45
با درود بر شما و تشکر.
شما توصیفه کردین مخزن در فشار 6 تا 8 Psi تنظیم شود اما روی مخزن نوشته حد اکثر فشار 100 Psi ..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-08 19:59
با سلام . اون فشار آب ورودی به مخزن است که اگر از 100 بیشتر باشد ، مخزن خواهد ترکید اما فشار هوای شارژ باید حدود 6 الی 8 باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کمال 1397-04-10 20:40
با عرض سلام خروجی. آب دستگاه تصفیه کم بود به توصیه شما مخزن را باد کردم و فشار خوب شد ولی زمان پر شدن مخزن خیلی زیاد شده به در ضمن علامت روی آمپر دستگاه 25 می باشد وقتی که دستگاه روشن است شیر روی مخزن را می بندم دستگاه خاموش نمیشود.لطفا راهنمای کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کمال 1397-04-10 21:11
در ادامه مطلب قبل شما درجایی گفته بودید شیر میکس را ببندید من شیر را بستم ولی پمپ خاموش نشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-11 12:28
با سلام . مطابق با صحبت های شما ، پمپ آب دستگاه تصفیه آب شما ضعیف شده است و احتمالا باید قسمت کلگی آن را تعویض نمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احسان 1397-04-14 08:13
با سلام و عرض ادب
بعد از چند روزی که اب ورودی خونه ضعیف بود الان پمپ دستگاه آب تصفویه کار نمیکند.آیا پمپ سوخته است؟ چکار باید کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-14 18:28
با سلام . معمولا پمپ دستگاههای تصفیه آب نمی سزند مگر اینکه در شرایط بدی باشند . آب ورودی به دستگاه را چک کنید که حتما از فشار مناسبی برخوردار باشد . برق دستگاه را نیز چک کنید که حتما به دستگاه برسد .
میتوانید سوکتهای پمپ و اداپتور را باز کنید و مستقیم به یکدیگر وصل کنید . ببینید در این حالت پمپ روشن میشود یا نه
اگر مشکل برطرف نشد بهتر است بایک سرویسکار تماس بگیرید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1397-04-24 08:43
سلام دستگاه یکسره کار میکنه مشکل چیه قطع نمیشه دستگاه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-24 20:06
با سلام . معمولا اولین مورد به علت ضعیف بودن پمپ است . ممکن است سنسور فشار بالا خراب شده باشد . ممکن است مشکل از مخزن باشد و چند مورد دیگر
بهتر است از یک سرویسکار متخصص کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-04-26 18:15
با سلام
مخزن دستگاه کوچک هست و روی مخزن نوشته
5_7 psi
برای این حجم مخزن هم فشار باید بین ۸تا ۱۰باشه
چون آب خروجی کمی داره
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-29 10:33
با سلام .به نوشته روی آن عمل کنید و اگر در حدوده 8 الی 10 نیز تنظیم شود ، هیچ مشکلی نخواهید داشت .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رشید 1397-04-30 13:06
سلام
دوستان دستگاه تسویه منزل بنده پمپش یکسره کارمیکنه که دستم ازش میسوزه علتش چیه .ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-04-30 19:57
با سلام . ممکن است کلگی پمپ خراب شده باشد و فشار پمپ بسیار کم باشد ( فشار گیج چند است ؟ ). ممکن است سنسور فشار بالا خراب شده باشد . علتهای دیگری نیز ممکن است رخ داده باشد ولی فعلا شما این 2 مورد که اصلی هستند را چک نمایید و نتیجه را اعلام کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-05-04 09:57
با سلام
مخزن چه مقدار باید باد شود ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-05 17:31
با سلام . در متن ذکر شده است . حدود 8 الی 10 psi . روی منبع معمولا نوشته شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# صادق 1397-05-05 04:23
باسلام
دستگاه تصفیه رو 3 ماهه خریدم خیلی خوب کار میکنه فقط مشکل کوچیکی داره تا زمانی که مخزن خالی نشه پمپش کار نمیکنه اگر امکانش هست راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-05 17:21
با سلام . یا فشار هوای مخزن را کمی کاهش دهید و یا سنسور فشار بالای دستگاه نیاز به تعویض دارد . البته به نظر من این حالت بسیار خوب است و در مصرف بهینه آب بسیار نقش دارد چون میزان آب دورریز کم میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمید 1397-05-05 13:41
سلام دستگاه افت فشار داره منبع رو تست گرفتم ازش اب می امد به نظر شما دیاگفرام سوراخ شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-05 17:18
با سلام . اگر از قسمت ورود هوا آب خارج شود ، یعنی اینکه منبع خراب شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-05-08 13:19
با سلام...ما به تازگی تمام فیلتر های آب تصفیه کن رو تعویض کردیم و همینطور مخزنش رو...بعد از دو سه روز به صورت ناگهانی مخزن آب تصفیه کن که جدید و نو بود منفجر شد...جوری که کف کابینت رو تیکه تیکه کرد و خودش هم از وسط شکست و باز شد...نصاب میگفت توی 20 سال کار کردنش اولین باره همچین چیزی میبینه...از اونجایی که فشار ورودی آب تصفیه کن خیلی بالا نیست و گاز مخزن هم کاملا چک شده بود این اتفاق برای ما خیلی عجیب بود...شما اطلاعی در مورد این که چطور ممکنه اینطوری بشه ندارید؟ میخوام اگر که همچنان مشکل هست برطرفش کنم تا مخزن جدید دومی دوباره اینجور نشه...لازم به ذکره به مدت پمپ آب رو تعویض کردیم از اون به بعد هر از گاهی سیفون های سرویس های بهداشتی در صورتی که یه شیر باز میشه صداشون بلند میشه و یا گاهی آب تصفیه کن خود به خود صداش بلند میشه و به کار میوفته ولی در حد نیم دقیقه دوباره می ایسته...و یا اینکه اب گرم کن دیوری یهو خود به خود روشن میشه کار میوفته دوباره خاموش میشه..در غیر این هیچ علائم غیر طبیعی توی اب ساختمون نیست...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-08 22:05
با سلام . از سرویسکار بخواهید که یک گیج فشار روی آب خروجی از فیلتر ممبران نصب کند تا فشار آب خروجی را چک کنید و مظمین شوید که بیشتر از 50 psi نباشد . این اتفاق اغلب بخاطر این رخ میدهد که جنس مخزن خوب نیست و معمولا در مخزنهای tankmax بیشتر دیده میشود . سعی کنید که از مخزن tankpac استفاده کنید چون فشار قابل تحملش ، 2 برابر و بیشتر از مخزنهای معموای موجود در یازار است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# تانیش 1397-05-12 13:09
سلام شب دستگاه را از برق کشیدم تا صبح آب مخزن خالی شده چند بار امتحان کردم خالی شده علت چی میتونه باشه ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-12 19:43
با سلام . یکی از شیرهای یکطرفه در دستگاه خراب است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1397-05-13 14:37
سلام
اگه به علت کمبود جا توی کابینت مخزن رو حالت افقی بذاریم که مشکلی برای مخزن ایجاد نمیشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-13 19:55
با سلام . خیر مشکلی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-05-18 15:54
با سلام
ابتدا از شما بخاطر وقتی که میزارین و دلسوزانه
راهنمایی میکنین تشکر میکنم
من نتونستم فشار آب خروجی رو بیشتر کنم.
پس از برداشت تقریبا دو لیتر آب پمپ شروع بکار میکنه
و فشارش کمتر و ثابت میشه .میتونم با همین فشار
و بدون بستن شیر ۱۰ یا ۲۰ لیتر آب ازش برداشت کنم.
وبعد شیر و ببندم.شاید یک ساعت ونیم زمان ببره
فشاری به پمپ وارد نمیشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-19 16:13
با سلام . خواهش میکنم
مشکلی نداره و فشار زیادی به پمپ وارد نمیشه
اگر فشار آب خروجی کم هست ، یا فشار باد مخزن کم شده و نیاز به شارژ دارد و یا دیافراگم آن خراب شده است و نیاز به تعویض مخزن هست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# فرهاد 1397-05-21 23:03
سلام،آب تصفیه کن خانه یکسره کارمیکنداصلاقطع نمیشود،فشارخروجی کمی کم شده امامشکلی درکیفیت آب نیست لطفابرای حل این مشکل مراراهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-22 19:15
با سلام
احتمالا فشار باد مخزن تنظیم نیست . آنرا روی 8 PSI تنظیم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1397-05-22 07:36
سلام
ممنون از راهنمایی ها ی بی نظیر شما
دستگاه تصفیه من مارک آرتک هست وقتی برق دستگاه را قطع می کنم از خروجی اب فاضل اب و شیر ورودی به مخزن همچنان اب خارج می شود لطفا راهنمایی کنید مشکل از چیست ؟
یک دنیا سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-22 19:17
با سلام . این مشکل میتواند ناشی از خرابی چهارراهی و یا شیر برقی دستگاه تصفیه آب باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نوری 1397-05-23 03:17
با سلام و عرض ادب
مخزن دستگاه تصفیه آب و ممبرانش رو تازه تعویض کردم.مشکلی که نیاز به راهنمایی شما داره اینه که،به محض باز کردن شیر خروجی آب ،پمپ دستگاه روشن میشه،حتی اگر برداشت آب یه استکان باشه.لطفا پیشنهادتون رو برای رفع این مشکل بهم بگید.مممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-24 20:10
با سلام . احتمالا اگر باد مخزن تنظیم شود این حالت کمتر پدید آید . روشن و خاموش شدن بستگی به سنسور ( های پرشر HP ) دارد که اگر این سنسور بخوبی تنظیم شده باشد ( بازه بالا و پایین ) این حالت کمتر دیده خواهد شد . رفع این حالت کمی سخت است و معمولا ارزش پیگیری و وقت گذاشتن را ندارذ .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1397-05-28 21:45
سلام. از توضیحات جامع مانع، بی منت و درجه یک شما ممنون. اجر شما با حضرت زهرا سلام الله علیها انشاالله.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اویسی 1397-05-30 08:09
سلام
مخزن دستگاه تصفیه آب منزلمون tank pac مدلtp_19p هست.فشار مخزن روش 7psi نوشته شده.حجم آبی که تحویل میده 4.4 لیتر هست.این مقدار آب طبیعیه یا کمه؟باید باد پمپ رو خالی کنم یا همینجوری باشه مشکلی پیش نمیاد؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-05-31 19:59
با سلام
وقتی که مخزن پر شد و دستگاه خاموش شد ، دستگاه را از برق بکشید و با باز کردن شیر ، آب مخزن را خارج کنید . وقتی که جریان آب قطع شد مخزن را تکان دهید . اگراحساس کردید که هنوز آب درون مخزن باقی مانده ( مخزن سنگین است و با تکان دادن مشخص است ) مخزن باید باد شود که آموزش آن درون سایت است . اگر مخزن کاملا خالی شده بود ، پیشنهاد میدهم در صورتی که به آن حساس نیستید ، این مساله را پیگیری نکنید و با خیال آسوده از آن استفاده نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-06-13 17:46
سلام. لطفا کمک کنید خسته شدم از دست دستگاه. بعد از تعویض فیلترها دستگاه یکسره کار میکنه و قط نمیکنه. و فشار گیج هم پایین اومده و روی ۴۵ کار میکرد. در این حالت وقتی یکبار سریع شیر برداشت رو بازوبسته میکنم قط میشه. ولی بازم خودش روشن میشه یکسره کار میکنه. تعمیرکار اومد کله پمپ رو عوض کرد فشار دستگاه خوب شد و قط هم میکنه.ولی حالا وقتی یک ذره اب برمیدارم دستگاه سریع روشن میشه مشکل از چیه؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-06-16 08:33
با سلام . دستگاه شما الان خوب شده و مشکلی ندارد . پیشنهاد میکنم سنسور HP را تست و در صورت لزوم تعویض و باد مخزن را نیز تنظیم نمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# نظر علی قاسم پور 1397-06-14 19:06
با سلام ممنون از شما با راهنمایی شما مشکلم حل شد خدا خیرتان دهد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# منصور 1397-06-15 10:23
ممنون از راهنمایی شما. عالی بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# برهان 1397-06-18 17:51
سلام اینجا فشار اب ما کمه و موتور داریم روی کل لوله کشی منزل دستگله تصفیه بدون روشن بودن موتور فشارسنج روی 40 هست با روشن شدن موتور نهایت میره روی 65 ایا هر دو حالت مطلوبه یا بدون موتور کمه و کم بودن بخاطر کلگی پمپ نیست؟ ایا باموتور اب نباید از 65 بالاترم بره ...ممنون از راهنمایی های خوبتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-06-18 19:21
با سلام .
فشارها مطلوب نیست ولی کافی میباشد . یکی از عومل کلگی میباشد و عوامل دیگری نیز دخیل هستند که حتما یک تکنیسین باید آنها را تست کند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# برهان 1397-06-19 17:19
ممنون کلگی را عوض کردم سرعت با خود دستگاه رفت روی 110 فقط یه چیز داخل کلگی چیز بخصوصی خراب نشده لاکهای داخلش گیر میاد عوض کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-06-20 21:03
کمیاب هستند ولی گیر میاد
به نظر من خودتون رو درگیرش نکنید
احتمال تعمیر کردنش کم هست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# برهان 1397-06-21 10:05
ممنون ای ول دارید دمتون هم گرم که خودتون را درگیر سوالات هموطناتون میکنید...مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-06-21 19:16
خواهش میکنم ، خوشحالم که میتونم کمک کوچکی به دوستان کنم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-06-21 20:20
سلام گیج فشار دستگاه یه روزه پایین اومده و مخزن اب پر نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-06-23 08:29
با سلام
دستگاه شما روشن میشود ؟ پمپ کار میکند؟
احتمالا دستگاه روشن نمیشود . آب ورودی و برق دستگاه را چک کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1397-06-23 18:11
سلام.دستگاه تصفیه بعد از اینکه مخزن پر می شود و موتور خاموش می شود باز هم از لوله فاصلاب آب خارج می شود.برق دستگاه را قطع می کنم اگر شیر مخزن باز باشد.تمام آب تصفیه شده مخزن به مرور از طریق لوله فاضلاب تخلیه می شودلطفا راهنمایی فرمائید مشکل از چه قطعه ای است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-06-24 21:39
با سلام
در دستگاه 2 عدد شیر یکطرفه وجود دارد که احتمالا یکی از آنها خراب است
1-یکی از آنها که احتمال آن بیشتر است ، در اتصال زانویی از فیلتر ممبران است . خروجی آب تصفیه شده از هوزینگ ممبران که یک اتصال زانویی شکل است
2-یکی دیگر از شیر های یکطرفه درون شیر میکس قرار دارد .
یکی از 2 مورد بالا خراب است و اجازه عبور آب را در جهت معکوس میدهد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهناز 1397-07-03 07:33
وقت بخیر .
شیر تخلیه باز مونده و تمام آب تخلیه شده . الان دستگاه خاموشه و صدایی از پمپ نمیاد , دستگاه دوباره شروع به کار نمیکند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# تقی 1397-07-04 19:12
با سلام و احترام.یه روزه فیلترهای 1و ۲ و ۳ و ممبران رو عوض کردم.دستگاه دقیق داره کار میکنه و فشار اب تصفیه شده و سوییچ های فشار بالاو فشار پایین کاملا درسته.فقط گیج فشار دذ حالت روشن روی صفر مونده و جابجا نمیشه.فقط همین و دستگاه مشکل دبگه ای نداره.به نظر شما مسکل از کجاست که گیج فشار رو صفر میمونه و حرکت نمیکنه؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-04 21:06
با سلام
احتمالا گیج خراب شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مارکو 1397-07-05 09:42
با سلام و‌خسته نباشید
من خودم ممبران و ۲ تا فیلتر دیگه رو هم عوض کردم ولی الان دستگاه موقع بکار افتادن پمپ شروع به صدا کردن میکنه مثل صدای سوت کتری در حال جوش مدتی هم استفاده کردم ولی رفع نشده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-06 12:41
با سلام
در حالی که دستگاه در حال کار است و صدای سوت شنیده میشود ، لوله خروجی فاضلاب دستگاه که به سیفون فاضلاب وصل است را برای 5 ثانیه مسدود کنید ( خم کنید تا آب از آن عبور نکند ) .اگر صدا قطع شد همه چیز دستگاه طبیعی است و وجود این صدا هیچ مشکلی ندارد و در تمام دستگاهها وجود دارد . بیشتر از 5 ثانیه مسیر این لوله قطع نباشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-07-06 13:12
با سلام
فیلترهای ۱ و ۲ و ۳ و ۴ یعنی ممبران را عوض کردم مزه آب تغییری نکرد و شور است سرعت پر شدن مخزن هم خیلی کم شده و اصلا پر نمیشه و پمپ هم خاموش نمیشه باد مخزن هم تنظیم کردم چون بادش کامل رفته بود احتمال داره ممبران خوب نباشه(اینجا آب یه کمی شوره در اهواز)دفعات قبلی که ممبران عوض می کردم مزه آب شیرین میشد و حدود نیم ساعت بعد پمپ خاموش میشد و مخزن کامل پر میشد
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-07-07 11:56
ببخشید در ادامه توضیح پست قبلی باید عرض کنم که یادم رفت بگم که قبل از تعویض ممبران هم مشکل خاموش نشدن پمپ و دیر پر شدن مخزن وجود داشت که احتمالا لازمه که کلگی پمپ عوض بشه ولی سوال من اینه که ممکنه فشار کم پمپ باعث شور بودن آب خروجی ممبران باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-07 16:09
با سلام
تمام مشکلات دستگاه شما ( خاموش نشدن ، دیر پر شدن مخزن ) به علت فشار پایین پمپ میباشد که میتواند ناشی از ضعیف بودن کلگی ، ضعیف بودن ترانس ، ضعیف بودن موتور ، ضعیف بودن فشار آب ورودی و ... باشد و حتما باید رفع شود
شوری آب در 95% مواقع به کیفیت فیلتر ممبران است ولی حتما باید در ابتدا پمپ درست شود و فشار مطلوب مهیا شود و سپس در مورد شوری آب صحبت کنیم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-07-08 19:57
سلام من همیشه فیلترهای۱۲۳رو هر شیش ماه عوض میکردم. ایندفعه فراموش کردم و بعد از ۱۰ماه عوض کردم.
فیلتر یک که کاملا قهوه ای شده بود. فیلتر۳هم آب داخلش کاملا سیاه شده بود. الان پمپ هم خاموش نمیشه. والف هوا را هم فشار دادم. هوا خارج شد. لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-09 16:04
با سلام
به احتمال زیاد فیلتر ممبرین شما ( شماره 4 - فیلتر بزرگ در بالا ) خراب شده است و نیاز به تعویض دارد . با این وضع دستگاه را خاموش کنید قبل از اینکه پمپ معیوب شود . همچنین در زمان تعویض فیلترهای 123 ، آب سیاه فیلتر 2 را کاملا یگیرید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سامان 1397-07-09 18:50
به نقل از کارشناس فروش - صبوری:
با سلام
به احتمال زیاد فیلتر ممبرین شما ( شماره 4 - فیلتر بزرگ در بالا ) خراب شده است و نیاز به تعویض دارد . با این وضع دستگاه را خاموش کنید قبل از اینکه پمپ معیوب شود . همچنین در زمان تعویض فیلترهای 123 ، آب سیاه فیلتر 2 را کاملا یگیرید .

برا تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# MHD99 1397-07-10 21:02
سلام
دستگاه ما این مشکل رو داره که یه سره کار میکنه درصورتی که اوایل به طور اتوماتیک وقتی مخزنو پر میکردش خاموش میشد ولی الان نه و همینطور فشار اب خروجی از مخزن هم یکم کم شده ولی خود مخزن خیلی سنگینه بنظرتون مشکل از کجاست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-13 20:57
با سلام
یا فشار هوای مخزن کم شده و تنظیم نیست
یا فیلتر ممبران دستگاه خراب شده است و تولید آب ندارد
یا فشار پمپ کم شده
و ...
موارد بالا را چک کنید . در سایت آموزش همه آنها وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-07-11 01:33
سلام، بعد از خراب شدن توپی شیر روی سینک و تعویض کردن اون فشار آب ما بشدت افت کرد، اول شک کردم از شیر باشه یدونه توپی جدید گرفتم ولی فایده ای نداشت، بعد سوزن رو مخزن رو تست کردم هوا خارج نشد به روش شما مجددا فشار مخزن رو تنظیم کردم با تلمبه، الان با فشار دادن سوزن مخرن هوا ازش خارج میشه ولی فشار آب خروجی کم هست و تغییری نکرده، البته دستگاه قدیمی هست و ۱۰ سالی میشه که کار کرده و یکبار برای سرویس پمپ به نمایندگی رفته، میشه راهنمایی کنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-13 21:06
با سلام
لوله مخزن را از آن جدا کنید و مطمئن شوید فشار خروجی از مخزن مطلوب است .
اگر فشار مخزن مناسب بود احتمالا یا شیلنگ در جایی تا خورده یا اتصالات فیلترهای بالایی نیاز به بازرسی دارند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# خلیل قربانیان 1397-07-12 07:05
دستگاه تصفیه آب ما از اولش هم فشار آب خروجی بالایی نداشت و هنوز هم نداره که زنگ زدم گارانتی اومد و کمی باد زد و ۵۰ گرفت و رفت بدون اینکه مشکل رو حل کرده باشه البته من با دستگاههای دیگه مقایسه کردم که می گم کمه، بعضی هاشون تا ۳ برابر دستگاه ما فشار دارن در ضمن دستگاه رو ۱۵ ماهه که تهیه کردم و مخزنش کوچیک تره
آیا این مشکل طبیعیه یا باید کاری بکنم تا فشار زیاد بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-13 20:50
با سلام
اگر یک نفر به صورت آزاد تشریف می آورد و مخزن شمارا نیز باد میکرد هزینه آن اینقدر نمی شد که به اسم گارانتی انجام داده اند .
لوله متصل به مخزن را جدا کنید و شیر مخزن را باز کنید و ببینید که فشار آب در آن نقطه نیز کم است ؟
اگر فشار آب مخزن ایده آل بود این افت فشار احتمالا از فیلترهای مرحله 5 یا 6 میباشد که با تعویض آنها مشکل شما برطرف میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسن 1397-07-12 22:23
با سلام فشار روی گیج دستگاه تا چند میتونه بالا بره؟؟ آیا فشار روی ۱۰۰ psi خطر نداره،؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-13 20:43
با سلام
100 عالیه و هیچ مشکلی ندارد و اتفاقا ایده ال است . تا 125 یا 150 مشکلی ندارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کیوان 1397-07-15 12:55
باسلام
فشار آب تصفیه آب کم شده بود هر کاری کردم باد به داخل مخزن نرفت .آپاراتی هم رفتم فایده نداشت ،علتش رو می خواستم بدونم متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-17 20:41
با سلام
گاهی اوقات وقتی مدت زمان زیادی مخزن در حالت کم بادی باشد ، دیافراگم به کف مخزن میچسبد و دیگر قابل باد شدن نیست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Reza 1397-07-17 19:57
با سلام
دستگاه کار میکند ولی تانک پر نمیشود. شلنگ وردی مخزن باز کردم ابی نمی امد. ولی از خروجی فاصلاب اب خارج میشد.
مشکل از کجا می باشد؟؟؟
با تشکر
ضمنا مخزن اب را نیز چک کردم . مخزن کاملا سالم و فشار هوای داخلش مطلوب است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-17 21:06
با سلام . دستگاه شما محدود کننده جریان دارد؟ یک قطعه سفید استوانه ای رنگ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمود 1397-07-19 07:00
سلام من دسترسی به گیج ندارم و میخوام با تلمبه باد کنم
دوبار 15تایی تلمبه بزنم و پس از هر 15 بار بزارم آب مخزن خالی بشه کافیه؟

یا باید بیشتر تلمبه بزنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-20 16:32
با سلام
2 بار نه . شما 15 بار تلمبه بزنید و بعدش بزارید آب خالی بشه و دوباره همین کارهارو تکرار کنید تا زمانی که کاملا خالی بشه. دقیقا طبق آموزش عمل کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیرفرشیدمسلمی 1397-07-20 14:27
سلام ایامیتونم برای تشخیص ضعیف کارکردن پمپ ویاکلگی پمپ دستگاهایی که گیج فشار ندارن خودمیک گیج درست کنم تافشار راکنتل کنم منظورم یک گیج کهسریک لوله بسته شودانرا کجابایدوصل کنم که نشان بدهد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-20 17:21
با سلام
یک راه خیلی ساده این هست که شما لوله ورودی به ممبران را باز کنید و در حالی که دستگاه شروع به کار میکند ، با انگشت شصت خود عبور آب را مسدود کنید . اگر توانستید یعنی اینکه فشار پمپ مطلوب نیست .
بله روش شما نیز قابل پیاده سازی میباشد و شما باید یک 3 راهه تهیه کنید . سه راهه باید قبل از ورودی ممبران نصب شود و به گیج فشار یکی از انشعابهای آن وصل شود . درواقع یک انشعاب از آب ورودی به ممبران به گیج فشار میرود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیرفرشیدمسلمی 1397-07-20 14:33
سلام تانک اب دستگاه ازجای سوزنش اب نمی دهدوباد هم داخلش نمیرود سوزن رابازکردم وباداخل کردن یک میله باریک متوجه شدم لاسیتک داخل اجازه ورود نمی دهد چر وباید چه کرد ایالاستیک بارسوبات نچسبیده ومیتوان مواد رسوب گیر راازجای سوزن وارد کنم تاچسبندگی رفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-20 16:10
با سلام
معمولا اگر مدت زمان زیادی تانک بدون باد باشد به خاطر فشار آب لاستیک به کف مخزن می چسبد و این حالت پیش می آید . شما با خلاقیت خودتون هر کاری میتونید انجام بدید تا این عیب رفع شود و روش مشخصی ندارد . اگر موفق شدید اینجا اعلام کنید تا بقیه هم از راهکار شما استفاده کنند . فکر نمی کنم روش تزریق مواد رسوب گیر عملی باشد . باید با یک چیزی شبیه به میله لاستیک را با بالا فشار دهید تا جدا شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امید 1397-07-21 12:21
سلام. ممنون از مطالب مفیدتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مجيد 1397-07-25 10:19
با سلام
ميخواستم دليل تركيدن منيع اب تسويه رو بپرسم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-26 15:22
با سلام
کیفیت پایین مخزن دستگاه تصفیه آب دلیل ترکیدن مخزن هست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مينا 1397-07-25 11:30
سلام
بعد از تعويض فيلترها فشار اب كم شد
بعد از بادزدن هم تغييري نكرد
بعد از دو روز خود به خود مخزن تركيد و خراب شد
يه مخرن نو خريديم و وصل كرديم بعد از گذشت چند ساعت دوباره منفجر شد و به دونيم تقسيم شد
علت چيست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-07-26 15:27
با سلام
من فکر میکنم شما در هنگام نصب فیلتر ها دچار اشتباه شدید و لوله کشی دستگاه اشتباه میباشد و باعث ایجاد فشار بالا به درون مخزن میشود که مخزن را می ترکاند . یک سنسور فشار در دستگاه قرار دارد ولی حتما از مدار خارج شده است . حتی به یک فرد متخصص نشان دهید تا بتواند بررسی کند و دستگاه را رفع عیب کند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امیر 1397-08-01 06:15
سلام وقت بخیر
میشه فیلتر پنجم و ششم رو حذف کرد و همچنین مخزن رو حذف کرد؟؟ آشپزخونه خیلی کوچیکه اصلا جا نداره هیچ کاریشم نمیشه کرد!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-01 21:26
با سلام . بله میشود فقط فشار آب خروجی بسیار کم میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمید 1397-08-02 13:01
باسلام. پمپ مدت زمان زیاد کارمیکند ولی مخزن کامل آبگیری نمیشه ،جهت امتحان شیر مخزن رو بستم ،پمپ خاموش شد ، علت کارکردن بیش ازحد معمول پمپ چی میتونه باشه ؟ با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-02 17:14
با سلام
به احتمال زیاد فشار هوای مخزن شما کم شده است و نیاز به شارژ مجدد دارد . آموزش بالا را کامل مطالعه کنید تا مشکل شما برطرف شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1397-08-02 16:51
بادرود به شما و تشکر از مطالب مفیدتون

آیا والف منبع قابل تعویضه ؟ اگر بله ، خودم میتوانم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-02 17:05
یا سلام
به والف ضربه بزنید تا به داخل مخزن برود و سپس والف جدید بجای آن قرار دهید
خودتان میتوانید این کار را انجام دهید
احتمال موفقیت در تعویض والف معمولا کم است ولی شانس خود را آزمایش کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین شعبانزاده‌.بابل 1397-08-02 19:33
باسلام..استادکار تمام فیلترهای دستگاه تا ممبران واون کپسول که اسمشو نمیدونم‌ رو همه چیز رو عوض کرده اما به محض تعویض تا به امروز که یکهفته میگذره دستگاه خیلی طول میکشه خاموش کنه و همچنان درحال تیک تیک و کار هست ..استادکار اومد دوباره اماحل نشد ..لطفا راهنمایی کنید ..سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-04 15:30
با سلام
اگر تیک تیک میکند و موتور خاموش و روشن میشود ، احتمالا به علت فشار کم آب ورودی است . بررسی کنید که شیر آب ورودی باز باشد و یا لوله کیپ نشده باشد و یا خم نشده باشد .
اگر دستگاه خیلی طول میکشد تا خاموش شود ، احتمالا ممبران خراب شده و یا اتصال خروجی آن کمی کیپ شده و یا اون کپسول اشتباه هست و عدد روی آن باید 300 باشد
فشار گیج روی دستگاه چند است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1397-08-03 14:15
بادرود به شما وسپاس از پاسختون

من والف رو به داخل منبع فشار میدم ولی نه آب از آن خارج میشه و نه هوا . در حال حاضر تنها به اندازه ی دو یا سه لیوان آب از منبع خارج میشه در حالی که منبع پر میباشد . عیب از کجا میتونه باشه و چاره ی آن چیست ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-04 15:25
با سلام
احتمالا تیوپ به کف مخزن از داخل چسبیده است و هیچ بادی هم ندارد . به یک پنچرگیری اتومبیل بروید و از آنها کمک بگیرید . اگر موفق نشدید به والف با چکش ضربه بزنید تا والف درون مخزن فرو رود و سپس یک والف جدید جایگزین آن کنید . احتمال دارد که مخزن درست شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اکبر 1397-08-07 20:30
سلام.هر شش فیلتر دستگاه را عوض کردم.الآن فقط وقتی شیر سینگ راباز میکنم پمپ کار میکنه و وقتی شیر را میبندم پمپ خاموش میشه.آب ورودی منیع هم خیلی کمه.ممنون اگه راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-07 22:28
با سلام
طبق آموزش بالا ، ابتدا مخزن را چک کنید . احتملا مخزن خراب شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1397-08-08 05:23
دستگاه روتازه خریدم ولی ابی که خروجی ازدستگاه میاد وقتی چایی دم میکنم کدرمیشود اما بااب اشامیدنی کدرنمیشودچرا؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-08 19:32
با سلام
خیر نباید کدر شود و حتی بسیار شفاف تر از آب لوله کشی باید شود
احتمالا یا دستگاه تنظیم نیست و یا عیبی دارد که حتما باید توسط یک تکنیسین چک و کنترل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# جاوید اکبری 1397-08-09 10:41
سلام فشار آب دستگاه من کم شده مخزن اوردم بیرون باد بزنم از محل وارف که میخوای باد بزنی آب میاد دلیلش چیه ؟لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-09 18:15
با سلام
مخزن شما خراب شده و باید تعویض شود . مطالب بالا را مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# هادی 1397-08-09 19:30
سلام من به تازگی دستگاه خریدم وقتی شیروباز میکنم به اندازه ۲لیوان بافشار میاد بعد کم فشار میشه وقتی دقت کردم دیدم فقط به اندازه ۲لیوان آب تو مخزن جمع میشه مشکل از چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-10 20:09
با سلام
یا مخزن بیش از حد مجاز باد شده است و یا لاستیک داخلی به سقف مخزن چسبیده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1397-08-14 10:52
سلام و خسته نباشید.دستگاه بنده سافت واتر هست و بعد از دو سال ممبران را عوض کردم الان مشکلی که دارم این که منبع رو قبلا حدود پنجاه دقیقه ای پر میکرد ولی الان منبع خالی رو در عرض دوازده دقیقه پر میکنه و کمی غیر طبیعیه.علت چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-14 22:09
با سلام
شما باید TDS آب خروجی رو چک کنید و اعلام کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کاظمی 1397-08-15 22:32
سلام. دستگاه رابادکردیم. مشکل خروجی اب حل شد. اما الان وقتی یک پارچ پرمیکنیم. گاهی تاچندساعت دسنگاه روشنه. نگرانم بسوزه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-17 15:54
با سلام
ابتدای میزان تولید فیلتر ممبران را چک کنید که طبیعی باشد . شاید میزان تولید آن کم شده باشد
اگر میزان تولید مناسب بود , احتمال دارد که فشار باد مخزن مناسب نباشد و بهتر است کمی بیشتر باد شود . چک کنید که فشار باد مخزن حدود 8 psi باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# میثم 1397-08-18 15:59
[quote name="ادریسسلام یه دستگاه ۶مرحله ای دارم،چند وقته که بعد برداشت حدود ۳لیتر آب،دستگاه حدود دو،سه ساعتی کار میکنه تا خاموش بشه،از تعمیر کار پرسیدم گفت یا از گلگیه یا از ممبران،چطور میشه فهمید مشکل از کدوم یکی از این قطعاته؟ با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-18 17:52
با سلام
اگر دستگاه گیج فشار ( عقربه ) دارد ، در زمان روشن بودن به آن نگاهی بیندازید ، اگر فشار بیشتر از 50 بود ، پمپ و کلگی مشکلی ندارد . اگر گیج ندارد تعمیرکار باید یک گیج به طور دستی روی آن قرار دهد و فشار را تست کند . به طور تخمینی خودتان لوله ورودی به ممبران را باز کنید تا فشار آنرا تست کنیم . با انگشت 60 خود سعی کنید جلوی فشار آب را بگیرید . اگر نتوانستید ، پس فشار پمپ مناسب است و ممبران خراب است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حامد 1397-08-19 10:19
لطفا اموزشی در مورد شیرهای یکطرفه دستگاه بفرمایید و از کجا تشخیص بدیم که موقع تخلیه شدن خود به خود اب به فاضلاب کدام شیر یک طرفه خراب شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-19 20:04
با سلام
چشم، به زودی آماده میکنیم و در سایت قرار میدیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-08-20 14:35
با سلام واحترام
ممنون بابت مطالب مفید و توضیحات و آموزشهای صادقانتون
مشکل دستگاه ما اینه که بعداز اینکه پمپ خاموش و منبع پرمیشه با برداشتن مثلا دو،سه لیوان آب پمپ روشن نمیشه ولی آب از لوله فاضلاب خارج میشه. شیر یکطرفه لوله فاضلاب رو هم تعویض کردم ولی همچنان مشکل برقراره. بعداز برداشت حدود یکی دو پارچ آب دوباره روشن میشه . تا مخزن پر شه. بعضی مواقع هم با قطع شدن کار پمپ همون صدای خروج آب از شلنگ فاضلاب بگوش میرسه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-20 21:16
با سلام
احتمالا دستگاه شما دارای چهار راهی است و شیر برقی ندارد
درست است؟
اگر اینطور است یک شیر برقی تهیه کنید و بجای چهار راهی در سیستم قرار دهید . آموزش آن در سایت وجود دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-08-24 18:44
به نقل از کارشناس فروش - صبوری:
با سلام . یکی از شیرهای یکطرفه در دستگاه خراب است

با عرض سلام ، کدام شیر یکطرفه معمولا خراب میشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-24 19:26
با سلام
2 شیر یکطرفه در دستگاه وجود دارد
یکی در مسیر شیر میکس است که اغلب اوقات با شیر میکس ادغام شده است
دیگری در اتصال زانویی از فیلتر ممبران است . خروجی آب تصفیه شده از هوزیتگ فیلتر ممبران که به سمت یک سنسور سوئیچ فشار بالا میرود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ابراهیم 1397-08-25 07:36
سلام.
حدود یک ماهی هست دستگاه ۶مرحله ایی گرفتم
وقتی از شیر برداشت مصرف میکنم تا یه جایی که استفاده
میشود پمپ شروع به کارمیکند. به محض بستن شیربرداشت
پمپ خاموش میشود!
ولی شیر برداشت بیشتر باز بزارم بعد میبندم پمپ خاموش
نمیشود(( قبلا این مشکل نداشت ))
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-08-25 12:41
با سلام
سنسور فشار بالا وظیفه خاموش و روشن کردن دستگاه شمارا به عهده دارد . طبق توضیحات شما سنسور فشار بالا خراب نشده است ولی عملکرد بهینه ندارد . به همین حالت از دستگاه استفاده کنید و مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر حساس هستید میتوانید این سنسور را تعویض کنید . نا گفته نماند اغلب سنسورهای موجود در بازار کیفیت بالایی ندارند و ممکن است همین حالت باز هم وجود داشته باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1397-08-26 14:18
با سلام خدمت کارشناسان عزیز و تشکر میکنم بخاطر جوابهای که به سوالات مردم میدهید،خواستم بدونم وقتی مخزن کامل خالی باشه و پمپ را روشن کنیم ،بعد از گذشت چه زمانی باید مخزن پر بشه و پمپ خاموش بشه،،،تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-26 22:21
با سلام
در حالت نرمال حدود ۴۰ دقیقه و در حالت ضعیف حدود ۹۰ دقیقه
اگر بیشتر از این زمان طول کشید, یا ممبران خراب شده است و یا عملکرد دستگاه خوب نییست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# تورج 1397-08-26 22:33
سلام خدمت کارشناس محترم. فامیلیتون برازنده رفتارتون هست.
موقع تعویض فیلتر ۱۲۳ شیر بالای مخزن رو نبستم. الان فشار کم شده ایا دلیلش این میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-27 20:57
با سلام ، ممنونم
خیر , ربطی ندارد
شاید شیر آن کامل باز نشده است و یا لوله هارا چک کنید که دچار خم شدگی نشده باشد
گیج فشار چه عددی را نشان میدهد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مسعود 1397-08-27 15:03
با سلام و وقت بخیر بنده حدود دو سال است که از تصفیه آب کیسی مانند استفاده میکنم به دلیل جمع و جور بودنش ولی چند وقت بود فشار آب خیلی ضعیف شد بعد از بررسی کارشناس پارگی تیوپ داخل مخزن رو گفت و گفت چون جای کمی دارید من مخزن رو حذف میکنم و یکسره کرد دستگاهو اما با اینکه تمام فیلتر هارو هم تعویض کرد فشار آب خیلی بیشتر از حالتی شده که مخزن در روز های اول کار میکرد و بددن وقفه با فشار زیاد آب تصفیه تحویل میده میخواستم راهنمایی بکنید که این مشکلی دارد یا خیر ممنونم از پاسخگوییتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-27 21:41
با سلام
مخزن بی جهت روی دستگاه قرار داده نمیشود ، چون مقدار تولید آب دستگاه تصفیه آب بسیار کم است ، ما مجبوریم مخزن قرار دهیم تا آبها در آن جمع شوند و به مصرف کننده سریعا تحویل داده شود . از سرویسکار بپرسید که ظرفیت فیلتر ممبران چقدر است؟ آیا فیلتر ۵۰ گالنی هست؟
از او بخواهید که سختی آب خروجی را چک کند و به شما نشان دهد، اگر سختی پایین بود مشکلی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1397-08-27 20:02
با سلام و خسته نباشید
من یه تصفیه آب خانگی هفت فیلتره نصب کردم . تمام موارد نصب دقیق و درست انجام شد ولی پس از کارکردن و پرشدن مخزن فشتر خروجی آب کم بود مجددا همه موترد نصب را چک کردم درست و بی عیب بود مخزن را هم باز کردم بخوبی و با فشار تخلیه میشد متوجه شدم که در فیلترهای ششم و هفتم افت فشار شدید داره لطفا در سورت امکان مرا برای رفع عیب راهنمایی کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-08-27 21:57
با سلام
ابتدا اتصالات آنها را چک کنید که زیادی بسته نشده باشد ، گاهی اوقات اتصالات بیشتر از حد نیاز پیچ می شوند و جلوی جریان آب را می گیرند
فیلتر‌های ۶و۷ را باز کنید و در جهت معکوس روی دستگاه را ببندید و اجازه دهید جریان آب از آن عبور کند . احتمالا فشار بالاتر میرود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کاظمی 1397-09-04 20:32
سلام
با تشکر از مطال خوبتون
سوال بنده اینه که اگه دیافراگم مخزن پاره بشه راهی برای تعمیر داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش _صبوری 1397-09-04 22:42
با سلام
در متن توضیح دادیم که هیچ راه تعمیری برای آنها وجود ندارد و باید مخزن دیگری تهیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1397-09-09 15:35
سلام وقتی شیر مخزن رو باز میکنم و به طور کامل آب مخزن رو خالی میکنم به اندازه یک لیوان آب ته مخزن باقی میمونه وقتی مخزن رو کج میکنم خارج میشه ولی زمانی که مخزن ایستاده است اون مقدار تقریبا یک لیوان خالی نمیشه به نظر شما نیاز به باد کردن مخزن داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-09-09 21:05
با سلام
در حالت نرمال تمام آب مخزن باید در حالت ایستاده و با فشار کافی تخلیه شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# روزبهانی 1397-09-12 18:33
سلام استادگرامی
ما ۳ ماه پیش تصفیه کننده ی خانگی آلتراتک ۶ مرحله ای تهیه کردیم.
طبق توصیه نصاب،چندروز پیش فیلتر مرحله اول رت تعویض کردم.
شیر ورودی را بستم ولی شیر منبع یادم رفت ببندم.
کارایی دستگاه خیلی کم شده.
تقریبا نصف قبل از منبع برداشت می کنیم.
فشار ورودی هم خیلی خوبه.
خیلی هم دیر منبع پر میشه یعنی حدود دو ساعت دستگاه روشن هست.
ممنون از راهنمایی های شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1397-09-14 05:34
با سلام
تعویض فیلتر اول نیازی به بستن شیر مخزن ندارد و اتفاقی که صورت گرفته ربطی به فیلتر اول ندارد و از قبل هم بوده ولی شما متوجه آن نشده آید. در سایت جستجو کنید و مطالب مرتبط را پیدا کنید ( کاهش تولید آب دستگاه تصفیه آب )
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مصطفی 1397-09-17 05:25
سلام چند ماه تصفیه اب گرفتم دستگاه با برداشت یک لیوان آب هم روشن میشه طبیعی هستش یا نه اگه ایراد دارد لطفا توضیح بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1397-09-18 06:46
با سلام، طبیعی هست و مشکل خاصی ندارد . البته در حالت بهینه نباید اینجور باشه و باید با برداشت مقداری آب حدود ۱ لیتر روشن شود ولی اکثر دستگاهها در حالت بهینه نیستند و رفع مشکل آنها نیز کمی سخت و مشکل است . تنظیم بودن باد مخزن و عملکرد مناسب سنسور فشار نقش به سزایی دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-09-18 09:30
سلام وقت بخیر یه سوال خروجی فیلترکه به منبع میره قبل شیر برقی باز کردم هیچ آبی ازش بیرون نمیاد تمام اب به فاضلاب میریزه دلیلش چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1397-09-19 07:10
با سلام
احتمالا فیلتر ممبران خراب شده است
آموزش عیب یابی با موضوع ` دستگاه آب تولید نمی کند ` را در سایت جستجو کنید و مطابق با آموزش عمل کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهرداد 1397-09-19 10:12
سلام خسته نباشید.
روی دستگاه خانگی میتونم مخزن اضافه نصب کنم
اخه روزها استفاده نداره ابش باید جمع بشه تا شب استفاده بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1397-09-20 09:11
با سلام
بله برای مکانهایی که استفاده زیادتری دارند می‌توانند از 2 مخزن به صورت موازی استفاده کنند. از لوله آب متصل به مخزن یک انشعاب با ۳ راهه بگیرید و به مخزن جدید وصل کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رسول 1397-09-19 18:42
با تشکر از اینگه راهنمایی میکنید و جواب قانع کننده ای به مشتریان ارائه می دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# طاها 1397-09-24 19:32
سلام مخزنی ک ناداریم سادست فقط یه خروجی اب داره جایی نداره بادش کنیم چیکارش کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش -صبوری 1397-09-25 11:32
با سلام. چه مدلی هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سجاد 1397-09-27 17:06
سلام دستگاه تصفیه ما با بستن اب ورودی همچنان کار میکند و خاموش نمی‌شود سوئیچ فشار پایین و فشار بالا و شیر چهار راهه رو هم عوض کردم ولی درست نشد اگه برق رو هم بکشیم اب به فاضلاب تخلیه میشه خواستم راهنمایی کنید مشکل کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-09-28 20:53
با سلام
اینکه با بستن آب ورودی دستگاه خاموش نمیشود ، وظیفه سوییچ فشار پایین است که به درستی عمل نمیکند .
اینکه آب به فاضلاب خارج میشه احتمالا مشکل از شیرهای یکطرفه هست که خراب شده اند و یا از 4 راهی است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهرداد 1397-10-07 12:36
من دستگاه و مخزن رو میخام بزارم تو تراس و با شلنگ بیارم داخل آشپزخانه .سوالم اینه آیا پمپ میتونه آب تصفیه رو تو این فاصله مکش ده متری مکش کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-07 14:09
با سلام
دوست عزیز پمپ دستگاه تصفیه آب ، فقط برای عبور آب از فیلتر ممبران است نه فشار خروجی و ...
فشاز خروجی توسط مخزن تامین میشود زیرا مخزن ها به صورت تحت فشار هستند . برای فاصله 10 متر میتواند آب را جابه جا کند به شرط آنکه ارتفاع بیش از 2 متر تغییر نکند .
همچنین لازم به ذکر است شیلنگ آب را هر ساله مورد ارزیابی قرار دهید و مطمین شوید که جلبک نزده باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسام 1397-10-07 13:44
با سلام
ممنون از سایت و مطالب مفیدتون
فشار خروجی تصفیه اب کم شده وعلاوه بر ان اب تصفیه شده گرم می باشد پمپ تصفیه هم داغ شده علتش چی میتونه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-07 14:37
با سلام
چک کنید که حتما آب سرد وارد دستگاه شده باشد که معمولا مشکل از این حالت است . برخی مواقع آب برگشتی از آبگرمکن به دستگاه تصفیه آب وارد میشود .
همچنین ممکن است پمپ دچار مشکل شده باشد و سیم پیچ های داخلی آن باعث گرم شدن پمپ و آب شده باشند که حتما باید توسط تعمیرکاران سیم پیچ کنترل گردد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1397-10-10 07:03
با عرض سلام.میزان فشار آب دستگاه تصفیه خوب بوده تا اینکه تعمیرکار فیلتر اصلی دستگاه را تعویض کرد بعد از اون فشار آب اولش خوبه و بعد کم میشه و میگه به خاطر اینکه فیلتر قبلی درست عمل نمیکرده اشکال مخزن نشون داده نمیشده.آیا درسته؟و مقصر تعمیرکار نیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-10 19:33
با سلام و احترام
ممکن است در حالت قبلی شیر میکس کاملا باز بوده باشد و خرابی مخزن به این طریق نشان داده نشده است .
ضمن اینکه خراب شدن مخزن معمولا به صورت عمدی و یا با تعویض اشتباه فیلتر و ... امکان پذیر نیست و امری کاملا اتفاقی می باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# صادق 1397-10-10 19:09
با سلام اب شیرین کنی که دارم وقتی روشن میشود فشاری که گیج نشان میدهد به حد قرمز میرسد مشکل ان از کجاست متشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-10 19:47
با سلام و احترام
مشکلی ندارد و پمپ بیش از حد قوی میباشد
حتما چک کنید که مسیر فاضلاب باز باشد.
اگر فشار بالای 160 است بهتر است دفعه بعد که قصد خرید ممبران را داشتید ، ممبران 75 یا 100 گالن خریداری کنید و قطعه محدود کننده فاضلاب را نیز 450 یا 500 انتخاب کنید . اگر فشار کمتر از 160 است مشکلی ندارد و نگران نباشید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی 1397-10-15 04:48
خسته نباشید، دستگاه ما مدتی هست بغد از استفاده اب موتور روشن میشه ولی دیگه استاپ نمیکنه و روشن خاموش میشه، همه فیلتر ها هم عوض کردیم، تعمیرکار هم امد ولی بنظرم درست دقت نکرد، احتمال زیاد رو خرابی استاپر فشار بالا میدم، میشه راهنمایی کنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی-صادقی 1397-10-15 20:56
با سلام و احترام
لطفاً وارد بخش عیب یابی شوید و مطلب آموزشی با عنوان ` دستگاه تصفیه آب خاموش نمیشود ` را مطالعه کنید و مطالب مطرح شده در آنرا انجام دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Guest 1397-10-15 16:07
سلام و خسته نباشید و تشکر بابت زحماتتون، ببخشید امروز کل فیلترهارو بردم معازه لوص کردن آوردم دوباره نصب کردم ولی دوتا مشکل هست وقتی میخوای شیر آب رو باز کنی با فشار باز میشه و موقع بستن هم همینطور انگار فشار هوا ممانعت میکنه! و دوم اینکه فکر میکنم تانکر پر نمیشه، شیر بالای تانکرم که میبدم و باز میکنم کلا موتور خاموش نمیشه و کار میکنه! ولی با بستن شیر ورودی بعد حدود 15ثانیه قطع میشه موتور، میشه راهنمایی بفرمایید مشکلش کجاست؟ فکر کردم هوا مونده توش لوله هاشو از چندجا باز کردم شاید خارج بشه ولی فرقی نکرد، از صبح درگیرشم، میشه راهنمایی کنید، ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی-صادقی 1397-10-15 21:04
با سلام و احترام
دوست عزیز ربطی به هوای درون سیستم ندارد
باز و بسته شدن سخت شیر مشکل خاصی نیست .
اگر بخواهم شمارا راهنمایی کنم باید موارد بسیاری چک شود که همگی آنها در یک مقاله در بخش عیب یابی با عنوان ` دستگاه تصفیه آب خاموش نمی شود ` عنوان شده است . لطفاً آن مطلب را یافته و موارد آنرا کاملا بررسی نمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1397-10-18 13:38
با سلام مخزن اب دستگاه من مشکل داشت که به فروشنده دستگاه مطرح کردم. با صحبتهای ایشون متوجه شدم که یا بلد نیستند مشکل را حل کنند و یا قصد فروش یک مخزن جدید دارند. با توجه به تجربیات قبلی که خودم داشتم اون رو باد کردم و مشکلم حل شد و دستگاه بخوبی کار کرد ولی نگرانی داشتم که شاید اشتباهی شده باشه و به دستگاه اسیب برسه. مطلب شما را که خواندم ضمن بسیار مفید بودن اطمینان خاط پیداکردم. بسیا ممنونم از احساس مسئولیت شما و راهنماییتون. واقعا ور این دوره و زمونه نوبره این احساس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# Amiir 1397-10-19 10:36
سوالم اینکه چرا دستگاه تصفیه اب متناوب روشن و خاموش میشه
سویچاشم عوض کردم ولی مشکل حل نشده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-19 17:30
با سلام
در بخش عیب یابی مطلب کاملی در مورد این مشکل نوشته شده است که بهتر است به آنجا مراجعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1397-10-20 10:44
سلام
۸ psi ? به نظر شما نیم بار کافیه؟ روی مخزن چیز دیگه ای نوشته
۸ psi تنظیم کار خانه است و فشار کاری ۱۰۰ psi
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-21 18:18
با سلام
بله . نیم بار کافی هست
فشار کاری که ۱۰۰ نوشته شده ، حداکثر فشار آب ورودی به مخزن می‌باشد . همچنین وقتی آب وارد مخزن میشود میزان آن فشار افزایش میابد.
هر چیزی که مینویسیم و صحبت میکنیم بعد از کلی تحقیق و تجربه است . به ما اعتماد داشته باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ماهان 1397-10-20 21:20
سلام و وقت بخیر
دستگاه آب تصفیه ما 6تا فیلتر داشت که دوتاش رو باز کردیم. از اون موقع به بعد وقتی دستگاه روشن میشه تا زمانیکه فشارسنج تا عدد 4 میره کار میکنه و روی 4 وایمیسته و دیگه از کار میفته. میشه لطف کنید راهنمایی کنید. سپای از محبت شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-21 18:52
با سلام
لطفاً بهتر و واضح تر توضیح دهید
منظورتون اینه که ۲ تا از فیلترها و باز کردید و یا تعویض کردید؟
کدوم فیلترها؟
چه موقع این اتفاق صورت میگیرد؟
و ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمید 1397-10-24 19:53
سلام
فشار آب دستگاه من ضعیف شده، تست سالم بودن دیافراگم رو اول انجام ندادم، اما بعد از دو سری تلمبه تست کردم دیدم از والف آب میزنه بیرون، احتمالا مخزن مرخصه درسته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-26 13:02
با سلام
متاسفانه بله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1397-10-24 20:42
با سلام و سپاس از سایت عالی. خیلی وقت بود که من این مشکلو داشتم (فشار آب بعد از حدود 2 ثانیه کم و کم تر میشد و پمپ تا حدود 5 دقیقه بعد بستن شیر کار می کرد) و اصلا نمی دونستم که مخزن، دیافراگم داشته باشه. وقتی فشارسنج وصل کردم اصلا فشار نداشت. حدود 10 تا باد زدم مشکلم حل شد. مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سمیر صالحی زاده 1397-10-26 12:07
سلام
تصفیه که دارم به خاطر یک لیوان دو سه ساعت روشن میشه تا پر کامل کنه از جمه شکم به کله پمپ بود گفتم شاید فشار کم باشه عوضش کردم باز هم همون حالته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-26 13:09
با سلام
وارد بخش عیب یابی شوید . آنجا در مورد عیب دستگاه شما توضیح داده شده است . احتمالا از فیلتر ممبران است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهران 1397-10-27 23:22
سلام.باتشکر از راهنماییهاب مفید شما.داخل درجه فشار آب که شیشه ای میباشد پر آب شده ممنون میشم دلیلش را اعلام فرمایید.وآیاشکل ساز وخطرناک است وچگونه درست میشود.ولی دستگاه درست کار میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-10-28 08:16
با سلام
اون مایع آب نیست و روغن هست که از خود گیج فشار هست و همیشه بوده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضایی 1397-10-29 10:36
با تشکر از راهنماییهایتان راهنماییها بسیار مفید وراهگشا می باشد.
لطفن کار کرد چهار راهه را توضیح دهید وفرقش با سوییچ برقی در چیه کدام یکی را توصییه می فرمایید با تشکر مجدد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-10-29 22:30
با سلام
یک مطلب با عنوان " آموزش تعویض شیر برقی بجای چهارراهی " در سایت وجود دارد که با مطالعه آن به طور کامل پاسخ تمام سوالهایتان را خواهید گرفت .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بهروز 1397-11-02 07:06
با سلام بسیار عالی خدا خیرتون بده مشکل دستگاه آب تصفیه کن من اینه که به محض آبگیری حتی به اندازه نصفه استکان پمپ به مدت نزدیک به نیم یا یک ساعت شروع بکار میکند که البته صدایش تغییر کرده و صدایش بصورت ضربه ای یا چکشی میباشد ناگفته نماند که دو ماه ی است که این حالت را دارد و البته فشار آب هم خوب است و مشکلی ندارد علت صدای ناجور پمپ و روشن ماندن بسیار طولانی پمپ را لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-02 22:00
با سلام
فشار روی دستگاه عقربه ای فشار سنج در زمان کار ، چند میشود ؟
احتمالا یا پمپ آسیب دیده و یا فیلتر ممبران خراب شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عباس 1397-11-06 11:11
سلام طبق گفته شما چون آب فشارش خیلی کم شده بود دو سری هر سری 15بار با تلنبه باد زدیم مخزن آب شیرین کن شیر آب شیرین کن هم باز بود تا کلا آب مخزن تخلیه شد بعد اون هم مخزن پر شد و آب میومد اما بعد گذشت یک روز الان شیرین کن کلا خالی و شیر رو باز میکنم اصلا آب نمیاد و منبع کلا خالی شیر منبع هم باز هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-06 22:06
با سلام
آیا دستگاه روشن میشود ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ابو الفضل 1397-11-07 17:25
سلام من ی مخزن نو پلاستیکی گرفتم می خواستم تعویضش کنم نیازی به تنظیم باد هست یا ن تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-07 21:05
با سلام
نیازی نیست و در کارخانه سازنده تنظیم شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد شكورى راد 1397-11-07 20:57
باسلام بنده طبق روشى كه گفتين پيش رفتم ولى درست نشد
بنده باد مخزن هم تست كردم ابى بيرون نيامد ممكن است از شلينگ يا فيلترهاى بالا(رنگى)باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-07 21:32
با سلام
بله ممکن است اتصالات فیلترهای بالایی بیش از حد بسته شده باشند و مسیر جربان آب را مسدود کرده باشند و یا گاهی فیلترهای بی کیفیت ، مسیر جریان آب را مسدود می کنند . شیلنگ آب متصل شده به مخزن را باز کنید و از آنجا فشار آب خروجی مخزن را چک کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مهدی 1397-11-11 20:58
مهندس مخزن اب چند لیتر ظرفیت دارد ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-12 18:32
با سلام
یک مطلب در همین مورد در سایت وجود دارد که آنرا جستجو کنید و مطالعه فرمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# روزبه 1397-11-12 15:37
با عرض سلام و خسته نباشی پمپ آب تصفیه کن مدت هفت هشت ساعت کار میکند بعد خاموش میشود ناگفته نماند صدای پمپ بصورت چکشی شده و البته مقدار عدد فشارسنج روی دستگاه صفر میباشد علت را بفرمایید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-12 18:40
با سلام
وارد بخش عیبیابی شوید و در آنجا مطلبی با عنوان "دستگاه فشار لازم را تامین نمیکند " را یافته و مطالعه فرمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# روزبه 1397-11-13 18:58
سلام در پیرو راهنمایی عالی شما کارشناس واقعا صبور آب تصفیه کن رو بردم و تعمیر کار کلهگی پمپ را عوض کرد و همچنان فشار از چهل بیشتر نمیامد هر چند که بهتر شد اما تعمیر کار نقشه شیلنگ کشی رو بدین ترتیب عوض کرد که از فیلتر یک برده درون شیر برقی و از خروجی شیر برقی برده توی فیلتر دوم و از فیلتر سوم و از فیلتر سوم برای ورودی پمپ آب گرفته در صورتیکه قبلا از از فیلتر یک به شیر برقی و از شیر برقی به پمپ وصل میشد لطفا راهنمایی بفرمایید این کار تعمیر کار مشکلی برای پمپ و ممبران ایجاد نمیکند لطفا جواب من رو بدین چند روز آب نداریم واقعا ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-13 20:38
با سلام
پمپ دستگاه شما بدلیل کارکردن به مدت زمان طولانی ، خیلی ضعیف شده است ( تقریبا میشود گفت نیم سوز شده است ) . این کار تعمیرکار هوشمندانه بوده است تا از اتلاف فشار آب جلوگیری شود و با حداکثر فشار وارد ممبران شود . به تعمیرکار بفرمایید که پمپ را روی دستگاه تصفیه آب دیگری تست کند و اگر ایشان ضعیف بودن پمپ را تایید کردند ، بهتر است پمپ را باز کنید و نزد یک تعمیرکار سیم پیچ ببرید تا آنرا تعمیر کند و توان پمپ باز گردد ( هزینه این کار حدود 80 هزار تومان است )
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# روزبه 1397-11-13 21:40
یعنی در این حالت جدید که در بالا عرض کردم خدمتتون مشکلی برای دستگاه و کیفیت آب و ممبران پیش نمی آید اگر جواب شما خیر است باز هم نیازی است که پمپ را به سیم پیچ نشان دهم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-14 18:55
با سلام
خیر مشکلی برای هیچ کدام پیش نمی آید .
اگر نزد تعمیرکار ببرید بهتر است . تولید آب بهتر میشود . دور ریز آب کمتر میشود . با وضعیت کنونی پمپ مدتی دیگر دوباره خراب خواهد شد و دردسر ایجاد خواهد کرد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1397-11-16 18:37
از توضیحاتتون بسیار سپاسگزارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# صادق 1397-11-16 20:17
سلام دستگاه تصفیه خیلی زیاد کار میکنه دلیلش چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-17 05:44
با سلام
در بخش عیب یابی در مورد این موضوع مطالب کاملی بیان شده است . آنجا را مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# روزبه 1397-11-19 11:55
ممنون جناب آقای صادقی بابت پاسخگویی و راهنمایی . کسی که دست گیرد خدا دودستش را بگیرد در پناه حق
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سامان 1397-11-19 12:18
درود من به دستگاه تصفیه وقتی باد میزنم ۲ روزی کار میکنه بعد بادش خالی میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-20 17:27
با سلام
احتمالا دیافراگم مخزن یک سوراخ یا پارگی مویی پیدا کرده است . چند بار دیگر امتحان کنید و مخزن را بصورت خوابیده قرار دهید و در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کرد ، ناچار به تعویض مخزن خواهید بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شروان کبیری 1397-11-21 13:51
سلام خسته نباشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمزه 1397-11-26 07:44
با سلام چند ماهی است مخزت تسویه اب پر نمیشه مخزن چگ کردم باد زدم درست نشد شیلنگی که وارد مخزن در اوردم دیدم تسویه که روشن اب از شیلنگ بیرون نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-11-26 09:53
با سلام
وارد بخش عیب یابی شوید و در آنجا مقاله ای با عنوان ( دستگاه تصفیه آب ، هیچ آبی تولید نمی‌کند ) را مطالعه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# داود 1397-12-03 16:44
سلام من ترکیه زندگی میکنم و با روش تلمبه زدن مخزن را تخلیه و شارژ کردم دیدم اب وارد نشده و کمی از بادش رو خالی کردم منتظرم ساعتی بگذره تست کنم . در ضمن شیر تخلیه نداره و به جاش یه کپسول سفید پلاستیکی تو مسیر خروج هست که نمیدونم چیه . میخواستم تی دی اس رو که رو 200 هست رو پایین بیارم ولی شیری نیست که قابل تنظیم باشه ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن به طور تجربی با یه تلنبه 30 سانتی دوچرخه به نظرتون چند بار تلنبه زدن برای مخزن خالی از گاز کافیه. بسیار بسیار سپازگزارم از اینهمه زحمتی که میکشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بهزاداز کرج 1397-12-03 18:30
سپاس فراوان از راهنمایی مفید مهندس صبوری عزیز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حرداني 1397-12-06 08:45
سلام جناب مهندس
دستم به دامنت
موقع اساس كشي مخزن آب شيرن كن افتاد و شير تنظيم فشار شكست

آيا ميشه اين شير را عوض كرد يا نه بايد يه مخزن جديد خريد با اين وضع قيمت هاي سر سام آور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-06 15:36
با سلام
اگر منظور شما شیر ورودی آب روی مخزن هست ، بله میتوان و در بازار موجود هست و نیازی به خرید مخزن نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علیرضا 1397-12-08 08:00
سلام و تشکر بابات همه راهنمایی هایی که کرده اید . من مخزن را در اوردم ولی نه باد دارد و نه اب ازش میاد بیرون حتی سوزن محل باد را در اوردم و بصورت مستقیم باد زدم بازم باد نشد اصلا هوا وارد اون نمیشه . گفتید والف را بزنید بره داخل و عوض کنید .این یعنی چی ؟ مگه به تیوپ وصل نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-08 22:47
با سلام
این راهکار آخرین مرحله هست و ممکن است جواب ندهد . در صورتی که هیچ امیدی به مخزن ندارید ، این کار را تست کنید
خیر . درواقع داخل مخزن تیوپ به شکل بادکنک نیست بلکه یک دیافراگم هست و سوزن به آن مرتبط نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# شهرام نجفیان 1397-12-09 17:53
سلام..جناب مخزن پرآبه شیر خروجی رو هم باز میکنم آب خالی نمیشه...بنظرم باد داخل مخزن نیست..آیا مخزن رو تو همین حالت تنظیم‌ باد کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1397-12-10 10:13
با سلام
بله . شیر مخزن را باز بگذارید و شروع به باد کردن کنید و همزمان آب نیز از مخزن خالی میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# احمد 1397-12-15 15:10
درود
استاد ، با برداشت حتی یک لیوان آب ، دستگاه حدود یک ربع تا بیست دقیقه کار میکند، البته اگه مقدار بیشتری برداشت آب صورت بگیره این زمان طولانی تر میشه، که با توجه به صداش، بسیار آزاردهندست. سرویس کار تازه فیلترها رو عوض کرده و هواگیری
ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-15 21:35
با سلام
این مشکل از فیلتر چهارم یا ممبران است . در بخش عیب یابی مطلب با عنوان دستگاه تصفیه آب آبی تولید نمی کند یا تولید آن کم است را جستجو و مطالعه کنید
به طور کلی یا کیفیت فیلتر ممبران پایین است و یا مشکلی وجود دارد که باید رفع شود . در بخش عیب یابی توضیحات کاملی داده شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بهرام چوبین 1397-12-24 16:09
با سلام .از شیر خروجی تصفیه آب یک پارچ گرفتم دیگه ابی نیومد بنابراین مانند روش شما عمل کردم و بادش کردم و اب حدودا 8 لیتر ازش خارج شد ولی دیگه هر چقدر تلمبه زدم ابی خارج نشد و حدودا یک پارچ داخلش اب مونده وقتی تکانش دادم متوجه شدم.. وقتی کامل اب پر شد با باز کردن شیر خروجی تصفیه اب ازش شروع به روشن شدن میکنه . در ضمن وقتی منبع پر اب هست قسمتی که از انجا باد میشود را فشار میدهم یک بادی با اب همون ثانیه اول پخش میکنه(چند قطره بصورت اسپری) و دیگه باد خالی میاد و ابی نمیاد
شما چه نظری دارید در این مورد مشکلی هست ایا خرابه منبع؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-25 08:28
با سلام
به نظر من فعلا از این مخزن استفاده کنید و تا زمانی که آب کافی به شما تحویل میدهد ، مشکلی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# بهرام چوبین 1397-12-24 16:14
سلامی دوباره..ببخشید اگر ضمانت یا همون گارانتی داشته باشه دستگاه تصفیه اب منبع مشکل داشته باشه یا همون خرابی دیافراگم شرکت تعویضش میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-25 08:30
با سلام
بستگی به شرکت فروشنده داد که آیا مخزن را نیز جز گارانتی محسوب کرده است یا خیر
بهتر است با آنها تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمید 1397-12-28 06:55
سلام
آب به داخل فاضلاب تخلیه میشه ، فشار افت میکنه ،پمپ شروع بکار میکنه فشار رو بالا میاره و دوباره آب تخلیه میشه و همین چرخه مرتبا تکرار میشه .
البته بعضی مواقع هم همه چی برای چند ساعت خوب میشه!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ابوالفضل 1397-12-28 18:09
پمپ خانه ی ما (مخزنی) یکسره کار می کند و قطع نمی شود مشکل از کجاست؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-28 20:55
با سلام
وارد بخش عیب یابی شوید
در آنجا مطلب با عنوان دستگاه یکسره کار می کند وجود دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1397-12-28 20:52
با سلام
در بخش عیب یابی یک عنوان با نام دستگاه مرتبا خاموش و روشن میشود وجود دارد . آنرا مطالعه کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ایمان وزارتی 1398-01-02 14:24
وقتی باد دستگاه کاملا خالی شده چگونه میشه اب مخزن را خالی کرد ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-02 15:34
با سلام
طبق روش گفته شده در متن بالا ، شما باید با تلمبه آنرا باد کنید و همزمان نیز آب از آن خارج خواهد شد . ۱۵ تلمبه بزنید و صبر کنید تا آب خارج شود و سپس دوباره ۱۵ بار تلمبه دیگر و اینکار را تا خروج کامل آب ادامه دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# عطا 1398-01-07 07:04
سلام . من با روشي که گفتيد مخزن رو باد کردم و مشکل تخليه آب مخزن حل شد و تا آخر خالي مي کنه ولي چند روز بعد که فيلترهاي 1 و 2 و 3 رو عوض کردم الان به محض باز کردن شير تخليه يک لحظه فشار خروجي آب زياد است و فوري کم مي شود . مشکل از کجاست ؟ البته با همون فشار کم آب مخزن کامل تخليه ميشه . ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-07 18:44
با سلام
لوله متصل به مخزن را باز کنید و مشاهده کنید که آیا از خروجی مخزن نیز همین مشکل وجود دارد؟
احتمالا این مشکل وجود نداشته باشد و مشکل شما به علت کیپ شدگی فیلتر‌های بالا باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# وحید 1398-01-11 05:43
سلام. من دستگاه آب تصفیه و وقتی نصب کردم فشار خروجی بسیار کم هست. دستگاه نو هست. البته وقتی که شلنگ مخزن رو از آب تصفیه جدا می کنم و شیریش رو باز می کنم آب با فشار زیاد از مخزن خارج میشه. آیا باز هم مخزن فشارش کم هست. یا دلیل دیگه دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-11 11:49
با سلام
اگر در حالتی که مخزن جدا هست ، آب تا آخرین قطره خارج میشود ، فشار مخزن کافی است و مشکلی ندارد .
3 حالت ممکن است رخ داده باشد .
1- بعضی از فیلترها همچون فیلترهای قلیایی افت فشار ایجاد میکنند تا آب با سرعت کمتری عبور کند و فیلتر فرصت کافی برای قلیایی کردن و ... آب را داشته باشد
2- گاهی فیلترهای پست کربن از جنس های نامرغوب دچار گرفتگی داخلی میشوند و سرعت جریان آب به شدت کم میشود . این حالت معمولا بیشتر رخ میدهد . فیلتر را بیرون بیاورید و تکان دهید و در جهت معکوس ببندید و آب از آن عبور دهید . ممکن است مشکل بر طرف شود .
3- گاهی اوقات اتصالات ورودی و خروجی فیلترها زیادتر از حد معمول پیچانده میشوند و اتصالات به درون فیلتر میروند و مسیر آب مسدود میشود . اتصالات را باز کنید و نیاز نیست تا آخر بسته شوند .
مشکل شما از 3 حالت بالا خارج نیست . آنها را امتحان کنید تا مشکل برطرف شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# وحید 1398-01-11 06:03
سلام من یک دستگاه تصفیه آب نو خریدم. وقتی که نصب کردم فشار خروجی بسیار کم هست. شلینگ مخرن رو که از آب تصفیه جدا می کنم و شیرش رو باز می کنم آب با فشار زیاد خارج می شود. آیا اشکال از فشار مخزن هست یا چیز دیگر. البته من یک فیلتر قلیلی و فیلتر اکسیژن ساز هم به دستگاه اضافه کردم. ایا این دوفیلتر باعث میشه که فشار کم بشود.؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-11 11:59
با سلام
بله فیلتر قلیایی و اکسیژن ساز معمولا سرعت آب عبوری را کم میکنند تا فرصت کافی داشته باشند که فرایند های مورد نظر خود را روی آب انجام دهند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# ماهان بهارلو 1398-01-15 19:22
با سلام مخزن جدیدی برای دستگاه خریدم آب داخلش نمیرود دلیلش چیه البته با تلمپه باد هم زدم ولی درست شند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-01-15 21:32
با سلام
مخزن جدید نیاز به باد زدن ندارد و تنظیم کارخانه هست. ممکن است که شما تنظیم باد آنرا بهم ریخته باشید . فشار هوای درون مخزن حتما باید در محدوده ۶ الی ۸psi باشد . چک کنید که آیا فشار هوا تنظیم هست ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محبی شوش دانیال 1398-01-19 10:18
با تشکر فراوان از کلیه کارشناسان محترم که با دقت پاسخگوئی سوالات هستند و تشکر میگنم از کلیه عریزان که در ساخت اینگونه دستگاهها تلاس کرده اند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1398-01-19 10:31
با سلام
چند روزی است که وقتی آب تصفیه شده را می جوشانیم داخل سماور رسوب ایجاد می شود علت چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-19 19:09
با سلام
به احتمال زیاد ، فیلتر ممبران شما معیوب شده است و نیاز به تعویض دارد . وارد بخش عیب یابی شوید و این مطلب را جستجو کنید و مطالعه کنید " علت شوری آب دستگاه تصفیه آب یا طعم آب لوله و روش برطرف کردن آن "
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد نورالدین 1398-01-20 09:59
سلام خسته نباشد دستگاه اب تصفیه ما در روز چند بار صدای تق تق میدهد و صداش قطع میشه در ضمن با توجه به این که کلگی پمپ و بلبریگ هاشو تعویض کردم و تعمیر کارگقت مشکلی ندارد و تا اوردمش خونه چند ساعت بعد صدای تق تق میدهد پمپ ...لطفا مشکل کجاست راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-20 10:10
با سلام
ابتدا دقیقا منشأ صدا را پیدا کنید . اگر صدا واقعا از پمپ است ، معمولا این صدا یا از فنرهای درون کلگی است و یا از ذغال های قسمت روتور در موتور ( قسمت سیم پیچ ) است . البته باید دقیقا چک شود و ممکن است مشکل از جای دیگری باشد . به نظر من اگر صدا واقعا آزار دهنده نیست و فشار پمپ نیز در حد مناسب است ، حساسیت روی آن نداشته باشید . بسیاری از دستگاههای تصفیه آب این صدا را می دهند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# علی بیگی 1398-01-23 12:10
سلام فشار مخزن ذخیره باید چند psi باشه بعد هر چند سال یکبار باید تنظیم بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-23 12:54
با سلام
فشار باید 6 الی 8psi باشد . روی مخزنهای نوشته شده است . زمان مشخصی ندارد . هر وقت افت فشار احساس کردید ، آنرا باد کنید . معمولا هر 2 سال یکبار انجام میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حسین 1398-01-24 04:58
با سلام
فیلتر ممبران را نیز با مارک dow تعویض نموده ام ولی باز هم پس از جوشاندن آب در سماور رسوب ایجاد شده است لطفا راهنمایی فرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-24 07:53
با سلام
ممکن است مشکل از شیر میکس ، چهاراهی ، خرابی هوزینگ ممبران باشد .
وارد بخش عیب یابی شوید و این مطلب را جستجو کنید و مطالعه کنید " علت شوری آب دستگاه تصفیه آب یا طعم آب لوله و روش برطرف کردن آن "
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# مسعود خزاعی 1398-01-24 20:56
باسلام و عرض ادب . خدمت مدیریت و کارشناسان محترم واقعا وقتی میبینم جمعی از هموطنان عزیزم اینچنین خالصانه بدون هیچگونه چشم داشتی وقت خودرا در اختیار سایر هموطنان می گذارند بسیارخرسندم بسیار سپاس برشما عزیزان .....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-25 04:59
با سلام
ممنون از لطف شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محمد 1398-01-29 08:02
با سلام ماهم همین مشکل رو داریم و مخزن خیلی سبک شده و مشخصه خالیه. ممکنه مشکل از پمپ باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-29 15:31
با سلام
لطفا وارد بخش عیب یابی شوید . در آنجا در مورد اکثر ایرادات دستگاه تصفیه آب صحبت شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-01-29 10:32
با سلام
دوستان عزیز دستگاه ما کلا روشن نمیشه تست کردم پمپ با جابجایی فیش با ترانس خودش روشن میشه ولی وقتی کامل می کنم روشن نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-29 15:38
با سلام
لطفا وارد بخش عیب یابی شوید . در آنجا در مورد این مشکل و راه حل ها کاملا صحبت شده است .
مشکل احتمالا از سنسورهای HP یا LP است . آب ورودی به دستگاه را نیز چک کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# وحید 1398-01-29 21:14
سلام
دیافراگم مخزن اگه پاره شده باشه و از مخزن استفاده کنیم آیا آب آن واسه آشامیدن ضرر دار ه؟!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-01-30 07:46
با سلام
معمولا در درون مخزنها ، طرف دیگر دیافراگم که هوا وجود دارد ، پاکیزگی ندارد و بهتر است که آب به آن ناحیه وارد و خارج نشود . اگر قصد خرید مخزن را ندارید ، بهتر است شیر ورود آب به مخزن را ببندید تا مخزن در مدار نباشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# محسن 1398-02-01 19:37
با سلام.تعمیرکار ممبرون و تمام ۵ فیلتر دیگه دستگاه تصفیه منو عوض کرد اونموقع خوب بود، اما وقتی رفت مشکل قبلی پابرجاست.یعنی از پساب بی وقفه آب خارج میشه، چه دستگاه روشن باشه چه خاموش.
البته باد مخزنم فعلا کمه و فشار آب شرب پایینه.
علت خروج همیشگی پساب چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-01 22:12
با سلام
لطفا وارد بخش عیب یابی شوید . در آنجا در مورد این مشکل ، کامل صحبت شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# حمید 1398-02-06 18:55
سلام
دمتون گرم
مشکل من حل شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پویان 1398-02-07 20:16
سلام . وقت بخیر . ممنون از آموزش خوبتون .
میخواستم بدونم فشار باد 8psi در حالتی که منبع کاملا از آب خالیه باید باشه یا وقتی کاملا منبع پر هست ؟ چون من در باد کردن منبع به مشکل خوردم . وقتی کم باد میکنم آب با فشار خیلی کم خرج میشه و وقتی یک کم بیشتر باد میکنم منبع پر نمیشه .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-07 20:53
با سلام
در حالت خالی و بدون آب ، باید فشار 8 PSI داشته باشد .
میزان آب ذخیره شده در مخزن معمولا نصف ظرفیت آن است . معمولا 6 لیتر آب دخیره دارند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# پویان 1398-02-10 07:48
سلام ‌. اول ممنون از شما بخاطر راهنماییهاتون . خیلی کار راه اندازه.
دوم اینکه دستگاه من از این مدلهایی هست که شکل کیس کامپیوتره و منبعش هم کوچکتره نسبت به دستگاههای عادی ‌. میخواستم بدونم فشار باد برای این مخزن های کوچک هم همون 8psi باید باشه یا فرق میکنه ؟
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-10 09:53
با سلام
ممنون
فرقی ندارد و همان محدوده 6 الی 8 مناسب است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-02-11 16:31
سلام . اول تشکر میکنم بخاطر سایت بسیار مفیدتون .
بعد به سوال از خدمتتان داشتم . تانک دستگاه من خراب شده بود و عوضش کردم الان یه مشکل هست که موتور دستگاه پس از خارج شدن تمام آب تانک شروع بکار میکند . که قبلا اینطور نبود و زودتر روشن می شد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-11 17:56
با سلام
وقتی تمام آب مخزن خارج میشود ، این آب چند لیتر هست؟؟ درواقع یعنی ظرفیت کل آب مخزن چقدر است؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سعید نورزاده 1398-02-12 06:20
ممنون از اطلاعات مفیدتون...من قبلا این کارو کرده بودم و جواب داده بود؛ اما واسه باد کردنش برده بودم آپاراتی☺ اصن حواسم نبود میشه با تلمبه هم انجام دادم...thank you
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-02-12 06:47
حدود 5 لیتر و مخزن به طور کامل خالی میشه .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-02-12 06:53
ببخشید مخزن آب 10 لیتری هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-12 11:35
با سلام
این حالت بهینه و خوبی هست زیرا روشن و خاموش شدن دستگاه را کم میکند که هم استهلاک دستگاه کم میشود و هم آب کمتری به هدر میرود و خیلی از دوستان به دنبال چنین حالتی هستند اما موفق نمی‌شوند . پیشنهاد من این است که در همین شرایط از دستگاه استفاده کنید . اگر میخواهید به حالت قبل درآید ، کمی از فشار هوای درون مخزن کم کنید . مخزن از چه برندی هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# رضا 1398-02-12 18:14
اوکی . ممنون . مخزن از برند tank max هست .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-13 07:46
سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# سجاد 1398-02-20 08:34
سلام چرا اب خروجی از تصفیه طعمش نا مطبوعه درجه زدم 30
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-20 11:20
با سلام
منطورتون دقیقا چه طعمی است ؟ بی طعم هست یا تلخ هست و یا طعم خاص و... ؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# هادی 1398-02-22 18:52
سلام دستگاه ما برای خودش خاموش روشن میشه و صدای خیلی زیادی داره حتی اگه از ابش هم استفاده نکنیم برای خودش روشن خاموش میشه.صداش خیلی آزار دهنده هستش ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-02-22 20:32
با سلام
لطفا وارد بخش عیب یابی شوید . در آنجا در مورد این مشکل کاملا صحبت شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# امین 1398-03-05 12:12
سلام،دستگاه تصفیه یکسره کار میکنه مخزنم پر نمیشه شلنگ رو
روی مخزنو باز کردم اصلا اب داخل مخزن نمیشه یا خیلی
کم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-05 15:16
با سلام
وارد بخش عیب یابی شوید . در آنجا در مورد این موضوع با عنوان " دستگاه آب تصفیه شده تولید نمی کند یا تولید آن کم است " مطلب نوشته شده است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اسماعیل 1398-03-08 19:51
سلام،میگم مگه ن وقتی فشار باد مخزن یا همون تانکی کم باشه حجم آب بیشتری مخزن میگیره و هرچقدر مخزن باد به مثال بالاتر بره فشار آب خروجی زیادتر و حجم موجود در مخزن کمتر و زود به زود تصفیه شروع به کار میکند؟اگر اینطور باشه پس من که مشکل اینو که ،من که مشکل زود روشن شدن موتور و آبگیری دستگاه دارم باید آب مخزن کم کنم؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-08 21:21
با سلام
روشن شدن و خاموش شدن ربطی به حجم آب ندارد ، فشار آب مهم است . اگر فشار آب زود افت کند ، سنسور دستگاه را روشن میکند . بهینه ترین حالت ، همان فشار پیشنهادی کارخانه هست که ۶ الی ۸ psi در نظر گرفته شده است . اگر باد مخزن کاملا تنظیم باشد ، کمترین میزان روشن شدن و خاموش شدن را خواهیم داشت .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# اسماعیل 1398-03-09 04:42
به نقل از کارشناس فروش - صبوری:
با سلام
روشن شدن و خاموش شدن ربطی به حجم آب ندارد ، فشار آب مهم است . اگر فشار آب زود افت کند ، سنسور دستگاه را روشن میکند . بهینه ترین حالت ، همان فشار پیشنهادی کارخانه هست که ۶ الی ۸ psi در نظر گرفته شده است . اگر باد مخزن کاملا تنظیم باشد ، کمترین میزان روشن شدن و خاموش شدن را خواهیم داشت .
خب منم مشکل همینو دارم وقتی یه لیتر شاید کمتر آب برداشت میکنم تصفیه آب شروع به کار میکنه !روی 6 psi تنظیمش کنم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فنی - صادقی 1398-03-09 11:34
با سلام
ببینید دوست عزیز روشن شدن و خاموش شدن فقط به دلیل مخزن نیست . پمپ ، فیلتر ممبران ، سنسور فشار بالا و مخزن همگی نقش دارند و یک تنظیم و بررسی خیلی مشکل میخواهد تا بهینه ترین حالت ایجاد شود . روی این موضوع زیاد حساس نشوید . هم بسیار هزینه بردار است و هم بسیار زمان بر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# میلاد 1398-03-20 22:16
با عرض سلام و خسته نباشید.به محض اینکه دستگاه شروع به کار کردن میکنه از همون لحظه آبی که از شلنگ خروجی به لوله فاضلاب وصل هست هم شروع به خارج شدن میکنه تا موقعی که دستگاه اتومات کنه .میخواستم بدونم دستگاه مشکلی داره یا این موضوع طبیعیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
# کارشناس فروش - صبوری 1398-03-21 03:37
با سلام
این حالت طبیعی هست و دستگاه هیچ مشکلی ندارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

مشتریان

ضمن تشکر و ارج نهادن به نظر مثبت مشتریان که خدمات این گروه را انتخاب کرده اند تعدادی از مشتریان که خدمات مارا انتخاب کرده اند به عموم معرفی میگردد.

معرفی برخی مشتریان